Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Pogoda kiepska więc tylko siedzieć w domu ,zaczęłam przeglądać cebulki które zimowały w piwnicy i o dziwo begonie miały już małe kiełki więc powsadzałam je do skrzynki z nową ziemią ,posiałam heliotropa,przesadziłam też achimenesa i szczawiki,sporo cebulek mi zostało ,latem część wsadzę do gruntu ale co z resztą ,chyba będą musiały poszukać nowego domku.
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Obrazek
Witam wszystkich wraz z moją córką Anią,majowe leniuchowanie na działce


Obrazek
i jeszcze trochę majowo


Obrazek
tulipanowy bukiecik dla wszystkich
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Witaj imienniczko :wit Może mi na początek powiesz,gdzie wy widzicie tę pelargonię na pierwszym zdjęciu? :roll: Lilia oszałamiająco wygląda i nie ma znaczenia,że śm...nieładnie pachnie ;:224 a te tulipany pod owocowym drzewkiem to wypisz,wymaluj,jak z mojego ogrodu :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Mirko dzięki ,że wpadłaś,z tym zdjęciem z pelargonią nie mam pojęcia co się stało ;:131 ,ale zaraz poszperam w moim albumie i może znajdę i wstawię ponownie
Obrazek,
z jedną poszukiwania sie udały

Obrazek
to jest następna pelaśka,nie maja one zbyt efektownych kwiatów,ale obie kwitną na czerwono,ale ich liście są wspaniałe.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Nie widziałam pelargonii ozdobnych z liści,czy to nowość?To wasze zdjęcie z leniuchowania wzmaga tęsknotę za latem :D
Pokaż no jeszcze co tam masz w ogrodzie :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Obrazek
kamelia zaczyna kwitnienie,stoi na zabudowanym balkonie.

Obrazek

alstromeria lilia Inków lu jak tam inaczej,zakwitła mi po dwóch latach,z ty że ja mam wysoką bo są i niskie

-- Śr 09 sty 2013 13:27 --

Obrazek
moje oczko działkowe :D


Obrazek
kąkol zbożowy chwast ale jako kwiat bardzo mi śię podoba

-- Śr 09 sty 2013 13:43 --

Obrazek
oj jeszcze parę miesięcy trzeba poczekać na takie smakołyki


Obrazek
a tu coś dla leniwych,zapracowanych groszek,który nie wymaga podpór,wąsami czepnymi czepia się samego siebie i nic go nie przewróci.

-- Śr 09 sty 2013 13:50 --

Obrazek
wiosna na parapecie
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Te pelargonie z kolorowymi liśćmi to raczej rzadkość na rynku nie wiem dlaczego,mam je już piąty sezon,ale na rynku jakoś ich nie spotykam,a co do leniuchowania to było tylko do zdjęcia bo ja nie potrafię usiedzieć bezczynnie,zawsze muszę grzebać jak kura w ziemi :D
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Hodujesz kamelię to już jesteś ogrodnik z wyższej półki ;:224 Ma jakieś wyjątkowe wymagania,którym trudno byłoby sprostać?Lilię też masz unikatową,fiu,fiu...A zdjęcie białej porzeczki mnie zasmuciło,bo ubiegłej zimy straciłam pienną,nie zdążyła bidula wydać owocu i już padła ofiarą srogiej zimy.Mam jeszcze jedną,mniej zgrabną ale żywą :roll: My już tak mamy,że odpoczywamy pieląc,ale czasami trzeba poleżeć,kręgosłup będzie zadowolony :D
Nie pochwaliłam hiacyntów,pięknie ci zdobią ;:oj A niektórzy nie lubią tego zapachu,ja w domu nie miałam chyba,no może kiedyś pojedynczy,nie kojarzę jednak zapachu.Czuć je w domu? :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Na kamelię od dawna miałam ochotę ale dopiero na obecnym mieszkaniu mogłam stworzyć jej warunki,ona musi mieć w okresie kwitnienia w granicach 10 stopni,te warunki zapewnia jej pobyt na zabudowanym balkonie,ale nie wiem jak by się miała w mieszkaniu bo nigdy tego nie sprawdziłam,czy jestem ogrodnikiem z górnej półki? ;:131 mam już trochę stażu ale oglądając niektóre posty na tym forum to myślę ,że jeszcze mam dużo przed sobą ,.....co do białej porzeczki jak Ci nie odbije oczywiście porzeczka to napisz,podeślę parę badylków wiosną,swoją właśnie tak wyhodowałam,co do hiacyntów, tak pachną ,ale ten zapach intensywniej czuć w okolicach stojącego kwita.Jeżeli chodzi o kręgosłup to muszę bardzo o niego dbać bo jeszcze długo musi mi służyć i to podwójnie,moja córka Ania jest dzieckiem z porażeniem czterokończynowym a w marcu kończy 28 lat,jest zdana całkowicie na mnie,ale działkę uwielbiamy obie ,ja bo lubię grzebać w ziemi i kocham zielsko :heja a Ania bo sąsiadka z za miedzy zaprasza ją na kawę :D
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Każdy powód jest dobry do kochania działki,kawa u sąsiadów też :lol: Ta padnięta porzeczka już nie odbije,czekałam na nią cały sezon :? Będę pamiętać o propozycji,może w zamian u mnie coś podejrzysz? :)
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

;:196 że wpadłaś i na dzień dobry. :wit
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Był dobry z rana, bo padał śnieg a to nadzieja na dobre przezimowanie roślin ;:215 Ale teraz plucha ;:222 Prognozy obiecujące,oby się sprawdziły.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Zdjęcia z mojego ogrodu Mirka

Post »

Obrazek
ranniki z ubiegłego roku


Obrazek
funkie

Obrazek
taki miszmasz

-- Cz 31 sty 2013 21:18 --

Obrazek
moje oczko wodne,mój M zbudował mi je na 25 rocznicę ;:196


Obrazek
oczko

-- Cz 31 sty 2013 21:27 --

Obrazek
fragment wrzosowiska


Obrazek
jarzmianka

Obrazek
cykoria podróżnik

-- Cz 31 sty 2013 21:40 --

Obrazek
dzień Działkowca

Obrazek
a to już wyprawa do ogrodu w Dobrzycy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”