Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Szkoda drzew wyciętych w 2010 roku, ja mam dwie stare jabłonie szara reneta i antonówkę, która jest niezawodnym drzewem rosnącym jabłka co roku. Koty świetne!
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Miałem wczoraj opisać rok 2011 ale nie miałem internetu :( Więc czynię to dzisiaj.
Wielkie śniegi z grudnia stopniały, styczeń był bardzo ciepły. Za to w lutym przyszły ostre mrozy i zmarzła mi czereśnia 'Kordia', widać za wcześnie zaczęła się budzić. W marcu uprzątnąłem większość materiałów po rozbudowie domu, dawny trawnik wyglądał tragicznie.Jednak nie dosiewałem trawy bo w tym roku mieliśmy kłaść kostkę, która stała na podwórku od 2009 roku.

Obrazek
Ziemię z wykopu pod kostkę wywoziłem do sadu w rowy . Rowy te robiły się regularnie co roku, coraz głębsze, były zadziwiająco równoległe do rzędów drzew. Niestety ziemia na posesji do dziś się rusza i rozbudowane elementy domu już dziś, po 2 latach mają wyraźne pęknięcia. Rowy w sadzie także powoli się odnawiają i nic na to nie mogę poradzić ;:145
Obrazek
31 marca przyszła kolejna dostawa ze szkółki, tym razem drzewek owocowych. Część posadziłem na końcu sadu a część w wolne przestrzenie między starsze drzewa
Obrazek
Część ziemi z wykopu przeznaczyłem na nowy warzywnik. Stary jest na podwórku koło kompostu ale zrobił się za ciasny i była na nim ziemia ze stawu na której warzywa nie chciały rosnąć
Obrazek
Pare zdjęć z wiosny w ogrodzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Stary warzywnik. Dziadostwo w lewym górnym rogu zdjęcia to kompost który czeka na renowację :D
Obrazek
Zmora mojego sadu, prawie mnie do nerwicy doprowadziły, są to tak złośliwe gady, że ogryzają drzewa,ale nie dlatego, że są głodne (bo by je całe zjadły) tylko żeby zniszczyć (połamią gałęzie albo obedrą korę nie zjadając jej). Na szczęście mam już płot wokół sadu więc mogą sobie tylko pomarzyć o niszczeniu moich drzewek :twisted:
Obrazek
Aliczek towarzyszy mi na każdym kroku :lol:
Obrazek
Zamieszczę jeszcze kilka widoczków kwietniowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Kocia rodzina powiększyła się o kolejnego członka - Tojotkę. Na zdjęciu jest obserwowana przez Diablika. Tojotkę znalazłem 3 listopada 2010 roku pod wagonem na kolei. Było to malutkie kociątko, piszczało i miało zakrwawione oczka. Bałem się jak zareagują moje koty na nowego osobnika, więc Tojotka przez zimę została u babci, a jak podrosła i wyzdrowiała (okazało się że miała bardzo silny katar koci) zabrałem ją do siebie. Niestety z kotami do dziś się niezbyt zżyła
Obrazek
Każdego maja sad tonie w żółci mleczy, niestety jest to ładne tylko chwilowo, poźniej się wszędzie rozsiewa, więc koło 18 maja zawsze koszę sad, gdy mniszki przekwitną a nie rozsieją się jeszcze
Obrazek
Znajomy wykopał mi ze swojego lasu trochę drzew, wsadziłem je jako wiatrochron, aby w przyszłości ochorniły sad od mocnych wiatrów z zachodu. Stoi tam taka góra z której zawsze wieje , niezależnbie od pory roku, jedynie wieczorem wiatr cichnie a od rana znów wieje. Obrazek
Darmokot pozuje jak prawdziwa modelka ;:306
Obrazek
Miesięcznice pięknie zakwitły ale wyrosły w złym miejscu(tu będzie obrzeże kostki) więc zostały usunięta. Ale gdzie indziej nowe się wysiały :D
Obrazek
Alik z Emilką w sadzie
Obrazek
Diablik znużony gorącem zasnął pod pęcherznicą
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Klomb wokół koszteli - funkia sieboldiana, kokornak (w osłonce żeby go koty nie połamały) i funkie biało zielone. Puszka po piwie na kijku miała odstraszać krety. Miała...
Obrazek
Najwyższy czas skosić sad,nawet już kotów nie widać spośród dmuchawców
Obrazek
Kocia sesja
Ogonica
Obrazek
Alik
Obrazek
Alik i Tojotka zafascynowane koziołkiem Bolkiem od sąsiada. Też taki łaciaty jak one to pewnie myślały że to jakiś wyrośnięty kot
Obrazek
Darmokot, Tojotka, Emilka i Diablik
Obrazek
Alik walczy z Tojotką (nie wiem który jest który na zdjęciu ;:306 )
Obrazek
A tutaj coś w rodzaju grzybów atomowych Obrazek :lol:
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Roślinki ze szkółki z zeszłego roku rosną jak na drożdżach i mają bardzo jaskrawe kolory
Obrazek Obrazek
Diablik nie miał ochoty na zdjęcia :twisted:
Obrazek
Zdeformowana łoboda ogrodowa. Łobody są dobry sposobem na krety, kiedy są wysokie wiatr nimi kołysze a ona powodują drgania krecich nor i je odstrasza. Choć i tak najlepszym sposobem na krety jest gnojówka z bzu czarnego oraz ubijarka do kostki (wypłoszy krety na rok albo więcej :twisted: )
Obrazek
Zaczął się okres ostróżkowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Truskawki "cycatki"
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Czereśniobranie
Obrazek
Obrazek
W czerwcu Emilka przyprowadziła kolejnych potomków ale tylko raz. Była to czwórka kociąt. Następnym razem przyszło już tylko jedno i został. Później zostało nazwane Sępikiem
Obrazek
Obrazek
Cisza przed burzą i ś.p. brzoza
Obrazek
Pola w czerwcu
Obrazek
I po ostróżkach
Obrazek
1 lipca straciłem Ogonicę - trzasnął ją samochód u mnie pod domem. Na szczęście była najdziksza ze wszystkich kotów i nie zdążyliśmy się z nią tak zżyć jak z innymi. Jej miejsce szybko zajął Sępik. Był do niej z wyglądu bardzo podobny
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Na połowie powierzchni pod kostke zrobiliśmy już podłoże
Obrazek
Koty jednak wolały wylegiwać się na kostce
Obrazek
Kwiatki przestały mi się mieścić na podwórku więc przenoszę nadwyżki do sadu, tutaj są pysznogłówki
Obrazek
Alik tańczy z Sępikiem
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

W lipcu przyszła następna przesyłka ze szkółki spod Opola(PS Alik nie był w przesyłce :wink: )

Obrazek
Sępik z obstawą
Obrazek
Po ulewie miałem basen przed domem ;:oj
Obrazek
Rabata przed domem w sierpniu
Obrazek
Astry zwane u nas "ślepokami" :)
Obrazek
Galtonie
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Sępik wśród wrześniowych kwiatków
Obrazek
Szarłat i krzewuszka
Obrazek
Kostka skończona więc trzeba brać się z a kolejny 'mulę róż' przed garażem
Obrazek
Piękne szarłaty
Obrazek
Sępuś
Obrazek
Kolejne kwiatki przesadzone do sadu. Pysznogłówki przekwitły, zakwitły marcinki, wciąż jest kolorowo :D
Obrazek
Mulę róż przed garażem powoli zaczął przypominać ogród
Obrazek
Sępik dobija się do domu
Obrazek
Po długich przeprawach z sąsiadami udało mi się wreszcie ogrodzić sad
Obrazek
Tojotka niemotka
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

W roku 2011 było wiele rekordów. Rekordowo mokry lipiec - około 280 litrów spadło, bardzo suchy październik i rekordowo suchy listopad - 0 litrów, sprawiły że liście na drzewach owocowych wybrawiły się bardzo intensywnie. Ostatni raz tak kolorowo było w 2006, też było mokre lato i sucha jesień,choć aż tak pieknie jak w 2011 na pewno nie było ;:oj
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
3 listopada Sępik miał wypadek - potrącił go samochód i złamał mu nóżkę,Sępik był w gipsie przez miesiąc i przy okazji ją wysterylizowałem (bo Sępik to kociczka)
Obrazek Obrazek

Na tym kończę 2011 rok :wit

-- 14 gru 2012, o 13:44 --
Maska pisze:Szkoda drzew wyciętych w 2010 roku, ja mam dwie stare jabłonie szara reneta i antonówkę, która jest niezawodnym drzewem rosnącym jabłka co roku. Koty świetne!
Marysiu wsadziłem Antonówkę w tym roku ale podejrzewam że to nie będzie takie drzewo jak Twoje, na pewno gorsze w smaku bo obecne nowości nie potrafią zastąpić starych drzew
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Hej :wit

Ale pięknie ;:oj Ile ostróżek ;:oj Pociechy super, widzę sad ,łączka , pole , piękne kwiaty.. Obfite zbiory śliwek ;:138 Jakie mutanty z truskawek :;230 Cieszę się , że tu wpadłem i czuję , że będę tu częstym gościem. :)
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Kriss dzięki za bardzo miłe słowa ;:333 Zapraszam na przyszłość do mojego ogródka :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”