Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witaj Darmokot, masz wspaniałe kwiaty. Te cudne ostróżki, naparstnice, pysznogłówki, lilie.
Darmokot pisze:Czyściec i słoneczniczki
Obrazek
Czy to czasem nie jest firletka wieńcowa?
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Tymczasem Darmokot zajmował się swoimi dziećmi, przy pomocy Emilki. Właściwie najbardziej zajmowały się Diablikiem bo to jest straszna pierdoła
Obrazek
Obrazek
A tu taki niecodzienny widok - pociąg jeżdżący na ciężarówce po polu :)
Obrazek
W połowie sierpnia wysterylizowałem Darmokota w celu ograniczenia kociej populacji
Obrazek
Tutaj eksperymentowałem jak ograniczyć chwasty na ścieżce, czarna folia jednak nei zdała egzaminu bo paskudnie wygląda
Obrazek
2009 był bogaty w śliwki, było 1,8 tony z 12 drzew
Obrazek
Obrazek
A tutaj kocięta 4 miesięczne
Obrazek
Przyszła jesień więc należało by coś pozmieniać na podwórku - zrobiłem kilka nowych klombów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Darmokot pozwalał dzieciom na przytulanki ale do pewnych granic, Emilka przesadziła i dostała w łeb :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

BozenkaA pisze:Witaj Darmokot, masz wspaniałe kwiaty. Te cudne ostróżki, naparstnice, pysznogłówki, lilie.
Darmokot pisze:Czyściec i słoneczniczki
Obrazek
Czy to czasem nie jest firletka wieńcowa?
Bozenko masz rację , nigdy sie do tego kwiatka nie przykładałem bo tak sie rozsiewa że ciężko jest się go później pozbyć. Dzięki za info :D
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Jesienią wyjątkowo zakwitły chryzantemy, marcinki i aksamitki
Obrazek
Potem przyszedł październikowy śnieg i poprzyginał wszystko co się dało do ziemi. Poległ złotokap (tak w 50% bo jego część do dziś rośnie) oraz wierzba Hakuro nishiki, na tym zdjęciu jest platan a to przed nim to tamaryszek, aż się dziwię , że nawet jednej gałązki nie złamał
Obrazek
Koty zaczęły się przygotowywać do zimy, grubnąc dwukrotnie i bardzo dobrze przepowiedziały zimę, była bardzo długa, mroźna i śnieżna

Obrazek

Obrazek
Czereśnia bardzo intensywnie się przebarwiła i regularnie - wszystkie liście w jednym czasie
Obrazek[/URL]
Również kosztela i papierówka przybrały złote jesienne barwy. Odkąd żyję to te drzewa nigdy się nie przebarwiały a tu taka niespodzianka!
Obrazek
Papierówki i kronselka przy wjeździe również ppierwszy raz się przebarwiły, pierwszy i ostatni bo przyszłą wiosną dwie zostaną wykopane

Obrazek
I na tym zakończę 2009 rok:)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witaj na Forum :wit , bardzo ciekawie zapowiada się wątek. Koty śliczne wszystkie bez wyjątku. Mnóstwo ładnych kwiatów i innych roślin, a najbardziej zazdroszczę Ci klęski urodzaju śliwek no i koszteli bo to moje ulubione jabłka z młodości. Niestety w moich okolicach ich nie ma, a te co sprzedają na placach pod tą nazwą nie mają nic wspólnego ze starą odmianą. Życzę powodzenia i będę śledzić Twoje poczynania. Szkoda Gadziora :cry:
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witaj Mario :wit Kosztela stoi już chyba od 1946 albo 1948 roku, w ostatnich latach dosadziłem jeszcze trzy ale to już nie ten materiał, jedna nawet w tym roku wydała na świat pierwsze jabłka. W smaku były dobre tyle, że do konsumpcji nadawały się w sierpniu i były czerwone :;230
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

A czemu planujesz zlikwidować takie duże jabłonie? Nie szkoda Ci tych starych odmian?
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Kapitalna relacja z historii tworzenia ogrodu. ;:oj
I tyyle kotków ;:oj
Bardzo ciekawie się zapowiada.
Darmokocie, podoba mi się nadzwyczajnie ;:138
:wit
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

No to rozpoczynamy 2010 rok :D Styczeń przywitał lodowym deszczem (zdjęcia trochę niewyraźne bo robiłem komórką) ale widoki były nieziemskie
Obrazek

Obrazek
Któregoś dnia Diablik skakał po drewnie na zewnątrz, musiał spaść i tak się urządził, że jest do tej pory trójnogiem tzn. ma 4 nóżki ale tylko 3 sprawne. 27 marca nastąpiła duża zmiana w krajobrazie - usunięte zostały 2 jabłonki przy wjeździe ze względu na budowę przyłączy do kanalizacji.
Obrazek
Papierówka przewróciła się przez przypadek dotknięta łyżką koparki a kronselka została wykopana. Jakoś to przebolałem ale do dziś mi ich szkoda.
W tym roku bardzo obficie zakwitły żagwiny i floksy
Obrazek
oraz takie białe kwiatki które dostałem i nie wiem co to jest, kwitnie w maju
Obrazek
Majowe i czerwcowe potężne opady deszczu, które w Polsce wywołały powodzie bardzo pozytywnie wpłynęły na mój ogród - drzewa rosły nieprzerwanie od kwietnia do sierpnia, takich jednorocznych przyrostów jeszcze nie było. A na rabacie często tała woda
Obrazek
Dąbrówki i funkie bardzo się cieszyły z obfitych opadów

Obrazek
Obrazek
Wiosną zamówiłem sobie pierwszy raz rośliny przez internet, ze szkółki spod Opola, i nie pożałowałem. Na zdjęciu robinia 'Frisia', tawuła Van Houtte'a oraz klon palmowy (i oczywiście podagrycznik :evil: )
Obrazek
Obrazek
Diablik, Emilka i Darmokot
Obrazek
[/URL]
Tu jest coś co najbardziej lubie latem, oczywiście poza burzami - bizony :heja
Obrazek

-- 12 gru 2012, o 22:52 --
amba19 pisze:A czemu planujesz zlikwidować takie duże jabłonie? Nie szkoda Ci tych starych odmian?
Broń Boże żeby je likwidować. Niestety tamte dwie musiały być usunięte. Mają nam w najbliższych latach robić kanalizację ( miała już być w 2011 ale jej nie ma) więc lepiej je było usunąć wcześniej, położyć rury i zrobić nowe nasadzenia żeby później nic nie zniszczyć. Ale jedna jabłonka przy wjeździe została - teraz rośnie po niej rdest Auberta. A nasadzenia pokażę w 2011 bo na razie jesteśmy w 2010 i jeszcze ich nie ma :wink:
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Rośliny ze szkółki spod Opola rosną jak na drożdżach. W następnych latach będą kolejne zamówienia
Obrazek
Drzewka w sadzie po deszczach mają bardzo duże przyrosty, a stoją tu dopiero 2 rok Obrazek

Początkiem sierpnia Emilka urodziła. Bardzo to wszystkich zdziwiło, myśleliśmy że ona jest bezpłodna bo miała już ponad 2 lata i nie interesowała się kocurami aż tu nagle...pojawiłą się z 4 kociąt
Obrazek
Obrazek
Wszystko działo się pod czujnym okiem Darmokota, która jako seniorka rodu decydowała o wszystkim w kociej rodzinie Obrazek
Lato było bardzo zasobne w burze i różnego kalibru ulewy ;:138
Obrazek
Jak już wspomniałem Darmokot musi mieć wszystko pod kontrolą, nawet pola sąsiadów 8-)
Obrazek
Taka dziwna kreatura przywędrowała na klona, wygląda jakby był fosforyzujący
Obrazek
Przyszło kolejne zamówienie ze szkółki :D
Obrazek
Klon jesionolistny Odessanum, z powyższego zamówienia
Obrazek
We wrześniu podzieliłem Funkie i obsadziłem nimi orzecha i klomb wokół niego który powoli się tworzył
Obrazek
Obrazek
Emilka opiekuje się wraz z Darmokotem Alikiem (biało-czarny) oraz Ogonicą (czarna z białą krawatką), reszta kotków gdzieś wybyła i nie wróciła
Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Czytam Twój wątek post po poście, ale dopiero teraz się wpisuję.
Muszę przyznać, że opowieść i Twoim ogrodzie jest naprawdę wyznaczana nie tylko przez zmiany i nowe nasadzenia ale również przez koty i ich dzieje.
Bardzo się cieszę, że założyłeś ten wątek, jest bardzo ciekawy i wspaniale się go czyta. ;:138
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Klomb z floksami,rozchodnikiem i słoneczniczkiem podczas przenosin w inne miejsce
Obrazek
Obrazek
Taki widoczek na Księżyc
Obrazek
Alik walczący z Ogonicą
Obrazek
Ogonica
Obrazek
Gwiazda pięcioramienna :;230
Obrazek
Październik był słaby pod względem wybarwienia liści, jedynie godne uwagi były morele , tawuły i berberys
Obrazek

Obrazek
W listopadzie zaczerwieniły się trzmieliny - nie mam pojęcia czemu, nigdy tego nie robiły
Obrazek
Przebarwiły się także krzewuszka na pomarańczowo, brzoza brodawkowata Purpurea na czerwono a pęcherznica Luteus pozostała żółta
Obrazek
Alik w wiaderku na węgiel
Obrazek
29 listopada niż genuejski przyniósł potężne opady śniegu, a szadź osadzająca się na drzewach uczyniła bajkowe widoki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Na tym kończę rok 2010. Był to rok bardzo mokry i bardzo dobrze, wszystkie roślinki szybko urosły ;:138
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Comcia, BozenkaA, Ignis05, Amba19, Maska, Beatrice, Waleria bardzo dziękuję za miłe słowa i zainteresowanie moim wątkiem ;:215 . Jutro postaram się opisać kolejny rok, a właściwie już dziś :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”