Truskawki na agrotkaninie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Jaką odmianę uprawiałeś i napisz coś o tej odmianie?
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

albo moze jakis poradnik do wlasnie takiej uprawy truskawki ktos gdzies znalazl lub ma:)??

-- 3 gru 2012, o 14:22 --

hanoye jak dla mnie najlepsza odmiana duze twarde owoce malo podatne na gnicie wczesna odmiana :)
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Agro ma plusy i minusy.
Do agro polecam fertygacje, ciężko jest nawieść granulatem, z podlewaniem również nie jest najlepiej bo dużo wody spływa w międzyrzędzia. Słoma też obowiązkowa przed zbiorami (owoce się gotują w upalne dni i niestety zbiera się ziemia brudząc owoce).
Najlepiej rozłożyć pasami po 2 rzędy truskawek- dobry dostęp dla zbieraczy, nie nanoszą ziemi na "szmate" i jej nie zniszczą.
Chwasty rosną i tak tuż obok sadzonek w otworach.
Na pewno agro przyśpieszy zbiory- szybciej nagrzewa się ziemia pod nią i oddaje ciepło, chwasty to chwast i tak znajdzie miejsce do wyrośnięcia.
Miałem agro na kilku "zagonkach", ja z niej zrezygnowałem, choć znam takich co wychwalają pod niebiosa.
Zdania są podzielone. Niektórzy ściągają agro po pierwszym roku, aby zagęścić plantacje nowymi odrostami, i zapobiec drobnieniu owoców-przy ferygacji ten problem nie jest aż tak bardzo odczuwalny.
Hanoye jest bardzo wrażliwy na temperaturę zewnętrzną, bez słomy potrafi się zrobić z dojrzałych owoców ciapa w jeden dzień.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Dzięki Dzięki:)

nistety nie będę mial mozliwosci zastosowac nawadniania z nawozem:)wiec to odpada na pewno jedynie to podlac je po wsadzeniu moge:P

wiec dalej czekam na podpowiedzi moze zdjatke jakies ze swoich plantacji??:P

a co do slomy to oczywiscie dopiero ja na drugi rok zastosowac??tzn na wiosne??
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Obrazek
Kawałek pierwszorocznego Hanoye - końcówka maja tego roku
Obrazek
To jest Rumba, wypierająca Hanoye z plantacji, dojrzewa w tym samym czasie, jest smaczniejsza ładniejsza i lepiej znosi transport.


Słomę oczywiście wiosna przed zbiorami, ziemię pod agro tak samo jak pod zwykła plantacje, chyba że myślisz o podniesionych zagonach.
Truskawki bez wody, oj nie będzie im łatwo. W upalne dni podlewam co drugi trzeci dzień i to czasami nie wystarcza.
brak polskich znaków
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

no Dzięki...a skad wogole jestes?i masz truskawki na agro? Bo szukam wlasnie jakiejs pomocy w rozkreceniu ...mam z 10 arow ale to zwykla plantacja a wiecej chcac zasadzic tak normalnie to z chwast ow nie wyjde w zyciu...
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

matmos11 pisze:no Dzięki...a skad wogole jestes?i masz truskawki na agro? Bo szukam wlasnie jakiejs pomocy w rozkreceniu ...mam z 10 arow ale to zwykla plantacja a wiecej chcac zasadzic tak normalnie to z chwast ow nie wyjde w zyciu...
Jak będziesz uważniej czytał posty, to unikniesz powtarzania pytań.
majs pisze:Miałem agro na kilku "zagonkach", ja z niej zrezygnowałem, choć znam takich co wychwalają pod niebiosa
Nigdy nie zdecydowałbym się na zakładanie plantacji, bez możliwości jej nawadniania.
O uprawie Hanoye przez 5 lat, i to jeszcze na agro możesz zapomnieć chyba, że chcesz paznokcie w 4 i 5 roku zbierać, nie wspomnę o ilości zielska po tylu latach.
Moja rada jest taka, najpierw przygotowania tzn, nawadnianie (jakiekolwiek), czarny ugór przez rok, odrobaczenie i dopiero sadzenie. Na już to truskawek się nie sadzi, chyba, że masz dużo kasy i możesz ją stracić.
Takie jest moje zdanie, i niekoniecznie trzeba się z nim zgadzać.
Pozdrawiam.
brak polskich znaków
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Wiec jaka odmiane nalepiej posadzic na agro??
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Co byś nie posadził to max 3 latka zbiorów. W gruncie o rok więcej, co rok plantacja zagęszcza się nowymi odrostami i można liczyć na jakieś normalne owoce.
Truskawki najlepiej owocują w 2 roku potem to już tylko tendencja spadkowa i w ilości i w jakości owoców.
brak polskich znaków
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

no ok Dzięki... sprobuje zobacze co z tego wyjdzie;) :)
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Moze ktos nowy sie pojawil:)?? chetnie poslucham porad a najlepiej tych ktorzy wlasnie tak uprawiaja:P
kuhara
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 23 sie 2012, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

Witam,
Uprawiam amatorsko truskawki od kilkunastu lat. Przećwiczyłem różne sposoby uprawy. Najlepsze efekty miałem przy uprawie na agrotkaninie ze ściółkowaniem słomą.
Zastrzegam, że nie był dla mnie istotny koszt agrotkaniny i robocizny. A Ty to musisz uwzględnić przy uprawie towarowej.
Potwierdzam słowa majsa, że co trzy lata należy odnowić rośliny.
Przeczytałem wszystkie wątki truskawkowe i uważam, że jak majs coś pisze, to tak jest i trzeba przyjąć to za aksjomat.
Dzięki majs, za przekazaną wiedzę.
matmos11
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 3 gru 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie.....

Post »

No opisz dokladniej jak uprawiales jaka odmiane moze jakies fotki??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”