Skrzydłokwiat,problemy z liśćmi

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Gaba
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 lut 2008, o 16:58
Lokalizacja: Sucha Beskidzka (okolice)

Post »

Witam. Ostatni mój skrzydłokwiat przeszedł rwolucje!!!!! Najprawdopodobniej dobrał sie do niego mój kot :) Po jego konsumpcji roślina nie może się opamiętać. Prosze o poradę. Z góry dziękuję.
P.S. Zamieściłam zdjecia. Licze że pomogą w indentyfikcji :)
Pozdrawiam
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lebiodka
50p
50p
Posty: 83
Od: 19 maja 2007, o 22:52
Lokalizacja: pojezierze drawskie

Post »

Witam.
Ja też poprosze o radę.
Mój skrzydłokwiat ma kilka większych liści a teraz pokazały się 3 nowe roślinki. Wczoraj zauwazyłam na spodnie stronie liści biały nalot -coś jakby zaschnieta pasta do zębów! Jets tego całe mnóstwo, na wszystkich liściach. Starłam. Pojawia się znowu powoli. Zaznaczam zę to nie mączniak, prędzej przypomina to wytrąconą sól ale nie mam odwagi spróbowac smaku :D

A! Najważniejsze -roślinka cały czas"płacze". Ze wszystkich liści kapie woda, cały czas. Zauważyłam ostre przelanie /niestety doniczka nie miała dziury :oops: . Odcedziłam bryłę korzeniową, odłupałam ziemi ile się dało. Na spód donicy wsypałm piasku -bo niczego innego akurat nie mam pod ręką a jest już późno.Boki i na wierzchu tez uzupełniłam piaskiem (żółty, drobny, czysty). Po godzinie cały piasek mokry! :shock:
Wydaje mi się że ten biały nalot wytrąca się z soków, kapiących z liści. jeśli ktoś miał podobne dośwaidczenie prosze o radę. Nie chciałabym stracić tego kwiateczka.

Pozdrawiam serdecznie miłośników doniczkowych :)
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)"
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Gaba powycinaj łodygi bez liści jakie zostały możliwie jak najbliżej miejsca wyrastania, przesadź koniecznie skrzydłokwiata w nową ziemię(ta jest zasolona i widać wytrącony osad wapnia i żelaza na powierzchni ziemi) zacznij regularnie podlewać i nawozić szybko odskoczy w nowe liście.

lebiodka poproszę o zdjęcia tutaj lub na emaila całej rośliny i spodniej strony liści(obejrzę ten nalot), płacz to najprawdopodobniej gutacja ale wolałbym to zobaczyć. :D
Awatar użytkownika
lebiodka
50p
50p
Posty: 83
Od: 19 maja 2007, o 22:52
Lokalizacja: pojezierze drawskie

Post »

Przemku -gutacja ale jaka :shock: Liście pod światło są jakby nasiąknięte wodą w niektórych miejscach.
Nie mam aparatu więc robienie zdjecia może "chwilkę" potrwać :D ale wkleję.

Dziękuję za pomoc! :D
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)"
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

lebiodka pisze:Przemku -gutacja ale jaka :shock: Liście pod światło są jakby nasiąknięte wodą w niektórych miejscach.
Nie mam aparatu więc robienie zdjecia może "chwilkę" potrwać :D ale wkleję.

Dziękuję za pomoc! :D
Mogą być fotki z komórki i dasz mi je mmsem zapraszam na pw jeśli masz taka możliwość.
Awatar użytkownika
lebiodka
50p
50p
Posty: 83
Od: 19 maja 2007, o 22:52
Lokalizacja: pojezierze drawskie

Post »

Witam.
Przemku, przepraszam że Ci nie odpowiedziałam ale nie zaglądałam tu. Przeczytałam że gutacja występuje przy dużej wilgotności powietrza i po prostu otworzyłam wszystkie okna na kilka dni i nocy. Po 24h już było widoczne duże zmniejszenie tego łzawienia. Po tygodniu całkowicie ustąpiło.
Aparatu jednak nie było a zdjęcia z komórki... jakość na poziomie kreta na Żuławach :lol:
Dziękuję za pomoc ;:6
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)"
Awatar użytkownika
Acacia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 30 maja 2007, o 12:02
Lokalizacja: ZdWola

Post »

Teraz rośnie już ładnie i kwitnie jak oszalały (odpukać), ale wtedy kilka kwiatów pod rząd było takich :evil:
Awatar użytkownika
Beaataa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 4 kwie 2008, o 10:37

Post »

Witam,
mam pytanie - z jakiego powodu skrzydłokwiat może przestać kwitnąć??
W zeszłym roku miał piękne kwiaty, a w tym roku nic :(

Obrazek Obrazek
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Beaatkoo ta roślinka na zdjęciu , to nie jest skrzydłokwiat.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Mnie to wygląda na anturium.
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

I ja bym się zgodziła z Wandą :)
Awatar użytkownika
Beaataa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 4 kwie 2008, o 10:37

Post »

dziękuję za trafną kwalifikację!!
Dostałam go w prezencie bez żadnej informacji o gatunku, a po kwiatach (kwitł na biało) zakwalifikowałam go jako skrzydłokwiat :D Teraz już wiem co to za jeden ;)
Założyłam post w odpowiednim wątku. Znalazłam na jego liściach jakieś czarne paskudy :evil:

Jeszcze raz dziękuję :)
Renka
50p
50p
Posty: 90
Od: 14 mar 2008, o 20:37
Lokalizacja: Przasnysz

Post »

Nie ma za co tu zawsze znajdziesz pomoc ;:2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”