Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6355
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Tulipany przepiękne, a ilość odmian oszałamiająca. Czy pamiętasz może nazwę tego żółtego z delikatnym czerwonym obrzeżem?
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
kropka010
500p
500p
Posty: 581
Od: 28 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy Dolnośląskie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Melduje się i ja ;:196 boś mi zwiała
... najwspanialsze piękno świata, podarował nam Bóg w kwiatach ...
Moje oczko w głowie Legnica i okolice
Pozdrawiam wszystkie ogrodoholiczki - Ania
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

evikc dziękuję za miłe słowa ;:196 to i tak nie wszystkie, około 30 tez mi nie zakwitło bo za małe cebulki były i sa na razie liscie.
Mnie też wciąż mało :;230

slila1 i Tobie także dziękuję za miłe słowa jeśli chodzi o tulipanki ;:196 a jeśli chodzi o nazwe tego tulipanka to u mnie widnieje on pod nazwą "tequila sunrise" od potem na czerwonawo sie przebarwia :D

kropka010 bardzo się cieszę, że dołączyłaś i do tego wąteczku - witam serdecznie :tan ;:196


kolejna porcja :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Dziś od samego rana do 21 urobiłam się jak wół - praktycznie przez cały dzień sadziłam astry w polu. Chciałam trochę posadzić aby móc potem coś tam sprzedać na kwiat cięty, ale nie sądziłam że to co posiałam na parapetach zajmie aż tyle miejsca w polu, tyle tego wyszło że aż ze 300 sadzonek mi zostało i porozdawałam sąsiadkom :lol:
A w polu musiałam sobie skopać ziemię i wyplewić bo już praktycznie całe było zarośnięte. Skopałam też pod ogórki i marchewkę późną, no i oczywiście posiałam :D
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Eliza ale masz cudne Tulipany. ;:oj ;:oj ;:224 ;:224 Fajnie zaczęłaś drugi wątek,tak kolorowo. ;:63 ;:138 Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;:196
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

hej ;:196 już też dawno nie było mnie u Ciebie, a widzę że nowy wątek już otworzyłaś. w ogóle mam takie zaległości w ogrodach innych że nie wiem kiedy wszystkie odwiedze i poczytam co się wydarzyło :oops: Na pewno i dotrę do Twojego wąteczku... ;:108

Bardzo dziękuję za te miłe słowa, ciesze się że masz na czym oko zawiesić u mnie :lol:
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

witaj, piękne masz te swoje rządki, przez nie ogród jest bardzo charakterystyczny, tulipany jak w wojsku równiutko w dobranych kolorach, no ślicznie ;:215 Moje cebulki przy sadzeniu wysypały się i w tym roku wszystkie kolory rosną razem
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

lawenda kolorów w ogóle nie dobierałam, przecie to istny miszmasz :;230 ale i tak ciesze się że podobają Ci się :tan
A jak wymieszały Ci się kolorki to zawsze mozna sobie oznaczyć podczas kwitnienia odmiany i znow posegregowac podczas wykopywania, chyba że Ci sie nie chce :lol:
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

ibizaa pisze:
Obrazek
jak to nie dobierałaś kolorów? dobierałaś czy nie efekt super, takie ilości wyglądają wspaniale
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Elizo, przyłączam się do słów Uli. Masz piękne odmiany roślin cebulowych, które robią ogromne wrażenie. Takie kobierce kwiatowe można oglądać w ogrodach botanicznych. Możesz być z siebie dumna ;:333 .
Pozdrawiam Hala
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

No nie mówiłam...królowa cebulowych ;:oj
Elizo ależ sprawiłaś mi radość, ponieważ tulipany uwielbiam pasjami i jak się okazało nie muszę nawet jechać do Holandii, aby podziwiać taki widok ;:196
Powiedz mi, czy sadzonki astrów, to twoje dzieło :shock:
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Uluś to zbieg okoliczności, że tak zakwitły ponieważ kupowałam te tulipany jako totalny mix i nie wiedziałam jakie kolory będą i najwidoczniej pierw zakwitły wczesne odmiany te właśnie różowe, czerwone i żółte jak na zdjęciu a teraz ta rabatka jest zaś inna kolorystycznie bo zakwitły kolejne odmiany późne w odcieniach białego, fioletowego, czerwono-białego :D a po tamtych zostało wspomnienie :D

hala67 dziękuję bardzo za te miłe słowa ;:196 nie ma co porównywać mojej ilości do ilości w ogrodach botanicznych, ale cieszę się że mam maciupeńką ich cząstkę u siebie :D

teraz dla odmiany może pokaże co sie dzieje w polu za płotem... czyli mój pierwszy w życiu warzywniak, no i niewielkie poletka kwiatów :D
Na pierwszym planie ziemniaki i dalsza część do tulipanów reszta warzyw
Obrazek
zbliżenie... od lewej posiane w sobote ogórki i marchew późna, potem tam przy cegiełce jest groszek, buraczki, szczypiorek
Obrazek
A tutaj zbliżenie od prawej na kalafiora, brokuła, kapusta pekińska i skrawek sałaty - wszystko krzywo posadzone :oops: i wydaje mi się że za blisko siebie, ale tak to jest jak się robi wszystko pierwszy raz i nie ma rozeznania... na przyszły rok się poprawię :lol:
Obrazek

tutaj znów groszek z drugiej strony ( siałam jakiś najwcześniejszy i wczesny) no i pomidorki koktajlowe - wszystko oczywiściie z własnej rozsady :tan
Obrazek
zbliżenie na pomidorki, a za pomidorkami jeszcze jest kapusta czerwona, biała, kalarepka ale ich nie widać na zdjęciu. Po lewej stronie przy samych tulipanach jest jeszcze marchewka wczesna ale jeszcze małych bardzo rozmiarów, koperek, cebula i rzodkiewka która została podziurawiona przez pchełki ziemne :twisted:
Obrazek

No i w tunelu mam posadzoną paprykę czerwoną i żółtą oraz pomidorki koktajlowe i te zwykłe duże chyba malinówki - no i strasznie też krzywo posadzone i też za blisko siebie ;:223
Obrazek

Noo a teraz kwiaty...
Tu malutki skrawek lilii
Obrazek
Tu kolejny skrawek lilii około 100 sztuk :D , jeszcze jedną alejkę mam z liliami tymi 200-stoma co ostatnio zakupiłam ale zdjęcia nie zrobiłam ;:223
Obrazek

No a tu poletko z własnej produkcji sadzoneczkami astrów jest tu prawie że 800 sadzonek w dodatku z 500 mam jeszcze do rozdysponowania - jak na razie rozdaje je już na prawo i lewo :;230 , a na tych 3 rządkach co są usypane ziemią po pieczarkach są też astry ale dopiero posiane, z nasionek które zebrałam u siebie w zeszłym roku - ciekawa jestem czy powielą cechy mateczne :D
Obrazek
zbliżenie
Obrazek Obrazek


heliofitka bardzo mi miło że mogłam tymi zdjęciami w jakikolwiek spsób sprawić radość :tan
A sadzoneczki astrów jak teraz wyżej wspomniałam to od nasionka do takich sadzoneczek - moje dzieło :heja
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

..płaciłaś coś za tę większą partię podłoża? Jak masz za dużo astrów to mogę się zaopiekować nadwyżką...
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Ogród teściowej, który wzięłam pod swoje skrzydła cz. 2

Post »

Ogród? :shock: toż to jest posiadłość, że ho ho!!! do tego tylko młody i silny kręgosłu i można działać ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”