Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Witam się serdecznie na FO

Decyzja o założeniu własnego wątku jest spontaniczna, nieprzemyślana, podjęta pod wpływem chwili, ale najwyżej wątek umrze śmiercią naturalną... Zakładam go ponieważ czas najwyższy zająć się balkonem, który do małych nie należy (6 x 2,5 m) jak na blokowe warunki :) W sumie dzięki niemu podjęliśmy z M. decyzję o zakupie tego a nie innego mieszkania - moze głupie, ale nadal jesteśmy zadowoleni z tej decyzji :) Jestem ewidentnym nowicjuszem w kwestii kwiatów, a balkonowych to już w ogóle... Jak do tej pory hodowałam zamioculcasy, kaktusy i storczyki, a więc sami widzicie, że żaden ze mnie ogrodnik :oops: Tu kolejny argument za tym, aby założyć swój wątek - będę miała zapewne mnóstwo pytań więc lepiej zaśmiecać u siebie niż u kogoś :)

Jak doczytam jak się wstawia zdjęcia to pokażę gdzie mam zamiar Was zapraszać przez kolejnych kilka miesięcy ;)

Pozdrawiam gorąco
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Witam Cię jako pierwsza i czekam na ciąg dalszy. :heja
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Ja rownież witam i czekam na zdjęcia...
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

szarotka66 pisze:Witam Cię jako pierwsza i czekam na ciąg dalszy. :heja
Witam serdecznie ;:oj


Ok, wstawiam foty ;:215

Aha...może kilka słów o samym balkonie - wymaga remontu/odświeżenia , usytuowany jest na południe a więc patelnia jak się patrzy...i w sumie to tyle bo wymiary już znacie :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Powinnam edytować posty a nie pisać jeden pod drugim, ale bardzo długo muszę potem czekać na akceptację...

Co widzę na tym balkonie?

- bacopę (koniecznie)
- lobelię (koniecznie)
- pelargonię angielską (koniecznie)
- lawendę
- kocanki
- komarzyce

Przez cały balkon (prawie 6 m) ciągnie się betonowa donica, której najchętniej bym się pozbyła, bardzo proszę foto
Obrazek
Wolałabym jakieś ładne drewniane donice, które postawiłabym tam gdzie chcę, a tak zagospodarować 6m donicy to nie lada wyczyn...a potem jeszcze o to dbać ;:202
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Przedstawię Wam jeszcze taki sam "zestaw" jaki posiada Niunia1981 :) Oni też będę gościć na balkonie

Kochane sierściuchy ;:167
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Oprócz futrzaków mieszkają ze mną:

3 storczyki
2 zamioculcasy
kilka kaktusów i benjamin

Dziś na balkon zawitała lawenda...poza tym posadziłam pomidorki typu cherry...co z tego wyjdzie nie wiem :|
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

:wit :wit
Balkonik super ;:108 a sierściuszki urzekajace zwłaszcza to uchate maleństwo w objęciach dużego kudłacza ;:oj
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Jejku, taki balkon to skarb ;:136
6 metrowe korytko bym zostawiła - w sumie na brak miejsca nie narzekasz a przynajmniej doniczek kupowac nie musisz. No i większa powierzchnia = mniej podlewania, zwłaszcza, że balkon południowy i w dodatku z daszkiem szklanym, o ile dobrze widzę.
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

hugomir_a witamy Cię na forum :wit
Balkon ogromny, nie mogę się doczekać, aż go zagospodarujesz i będzie piękny i kwitnący ;:108
Pokaż proszę co tam za kwiatki skrywasz w domu. :?:
Pozdrawiam.

Ps. Betonowa donica jest świetna, wymień ziemię posadź kwiaty, które ją zakryją i będzie cudnie. ;:oj
mroofka
500p
500p
Posty: 905
Od: 7 lut 2011, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Witaj :wit Jestem w podobnej sytuacji, co Ty. Też w tym roku po raz pierwszy będę urządzać sobie balkon. Do mojego obecnego mieszkania przeprowadziłam się w lipcu 2011 roku. Wówczas już trochę późno było, żeby jakoś poważnie brać się za sadzenie kwiatów w donicach. Trudno było też szukać jakiegoś większego wyboru sadzonek, a nawet, jeśli coś mi się udawało znaleźć, to sadzonki były już stare i przerośnięte. Posadziłam sobie tylko 4 donice z celozjami i lobelią. W tym roku planuję na pewno fuksje, goździki i lantanę. Największy problem stanowi dla mnie jednak fakt rozplanowania układu mebli i donic na balkonie. Na razie przeszukuję internet w poszukiwaniu inspiracji :)
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Witam Was serdecznie dziewczyny ;:7

Strasznie mnie denerwuje ten długi czas akceptacji moich postów :evil: Tego ostatniego posta pisałam o 19 a o 23 jeszcze go nie było! Musiałam się rozładować, teraz wracam do meritum.
adamanna pisze: Balkonik super. a sierściuszki urzekajace zwłaszcza to uchate maleństwo w objęciach dużego kudłacza ;:oj
Dziękuję ślicznie, to moje oczka w głowie...
Magdallena pisze:Jejku, taki balkon to skarb
6 metrowe korytko bym zostawiła - w sumie na brak miejsca nie narzekasz a przynajmniej doniczek kupowac nie musisz. No i większa powierzchnia = mniej podlewania, zwłaszcza, że balkon południowy i w dodatku z daszkiem szklanym, o ile dobrze widzę.
Tak daszek to tzw. pleksi. Jasne, ze na brak miejsca nie narzekam ale mogę zacząć jak zacznę szaleć z sadzeniem :) Koryto ma swoje plusy i minusy:
+ faktycznie można tam dużo posadzić, ale ja bardziej myślałam, ze gdyby tak musiało zostać to chyba wole tam posadzić jakieś iglaki (mam już 6), które będą cały rok. Jakoś nie widzi mi się oporządzać takiej skrzyni co roku...
- generalnie jest brzydka, trzeba by ją obudować jakimiś dechami
Stokrotkania pisze:hugomir_a witamy Cię na forum
Balkon ogromny, nie mogę się doczekać, aż go zagospodarujesz i będzie piękny i kwitnący ;:108
Pokaż proszę co tam za kwiatki skrywasz w domu. :?:
Pozdrawiam.

Ps. Betonowa donica jest świetna, wymień ziemię posadź kwiaty, które ją zakryją i będzie cudnie. ;:oj
Ja też nie mogę się doczekać :) Dziś dokupiłam groszek pachnący, maciejkę i jakąś mieszankę balkonową (nasionka)... No i tu kolejny minus tego koryta - trzeba wymienić ziemię ;:202 Wyrzucić starą (ma chyba z 30 lat) i wnieść na 3 piętro kolejną... ;:202 a nie da się starej jakoś zrewitalizować? :idea:
Kwiaty domowe pokazałam we wcześniejszym poście, ale niestety był w eterze
mroofka pisze: Największy problem stanowi dla mnie jednak fakt rozplanowania układu mebli i donic na balkonie. Na razie przeszukuję internet w poszukiwaniu inspiracji :)
:) jakbyś miała jakieś inspiracje to dawaj :D
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

To chociaż może nie całą ziemię wymieniaj, ale z wierzchu dosyp świeżej..
Choć uważam, że lepiej wymienić całą.. Trochę roboty będzie kosztowało, ale za to będziesz miała żyzną glebę i na pewno kwiatki będą lepiej rosną..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”