Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

Zaczynam Nowy Rok ze swoją działeczką w drugiej części.

-- 4 sty 2012, o 21:24 --

Tak zaczynaliśmy po pierwszym kwietnia 2011

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wyglądała nasza działeczka 30 grudnia 2011

Obrazek

Obrazek

-- 4 sty 2012, o 21:31 --

Dzisiaj byłam sprawdzić na działce czy nie ma kreta i kreta nie ma ale pięciornik mi wypuścił listki. W dalszym ciągu mamy wiosnę zimą - oby tylko ta zima się nie obudziła na wiosne
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

Witaj Imienniczko :wit .Trafiłem przez przypadek . Będę zaglądał po znajomości :;230

Niezłe ognisko ;:138 .Zapraszam do mojego . ;:180
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

25.01.2012

Byłam dzisiaj na swojej działeczce - myślałam, że coś porobię ale wapno mi zamarzło, ziemia też przemarznięta więc skończyło się tylko na doglądaniu i co się okazało, że jakiś dziad ukradł mi mój gliniany garnuszek ze skalniaka. Całe lato wytrwał, prawie całą zimę aż w końcu się komuś bardzo spodobał. Jest mi bardzo przykro ale z drugiej strony cieszę się, że to tylko garnuszek ale mimo wszystko. I jeszcze świnia wyrzucił pod clematisa rosnącą w nim roślinke - to już mu nie było potrzebne.

Obrazek
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

Witaj, :wit melduję sie w owym wątku. :)
szkoda garnuszka :( , kiedyś znajomym taty , włamali się do domku , okradli go , i potem podpalili, dobrze że była szybka interwencja. Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

A żeby mu rączka spuchła -chamidło . niestety tak bywa . U mnie wykapał ktoś sobie świeżo posadzone iglaczki -niech mu zmarnieją ;:14 . Zapraszam wiosną na mój skalniak po nowe rośliny ;:180 .
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

:wit Witaj .Zdjęcia dość ciekawe.Zaczyna się dość ciekawie w nowym roku. ;:63 ;:108
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

Olu melduję się w nowym wątku. Szkoda gliniaka, a tak ładnie Ci tam pasował. U nas na działkach też często zdarzają się kradzieże, najczęściej roślin i wyposażenia altanek.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

Witaj Olu przykro mi z powodu twojego gliniaczka ,co za bydle, ludzie są okropnymi świniami ,kurcze obraziłam świnki. :;230
Czekam na dalsze fotki
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

I ja się melduję, żeby Cię nie zgubić, owszem garnuszka szkoda, ale zastanawiam się dlaczego tak szybko nowy wątek tamten miał tylko kilka stron, może trzeba było go kontynuować dalej?
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

nie wiedziałam, że trzeba zamknąć poprzednie wątki aby przejść do nowo utworzonego. i przez to dodałam wpis do starego wątku. Napisałam juz o zamknięcie wiec mam nadzieje, że kolejne wpisy będą w dobrym miejscu :)

zimno u nas strasznie - choc i tak jesteśmy najcieplejszym regionem w PL. za dnia minus 10, w nocy do minus 18

zeby przybliżyć sobie wiosnę to sobie zakupiłam w netto hiacynta - który wyrósł na cudo ale niestety mąż dokonał dewastacji - niby nieumyslnie
po stracie kupiłam narcyzy i szafirki ale już się tak nie prezentują jak mój pachnący na cale mieszkanie hiacynt.

z początkiem roku wysiałam sobie pierwiosnki bezłodygowe- zaczęły kięłkować po nie całym m-cu. popikowałam je i mam nadzieje, że coś z tego bedzie, bo bardzo mi sie podobają. Moje założenie to wysadzić je wzdłuż rabaty. Zakupiłam jeszcze pare innych kwiatów ozdobnych - dwie paczki mam do wysiewu w lutym a reszta dopiero pozniej - już w kalendarzowej wiosnie.

Pozdrawiam wszystkich stęsknionych wiosny forumowiczów- ogrodników

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

A jak tam z kretami, pytam bo ostatnio troszkę się ździwiłam, gdy zadzwoniła do mnie koleżanka z prośbą, że mam jej zostawić sierść psów po czesaniu (notabene ktoś kto nie lubi specjalnie psiaków) więc pytam ździwiona po co, a Ona mówi mi, że gdzieś wyczytała i że ktoś jeszcze Jej mówił, że to skutecznie odstrasza krety (z którymi walczy od dwóch lat i nie może sobie dać rady) ponoć uciekają jak się włoży tę sierść w ich kretowisko. Czyżby zapach ? Nie wiem ale (odpukać w nie malowane ) coś chyba w tym jest skoro wszędzie są, a moją działkę (dzięki Bogu) omijają, nawet jak wszedł taki jeden za płot to tylko na moment i już go więcej nie było.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

ja próbowałam wszelkich metod na kreta a i tak mnie męczył. wkładałam włosy, hodowałam aksamitki i potem wkładałam je do nor - może i skutkowało ale na krótko- zawsze wracał.

do pewnego dnia, w którym wyczytałam reklame w miesięczniku myśliwskim o pewnym środku na odstraszanie zwiezryny płowej i zarazem na krety i nornice.

Zakupiłam, nie jest tani, bo 250 ml kosztowało ok 28zł, ale rozciencza sie go z wodą, tj nakrętka na 2.5 litra wody. zakupiłam środek na początku października i mam do tej pory i dzięki niemu kret zniknął.

ale zaznaczam, że na działce bywam raz w tygodniu i jak nie było mrozów, to działalność kreta była intensywna - wtedy wlewałam rozcienczony płyn w nore i tak w koncu się usunąl. kret przesunłał się na ścieżke.

zaobserwowałam jego tor i wstawiłam tam pułapkę -i o dziwo nadział się. po styczniowych deszczach zaobserwowałam ponowną aktywnośc kreta ale znowu na ścieżce - od mojej działki trzyma się z daleka. nie wiem czy mogę reklamować ten środek wiec wole wysłać nazwe na maila lub jako prywatna wiadomość.

co do aktywności kreta - żeruje on na glebach żyznych, czarnych, mokrych. jak ktoś ma piachy to kreta nie ma. kret pokazuje, czy ziemia jest atrakcyjna.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy cz. II 2012

Post »

Zima w pełni

dzisiejsza tem o 8.00 rano brrr

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”