Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

Rodzice będąc na zakupach zrobili mi niespodziankę i kupili orzech kokosa. Wiem, że teraz nie jest za bardzo pora na takie eksperymenty, no ale trudno tutaj winić moich Rodziców, bo się na tym nie znają, a intencje mieli dobre. Nie wiem, czy lepiej teraz orzech posadzić, czy go przezimować do wiosny? A jeśli przezimuje, to jak i czy nie straci zdolności kiełkowania? Nic w środku nie chlupie, żaden płyn. On jest niewielki, ponoć wszystkie w markecie takie były (ok. 12 x 8 cm):
Obrazek
Proszę Was o poradę.
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2329
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

Ten link już czytałam dawno temu, wiem jak się sadzi kokosa, ja pytam czy TERAZ aktualnie opłaca się go sadzić, gdy nadchodzi zima?
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

Witam, spróbuj Basiu teraz, zanim pokarze się kiełek i tak ponad mc minie. Jedna z ciekawych opinii w tym temacie jakie słyszałem to, że kokos wykiełkował zawinięty w reklamówkę wrzucony do szafki! :wink: czyli ani ziemi, ani światła ani podlewania nie miał. Warto więc doniczkę reklamówka okryć dla stałej większej wilgotności powietrza :) powodzenia!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

PiotrS pisze:Witam, spróbuj Basiu teraz, zanim pokarze się kiełek i tak ponad mc minie. Jedna z ciekawych opinii w tym temacie jakie słyszałem to, że kokos wykiełkował zawinięty w reklamówkę wrzucony do szafki! :wink: czyli ani ziemi, ani światła ani podlewania nie miał. Warto więc doniczkę reklamówka okryć dla stałej większej wilgotności powietrza :) powodzenia!
To chyba musiał być jakiś wyjątkowy przypadek. Czytałam dokładny opis Czarodzieja, jedynie nie mogę pojąć jak zetrzeć skorupę papierem ściernym, jak to ma wyglądać. Właśnie nie jestem pewna, czy teraz jest dobry okres na sadzenie kokosa (zimno, brak słonka)... nie chciałabym, aby mi zgnił a często tak ponoć z nim jest.
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

Może przypadek a może nikt tak nie robi i dlatego nie świetny sposób:) ja widzę po innych roślinach rozmnażanych np z odciętych gałązek jak dużo daje wilgotność powietrza np. gałązki berberysu obcięte na koniec października włożone do zwykłej ziemi, bez ukorzeniacza wypuszczają listki pod plastikowym kubeczkiem, a wcześniejsze próby z ziemią do rozsad, ukorzeniaczem, spryskiwaniem wodą nie powiodły się :(
Jak zetrzeć papierem ściernym kokos? papier średni albo gruboziarnisty i szorujesz :) choć ja do takiej pracy wziął bym pilnik do drewna, dużo łatwiej moim zdaniem. powodzenia! ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

Pilnika do drewna nie mam. Z tą wilgotnością i wysoką temperaturą będzie najgorszy problem :?
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

Dla większej wilgotności to reklamówka przeźroczysta styknie :) A pilnik, zwykły płaski to kosztuje tyle co papier ścierny (7-10zł) i będzie na lata a papier na raz. dorzucam link by było jasne co to za ustrojstwo ten zwykły, płaski ;) http://narzedziak.pl/pl/topex-pilnik-do ... 0e16e2bb52
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

A to mam coś takiego, nie wiedziałam że to to. Lecz zdążyłam już wypolerować kokoska papierem. A tą folię wietrzyć? Bo Czarodziej mówi, że nie trzeba, inni znów że tak...
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Czy teraz warto posadzić orzech kokosa?

Post »

już po polerce, dobrze.Ta przeźroczysta reklamówka foliowa, na pewno powinna mieć kilka malutkich dziurek, bo jakiś niewielki ruch powietrza powinien być. W ten sposób nie będzie trzeba wietrzyć a stała podwyższona wilgotność będzie zachowana. :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”