Storczykowe parapety u Jolanty :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

witam Marzenko :wit w mych skromnych progach :oops:
ja na poczatku ,po zakupie mojego pierwszego,tez nie wiedzialam co do czego.Ale z czasem nabylam wiedzy.I ty niedlugo rowniez bedzie taka dysponowac :D
oczywiscie ze pozwole na wzdychanie ;:138 cieszy mnie bardzo,jak sie komus moje pociechy podobaja ;:138

a co do wizytowki to ja nie wiem jak ja zrobic???skopiowalam i wkleilam tyle wiem,ale najwyrazniej zle zrobilam :evil:
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

juz zrobione ;:138 :heja dziekuja bardzo ;:196
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

I po problemie ;:196
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

o wreszcie wiem jak ten link przemienić na nazwę :) zaraz skorzystam i ja :) Co do skraplania wody to u mnie też tak jest, ale nie płaczę z tego powodu bo dzięki temu jest większa wilgotność powietrza. Niemniej muszę przyznać, że też robił mi się ten mech/pleśń i to akurat na brassi. Wczoraj wywaliłam stare podłoże i umieściłam ją w świeżutkim do storczyków o cienkich korzeniach. W starym podłożu było spagnum na środku, które wywaliłam, bo ja nie umiem podlewać storczyków ze spagnum. Drugi storczyk też mi zaczął padać (i to akurat świeżo zakupiony za cenę dwóch innych) i co się okazało? Znów spagnum było w środku....
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

Witaj Jolu :wit , masz bardzo ładne storczyki - zapewniam Cię dbaj o nie dobrze a odwdzięczą się pięknym kwitnieniem :D
Pozdrawiam - Piotr
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

Zuza_i_Tygrysek pisze:o wreszcie wiem jak ten link przemienić na nazwę :) zaraz skorzystam i ja :) Co do skraplania wody to u mnie też tak jest, ale nie płaczę z tego powodu bo dzięki temu jest większa wilgotność powietrza. Niemniej muszę przyznać, że też robił mi się ten mech/pleśń i to akurat na brassi. Wczoraj wywaliłam stare podłoże i umieściłam ją w świeżutkim do storczyków o cienkich korzeniach. W starym podłożu było spagnum na środku, które wywaliłam, bo ja nie umiem podlewać storczyków ze spagnum. Drugi storczyk też mi zaczął padać (i to akurat świeżo zakupiony za cenę dwóch innych) i co się okazało? Znów spagnum było w środku....
to i moze ja mam te spagnum ,bo na ziemie storczykowa to niewyglada
ale teraz kiedy on kwitnie to nie moge przesadzac.....postawilam go na meblach,bez oslonki i jutro zobacze czy plesn znikla .
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

dudus327 pisze:Witaj Jolu :wit , masz bardzo ładne storczyki - zapewniam Cię dbaj o nie dobrze a odwdzięczą się pięknym kwitnieniem :D
Pozdrawiam - Piotr
witaj Piotr w moich skromnych progach :wink:
bardzo sie o moje kwiatki troszcze...... :D
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

Witam was :wink:
podczas dzisiejszego przegladu w oslonce majej Brassi zobaczylam tlusciutka Stonoge i slimaka ;:179
doradzcie prosze co mam zrobic??Czytalam troche w necie,ze niby skurka od pomaranczy..... :roll: mozliwe jest wydobycie lokatora .Ale czy to prawda???Wymienic podloze moze??
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

Fajne kwiatuchy ;:138 To cymbidium wciąż o nim marzę ;:19 Fajny początek kolekcji ;:63 czekam na więcej :wit
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

natalkastl pisze:Fajne kwiatuchy ;:138 To cymbidium wciąż o nim marzę ;:19 Fajny początek kolekcji ;:63 czekam na więcej :wit
Fajnie,ze wpadlas :wit

te cymbidium zrzucilo wszystkie kwiaty ;:98
prosze o odpowiedz na moje pytanie
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

deszczowka79 pisze:podczas dzisiejszego przegladu w oslonce majej Brassi zobaczylam tlusciutka Stonoge i slimaka doradzcie prosze co mam zrobic??Czytalam troche w necie,ze niby skurka od pomaranczy..... mozliwe jest wydobycie lokatora .Ale czy to prawda???Wymienic podloze moze??
Jeśli Twoja Brassia (czy Brassavola - widzisz jak ważna czasem jest precyzja w nazywaniu roślin?) nie kwitnie - to na Twoim miejscu bym ją przesadził. Ślimaka łatwo można złapać (w końcu nie jest to zbyt szybkie zwierzę :heja ), ale to, co nazwałaś 'stonogą' równie dobrze może należeć do rodziny Oniscus, jak i do każdej innej. Bo wiem - i tu się nie obraź - że dla wielu osób, wszystko co ma więcej niż 6 odnóży - to stonoga... :;230
Nawiasem mówiąc, skąd wziął się ślimak??? Przyniosłaś to ze sklepu - czy z balkonu/tarasu/podwórka?
Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe parapety u Jolanty :)

Post »

moja Brassia kiedy ja kupilam, 2 tygodnie temu ,w kwiaciarni kwitla pieknie(kwiaty byly juz w pelnym rozkwicie,nie wiem jak dlogo ) .Do teraz kiedy to powoli wiadna.Na poczatku znalazlam nalego slimaczka,dzis drugiego niezywego.I to nie bylo żadne Onicius tylko stonoga ;:108
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”