Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek
Zostałomi trochę kamienia wiec poukładałam go pod kranem. Dzięki temu woda nie chlapie po bokach i nie robi mi błota.

Obrazek
Krzewuszka od mamy z gałązki. Bardzo długo zajeło jej na przyjęcie sie, rośnie ale bardzo powolutku

Obrazek
Tego kwiatka dostałam od babci. fajnie rośnie tylko nie znam nazwy. będę musiała przesadzić do czegoś większego, poza tym zapomniałam, że ten garnuszek nie ma dziurek na dnie :(

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Czy to czasem nie psainka paprykowa? Ale mogę się mylić...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek
Nie wiedziałam, że naparstnice tak pózno kwitną.

Obrazek
Obrazek
A to chyba najwolniejsza roślina jaką mam, już iglaki rosną szybciej :)

Obrazek
od babci, z gałązki, chyba się przyjął

Obrazek
a to mój ostatni nabytek - wyrąbany od tesciowej. nie wiem czy się przyjmnie, bo nie dało rady z korzeniem.
Obrazek
A to z koleji pecherznica - hiperszybko rosnąca. rosnie w oczach

Obrazek Obrazek
Pieris szykuje się do zakwitnięcia - cieszy mnie to, bo jeszcze nie widziałam go kwitnącego
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak mniej więcej wyglądają moje rabaty. jeszcze duuzo wolnego miejsca, duuzo do zrobienia, poprawienia.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek
Zdrowa "kulka"

Obrazek
Chora "kulka"
Chyba jakiś drań sobie wszedł i zostawił po sobie ślad.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Moja skromna kolekcja wrzosów

Według gazet ogrodniczych powinno się zasadzać od 10 sztuk jedego rodzaju aby uzyskać ładne wrzosowisko. Niestety nie stać mnie na takie cuda. Licze na to, że z czasem same się rozrosną.
Wkurza mnie, że na donicach hodowcy dają znać jakie to odmiany. jak na razie to rozszyfrowałam tylko dwa.
1
Obrazek
2
Obrazek
3
Obrazek
4
Obrazek
5
Obrazek
6
Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Ja jestem za tym aby były pojedyńcze sztuki roślin bo przynajmniej nie zapełnisz sobie tak szybko miejsca, a będzie piękna różnorodna kolekcja. Bardzo mi się podobają Twoje wrzosy. Tzreba tylko pamiętać by okrywać je na zimę.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

wiem wiem. najlepiej wrzosy z tego co wyczytałam to ilgliwiem świerkowym. Broń Boże liścmi. to za "Działkowcem".

Mi też się podoba tak jak jest tylko wkurza mnie ta goła ziemia, raz, że zarasta a dwa, że troche nieciekawie wygląda. Powsadzałam parę różnych rodzajów rośłin, które mają za zadanie się rozrosnąć i stanowić "dywan" ale oczywiscie potrzeba na to czasu.

a całości korą nie chce wysciełać, bo to za drogi gisps a i tak ją wywieje. wiem, że niektórzy dają najpierw folie, a na to kore ale mi sie takie rozwiązanie w ogóle nie podoba.marzy mi się też piękne wrzosowisko...może za 5 lat się po części doczekam.

Dziekuje za odwiedziny. pozdrawiam wszystkich odwiedzających ogrodników :))
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Alu : :wit witaj,myślałam,że pomyliłam wątek,tak szybko uformowałaś ogród.Widzę,że jesteś w tym dobra.Masz prawie gotowy.Bardzo ładny.Pozdrawiam.Gosia ;:108 ;:63
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Prześledziłam Twój cały wątek, naprawdę "kupę roboty odwaliliście" w tak krótkim czasie, sorry za słownictwo, ale ten slogan oddaje tak naprawdę Wasze dokonania. Dużo ładnych i ciekawych nasadzeń, a co najważniejsze widać, że masz rękę do roślin, gdyż w oczach rosną, a drobne niepowodzenia, no cóż wszystkim się zdażają, ja chyba też muszę opryskać azalię, bo właśnie zauważyłam, że coś się z nią dzieje, póki co pąki jeszcze ma, ale czy zakwitnie za rok to wątpię.
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

AleksandraK pisze:rozmawiałam z mężem nt gęstości zasadzen tych świerków i zdecydowaliśmy, że je przeżedzimy. Dzięki za porady. pozdrawiam wszystkich odwiedzających
Koniecznie przesadzić! Świerk ma średnicę 6m i więcej! Potem szkoda będzie je niszczyć.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”