Storczyki Storczykowej

Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Narine ja wiem, że storczyki nam w nocy spać nie dają Very Happy , ale żeby aż tak !
Widzisz Lano w jakie uzależnienie wpadam... :oops: Nakryłaś mnie... :oops: :lol: A tak naprawdę, to ja jestem nocny marek niestety...
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja przy storczykach spędzam czas, gdy mam czas xD. np. po szkole spędzam mniej, ale w dni wolne i wakacje dużo. Storczyki są dlamnie bardzo ważne. w przyszłości też chce sie nimi zajmować. Ostatnio sobie kupiłam Phalaenopsis, z ładnymi kwiatami i zgnitymi korzeniami, mam nadzieje, że go uratuję. A biały i żólty w rózowe kropki są w pąkach. nie umiem sie doczekać ich rozkwitnięcia, zwłaszcza, że te pąki urosły u mnie, a największa satysfakcję mam, gdy uda mi się samej skłonić te niezwykłe rośliny do kwitnienia.

Obrazek Obrazek

na razie dalam tylko 2 fotki Phalaenopsisów, bo znowu zapomniałam wrzucić fotek fioletowego Dendrobium 'phalaenopsis'
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

>> sorki, że post pod postem, ale chciałam wrzucić fotki fioletowego dednrobium<<

dzisiajse też kupiłam biały Phalaenopsis z różowymi warżkami, ale fotke zrobie jutro, bo dzisiaj nie zrobiłam :(
w każdym razie Dendrobium było cudne. pierwsze, które zakwitło u mnie samo (z dendrobiów). niestety już przekwita.

Obrazek Obrazek
Justyna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 8 lut 2008, o 21:42
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

piękne te storczyki, mój dopiero będzie kwitł pierwszy raz. nie wiem jeszcze jak bedzie wyglądał bo kupiłam go na wyprzedaży w obi w ubiegłym roku. mój aparat zastrajkował i na razie nie zamieszcze zdjęcia :(
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!
No No śliczne to Dendrobium, falki też, Gratuluje osiagnieć ;:63
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ateraz dam fotki nowego Phalaenopsisa :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

od jakiegoś czasu marzyłam o takim Phal. bo mialam takiego i mi usechł. Te różowe warżki ładnie wyglądają na białych kwiatach.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

który sabotek? tam chyba dawałam fotke jednego, ale to niestety storczyki nie na moje warunki, bo jeszcze żaden nie zakwitł u mnie sam. a liście są ładne i sztywne, jak o storczyka sie dobrze dba. jak jest np. za mało podlewany, wtedy są wiotkie i pomarszczone. moje warunki są tak raczej na Phalaenopsisy i Vandy, czyli moje ulubione storczyki. Wszystkie 14 Phalaenopsisów chyba jest zadowolone z warunków na oknach, bo niektóre kwitną. ostatnio wiele musiałam wyciągać z doniczki i obcinać uschnięte/zgnite korzenie, bo zaszkodziła im woda (chyba sie nie powinno podlewać zimową deszczówką). ale w pore je obciełam i Phal. jakoś sobie radzą. Vandy kilka razy w tygodniu moczę w wiadrze z wodą (korzenie), po kilku godzinach wyciągam je i odkładam do ich "szklanek".
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Cudowne te Twoje okazy :D Jestem pod wrażeniem ;:333
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

na większości foteksą storczyki tuż po kupieniu. ale niektóre, np. fioletowe Dendrobium, zakwitło u mnie.
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Wow ten biały to niezły egzemplarz gratuluje śliczny.
pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Białe storczyki maja swój urok :D Ja sobie wymyśliłam że właśnie z białym storczykiem w dłoniach pójdę do ślubu, oczywiście wyhodowanym u siebie, ale póki co białaska jeszcze nie mam i do ślubu też daleko :wink:
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Monisia,podobno orchidee do ślubnego bukietu nie są polecane,ze względu na to,że mogą przyćmić swym pięknem panne młodą. ;:112
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”