Działeczka w cieniu dębu 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj, Joasiu :D
Z ogromną przyjemnością przeczytałam te kilka pierwszych postów i z niecierpliwością będę oczekiwać kolejnych :) Mieszkasz w bardzo interesującym miejscu, a ja niczym niespokojny duch, gnam po całym świecie :lol: Mam przyjaciółkę w Montrealu, chętnie więc zobaczę, jak się żyje w Toronto :) Będę Ci wdzięczna za wszystkie informacje, nie tylko ogrodnicze, ale przede wszystkim zaczerpnięte z codziennych obserwacji.
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Wracając do Kwiatowego Wzgórka, kilka fotek tego, co tam rośnie...
Prezent od Mamy z Polski, nie mam pojęcia, co to za kwiat, ale kolor ma tak intensywnie żółty, że oczy bolą, kiedy odbija się w nim słońce.
Obrazek

Następny żółty mieszkaniec Wzgórza to tickseed (po polsku nie mam pojęcia :oops: ). Kupiłam go tej wiosny i już rozrósł się co najmniej dwukrotnie. Obrazek

I liliowce...
Obrazek Obrazek

I uroczy balloon flower:
Obrazek Obrazek

Tej wiosny zasadziłam dwa clematisy i jeden z nich już zakwitł! Pnie się mężnie po siatce graniczącej z Hamburgerem (tak nazywamy naszego sąsiada, i o dziwo, ksywka świetnie do niego pasuje... :;230)
Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Pierwszy żółty kwiatek to chyba jaskier, a drugi na pewno nachyłek :)
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj, Droga Joasiu ;:196
Na swoje urodziny zrobiłaś sobie i nam świetny prezent. ;:73 Wreszcie Cię mamy. ;:108 Bardzo się z tego cieszę. :heja
Dwa lata a już tyle zmian. Pięknie wkomponowany zakątek kwiatowy. ;:108 A jak szybko rośną kwiecia? Tylko podziwiać. Ja na początku chciałam mieć wszystko i wiele zakupów było daremnych i bardzo nieudanych. :evil:
Szkoda, że trochę daleko mieszkasz ;:14 , bo chętnie bym się zajadała Twoimi przetworami z morwy. ;:137
Teraz czekam na dalsze zdjęcia i wiadomości zza oceanu.
Dobrej i spokojnej nocy. ;:79 ;:100 ;:19
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witam.
Spóźnione życzenia urodzinowe dla ciebie Joasiu ;:196 .
Zdjęcia przed i po obrazują, jak dużo pracy wykonaliście z M.
Kwiatowe wzgórze nie tylko zyskało piękną nazwę, ale i oblicze ;:224
Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Andrzejku, dzięki za komplementy ;:180 . To, co w ogrodzie, to dopiero początek długiej drogi. Ale tak jak i Ty, jestem absolutnie uzależniona od tego kawałka ziemi... Zaraz wpadnę do Ciebie poplotkować i popodglądać. :P

Moniko, Moniko, choć Cię nie znam, to muszę Ci powiedzieć, że Twoje opowieści o Afryce czytałam jako jedne z pierwszych, kiedy tylko znalazłam się na forum. Masz niezwykle cenny dar opowiadania ;:63 Jeśli kiedyś zawitasz na kanadyjskiej ziemi, może u koleżanki w Montrealu, wpadnij i do Toronto, chociaż to 550 km od Montrealu. Będziesz mogła porównać oba miasta. Są krańcowo różne. Oczywiście chętnie będę się dzielić przeżyciami imigracyjnymi i opowieściami o kolorycie tego kraju ;:108
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Wandziu, dziękuję za rozpoznanie kwiatów. Co do jaskra, to oczywiste! Głupia ja nie skojarzyłam jego "jaskrawości" z nazwą... Ot, ułomność etymologiczna :;230

Klarysko, witam serdecznie :wit i dziękuję za życzenia urodzinowe. Wpadaj częściej, kawa na werandzie zawsze gotowa...

Stasieńko, jesteś i u mnie! Bogu dzięki! ;:167 Rzeczywiście szkoda, że jesteś tak daleko, i Ty i inni, mnie szalenie brakuje przyjaciół na tym kontynencie ;:144 , choć znajomych mam sporo. Co do dżemu z morwy, po znajomości mogę przetransportować do Polski, a stamtąd już niedaleka droga do Szczedrzyka... ;:65
Tak jak i Ty chcę mieć wszystko od razu, ale Pan Bóg wie, co robi, i zesłał mi męża, który ciągle powtarza: "jak dziś obsadzisz cały ogród, to gdzie będziesz sadzić jutro?" Mądrość tę biorę do serca i choć miejsca sporo, staram się zachować umiar (do czasu ;:224 oczywiście)... A oto prezent dla Ciebie:
Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Nasza działeczka strzeżona jest przez rosły, potężny dąb, który stoi na południowym wschodzie, tuż na granicy czterech działek, w tym naszej.

Obrazek

Początkowo pod drzewem nie było nic, tylko zielsko i zielsko...
Obrazek

Jesienią zeszłego roku postanowiłam jakoś zagospodarować ów róg:
Obrazek

Teraz roślinki już nieco podrosły, więc wygląda to bardziej interesująco, aczkolwiek jeszcze sporo brakuje... ;:24 Problem z dębem jest taki, że służy on za mieszkanie różnym zwierzętom, w tym wiewiórkom i szopom praczom, które uwielbiają kopać w ziemi. Muszę uważać, co tam sadzę. Zwierzaki złażą z drzewa i tyłkiem łamią moje kwiaty! Dlatego używam stojaków na pomidory do góry nogami....
Obrazek

Niestety, całość szpeci też fakt, że nasz sąsiad, Hamburger, akurat w tym miejscu, tuż za siatką, zrobił składowisko rupieci... ;:14 Drugi sąsiad też pielęgnuje wyłącznie zielsko... Ale cóż, trzeba robić, co się da ;:108

Lecę do Was z wizytami... Zobaczę, jak miewają się Wasze kawałki nieba... :wit
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

witaj na forum, na sąsiedzkie szpargały nie ma rady można się tylko zasłonić. Ja mam dwa dęby koło domu i boję się myśleć co zrobimy jak jeszcze urosną. Zaciekawiły mnie Twoje przetwory z morwy, z opowiadań wiem że to bardzo smaczne owoce, nie widziałam nigdy na targu ani w sklepie, ale kupiłam małe drzewko w tym roku :D
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Masz ładne miejsce na hosty.Hosty też niczego sobie ;:108 .A od sąsiada możesz odgrodzić się jakimś pnączem lub matą bambusową.Myślę że nie będziesz miała problemu z jej kupnem.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj, Lawendo - Uleńko, po tej sronie świata :wit Owoce morwy są niezłe (bardzo zdrowe :uszy , pobobno sporo witaminy C), my robimy dżemy ;:36 , część też zamrażamy, co jest dobrym pomysłem, bo wystarczy tylko owoce osuszyć, spakować w woreczki i do zamrażalnika. Są super do różnych shakes - mieszanek owocowo-lodowych. Ale z drzewem morwy musisz być ostrożna, u nas jest wielka i baaaaardzo płodna ;:108, w sezonie owoce leżą wszędzie: w trawie, na patio, na werandzie... Nie można się też opędzić od ptaków, wiewiórek, szopów praczów i skunksów. A jak się ta żywizna naje, to wiadomo, czym to się kończy ;:224 . I trzeba sprzątać... ;:223 Ale Kanada to nie Polska, tutaj przyroda jest dużo surowsza, więc może u Ciebie morwa będzie tylko do Twojej dyspozycji :D

Grażko, cieszę się, że znowu zajrzałaś ;:7 Co do maty bambusowej, myślałam o czymś takim, ale obawiam się, że niestety, ponieważ tamten róg jest "klatką schodową" dla zwierząt wchodzących na dąb, one raczej zniszczą mi tę matę niż pozwolą na zasłonięcie się od sąsiadów :( Nie wiem, czy w Irlandii są szopy pracze, ale tutaj te łobuzy potrafią zrobić dziurę w dachu ;:14 ! A co dopiero w jakiejś macie... Ot, życie...
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Szopów u mnie niem a ale za to mam mnóstwo ślimaków.To może jednak pnącze na drabince kawałek od płotu aby zwierzęta miały dostęp do drzewa.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu, morwa u nas też wielka. Co prawda nie na mojej działce, ale w drodze do pracy mijam. Spadające owoce brudzą chodnik, ptaki siedzą tam całymi stadami. Owoce pyszne. Próbowałam, chociaż przypominają nieco gąsienice.
Może na płot sąsiadów puścić zimozielone pnącze albo chociaż sezonowe, żeby cię ten widok nie drażnił? Bluszcz, winobluszcz czy kokorniak do cienia pod dębem byłyby dobre.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”