Powstający ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
borowina
200p
200p
Posty: 266
Od: 3 lip 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Powstający ogród

Post »

Witajcie,
Od kwartału siedzę codziennie wieczorem i oglądam zdjęcia Waszych ogrodów. Jestem zauroczona ogrodami prezentowanymi na forum, zachwycona pomysłami, rozwiązaniami, itp. Mój ogród dopiero powstaje...troszkę już zrobiłam, ale po lekturze forum mam ochotę wszystko zmienić :shock: :) i tak pewnie będzie :) mój podstawowy problem to brak wiedzy o roślinach - od jakiegoś czasu czytam, uczę się. To dodatkowo utrudnia dobieranie roślin na rabaty, choć myślę, że jakoś sobie radzę. Nie obyło się już bez przesadzeń roślin - wiosną biegałam z roslinkami i przesadzałam z rabaty na rabatę.

Mój ogród ma jeden sezon, tzn. zeszłej wiosny był zakładany trawnik, robione pierwsze nasadzenia. W tym roku troszkę odważniej zabrałam się do nasadzeń - pomocna była dla mnie skrupulatna lektura forum. Apetyt rośnie z dnia na dzień :P Nie obyło się też bez kompleksowej zmiany na rabatach - wcześniej była wszędzie kora, ale tak ją wywiewało, że część kory zamieniliśmy na podłoże żwirowe.

Muszę nauczyć się wstawiać zdjęcia:) jak mi się uda, to pokażę Wam efekty mojej pracy i z przyjemnością wysłucham rad, porad od bardziej doświadczonych.
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Powstający ogród

Post »

Witam :wit ,nową forumowiczkę.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
borowina
200p
200p
Posty: 266
Od: 3 lip 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powstający ogród

Post »

Dziękuję za powitanie. Nie spodziewałam się, że ktoś tak szybko mnie odwiedzi. Dziękuję. Postaram się uporać jakoś ze zdjęciami:)
Zapraszam do mnie
Powstający ogród
Celina
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Powstający ogród

Post »

Czekam z ciekawością na zdjęcia twojej działki,ja swoją mam dopiero od końca marca tego roku,trochę już zrobiliśmy ale tyle pracy przed nami że nie wiemy w co ręce włożyć.Dlatego jestem ciekawa co ty zrobiłaś od zeszłego roku.
Pozdrawiam Jowita.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
borowina
200p
200p
Posty: 266
Od: 3 lip 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powstający ogród

Post »

pierwsza próba, nie wiem czy uda się wkleić zdjęcie:)
Rzeczywście, pracy jest sporo, codziennie w zasadzie spędzamy czas w ogrodzie, planując, sadząć, itp.

to widok na jedną z rabat przydomowych, jest od strony południowej. Obrazek
Zapraszam do mnie
Powstający ogród
Celina
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Powstający ogród

Post »

Ładnie.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
borowina
200p
200p
Posty: 266
Od: 3 lip 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powstający ogród

Post »

Ta sama rabata z innej perspektywy...w tle widać szpaler tujek, ale mają one być tylko tłem dla dalszych nasadzeń:) i miały szybko nas troszeczkę osłonić od wiatrów, sąsiadów, itp.
Obrazek
Zapraszam do mnie
Powstający ogród
Celina
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Powstający ogród

Post »

Coraz ładniej,tujki jako tło ,to fajny pomysł.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Powstający ogród

Post »

Ale masz pole do popisu :shock: Kawal roboty juz za Wami, teraz spokojnie mozesz zajac sie rabatami, chabaziami, zielenina, kolorami itd oj bedziesz miala nad czym sie zastanawiac i walczyc z chciejstwami ... szczegolnie teraz, jak co rusz cos nowego zakwita i zmienia sie w topikach jak w kalejdoskopie, to czlowiek wszystko by chcial :;230
borowina
200p
200p
Posty: 266
Od: 3 lip 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Powstający ogród

Post »

Właśnie mam zamiar zabrać się za wytyczanie rabat "pod tujkami", chciałabym zdążyć do września wytyczyć kształt, zrobić obrzeża i może już coś posadzić:) pracy sporo, tym bardziej, że wszystko robimy sami...
Mój ogród to 2700 mkw, po odjęciu domu i tak bardzo dużo do planowania. W chwili obecnej mamy w miarę uporządkowaną część, na której stoi dom. Druga część w przyszłości...teraz tylko tam sadzimy drzewa- w zamyśle ma tam byc kiedyś klimat leśny:) plany, plany, plany:)
Zapraszam do mnie
Powstający ogród
Celina
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Powstający ogród

Post »

Witam nową forumowiczkę .Cieszę się że do nas przybyłaś .Tło z tui bardzo fajny pomysł ;:63 .Pod domemm juz też fajnie wygląda i jaki zadbany trawnik
JOWA
500p
500p
Posty: 883
Od: 29 mar 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNYŚLĄSK

Re: Powstający ogród

Post »

O rany 27 arów! Masz gdzie poszaleć.
Nasz mały raj na ziemi.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42921" onclick="window.open(this.href);return false;
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powstający ogród

Post »

Borowinko, przybiegłam Cię odwiedzić :) bardzo fajnie zapowiadają się Twoje ogrodowe poczynania, widać że lubisz porządek :) ogród młody, ale pole do popisu duże... trawnik pierwsza klasa, oby nigdy nie sprawiał Ci kłopotów :)
to normalne, że zaczynasz biegać z roślinami i przesadzać z rabaty na rabatę... jeśli masz dylematy to śmiało pytaj - tu mnóstwo życzliwych dusz - podpowiedzą, doradzą :)
będę Ci kibicować :)

ps. wstaw link do swojego ogrodowego wątku w swoim profilu, łatwiej nam będzie do Ciebie trafić :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”