Szaleństwo ogrodowe Agusi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Wspaniały warzywniaczek którego mogę tylko pozazdrościć :D Piękne poczyniłaś zakupy już widać że ogród zaczyna się tworzyć i będzie kolorowy :lol:
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Dziękuje Beata za odwiedziny ;:108
Warzywnik dość spory i z pieleniem najgorzej na wiosnę, teraz jak większość podrosła już mniej, wiadomo zielsko nie ma już tyle słońca :tan
A dzisiaj zerwałam pierwsze ogórki i zrobiłam na małosolne, później wstawię zdjęcia ogórków, razem z serniczkiem z truskawkami, ale sernik na razie musi zastygnąć ;:65
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Hej :) wpadłam z re wizytą i widzę, że również jesteś warzywnie zakręcona jak i ja ;) a na warzywniczku wszystko ładnie Ci rośnie ;:138 Tylko trochę tego jest do pielenia - ale tak jak pisałaś najgorzej jest wiosną, późnej tylko się chodzi i się skubnie tam gdzie wyrośnie zwłaszcza po deszczu.
Piękne dalie bardzo je lubię, a te z kolorowymi listkami to koleusy - pokrzywki tak ?
Będę wpadała częściej!
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

hej!

ale ładnie u Ciebie!

Koleusy masz cudne. I żurawki. Warzywnik ogromny, roboty przy nim nie zazdroszczę, ale warzywek już tak
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Witaj Aga!
Założyłaś wątek, więc musiałam się zameldować :wink: Cieszę się, że dałaś się namówić do tego pomysłu.
Masz ogromne pole do popisu i do pochwalenia się. Nawet nie przypuszczałam, że gospodarzysz na takim areale :shock: Ogród widać już zagospodarowany w dużym stopniu. Sama nie wiem co robi większe wrażenie - warzywnik, róże czy doniczkowce. Zakupy bardzo udane i wielkością odpowiadają ogrodowi ;:138
Bardzo się cieszę, że udało nam się mimo wszystko poznać osobiście i chwilę porozmawiać. Pewnie jeszcze nie raz będzie okazja lub ją stworzymy...
Jak na złość dzisiaj była dużo ładniejsza pogoda. Taka bardziej targowa...
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Witam obie Iwony i Izę w moim wątku :wit

Iwonas85 - tak to pokrzywki, jeszcze trzy lata temu miałam więcej odmian, miałam 6 kolorów o liściach mocno powcinanych, takich poszarpanych, ale zimą w domu coś zaczęło sie z nimi dziać, marniały i marniały, aż w końcu całkiem przepadły, te zwykłe przezimowały bez problemu. U szwagierki co miała sadzonki ode mnie tez nie przezimowały, więc nie mam już ich, i więcej nigdzie nie spotkałam :cry:
a szkoda bo lubię pokrzywki, urośnie z nich taka duża kula, wszystkich odwiedzających zadziwiają, mimo że to takie podobno niewyróżniające się roślinki :tan

Coccinella - Iwona - no tak warzywnik spory, ale truskawki jakie pyszne - no nie??? ;:224 A Ty ile dzisiaj zerwałaś u siebie??? :lol:

Iza - ogród jest dość spory, ale jak mówiłam i tak w przyszłości chcę jeszcze go powiekszyć ;:224 , trochę już powsadzałam w nową część, ale sporo jeszcze brakuje, planowałam kupić jakieś niskie iglaki, ale nie zdążyłam. W niedzielę to M nie lubi jeździć na targi, bo za duży ścisk, a i w sobotę po południu już było lepiej, wg relacji znajomych :?

A to zdjęcia z dzisiaj:
Dla wszystkich gości serniczek na zimno
Obrazek Obrazek
To zdjęcie nowej części, zakładanej jesienią i wiosną
Obrazek
a to "starej" części
Obrazek
i obiecane ogórki dzisiaj zerwane, siedzą już grzecznie w garnku glinianym
Obrazek
moje córeczki z króliczkami kupionymi na targach
Obrazek
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

moja siostra tez sobie takiego królika kupiła
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Agusia ale śliczne córeczki rosną Ci małe ogrodniczki zazdroszczę :)
A ja te pokrzywki zerwałam ostatnio u koleżanki ukorzeniam w kielkiszku na oknie i już 2 mają korzonki :)
miłej nocy
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Rozpoznałam niektóre żurawki :D Kupiłam Sweet Tea, Midnight Rose, Red Bells, Fire Chief i jeszcze jedną, której nazwy sprzedawca nie pamiętał :D Zauważyłam, że kupiłaś rozwar, dla mnie cena była bez sensu. Warzywnik naprawdę robi wrażenie, mój jest niewielki.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Andrzej a ile lat ma Twoja siostra :)

Iwona85 no wiesz, jak tak zazdrościsz to zawsze można sobie "zrobić" córeczki, chyba nie będę Cię uczyć ;:224 :;230 a pokrzywki to bardzo łatwo się ukorzeniają ;:65 , i wtedy co mi zginęły przez zimę, na jesieni też ładnie się przyjęły, a w okolicach stycznia zaczęły marnieć, ale tylko te powycinane :?
Co do dalii, mam ich więcej, te ze zdjęć to kupiłam już kwitnące, ale mam jeszcze powsadzane w gruncie, tylko bardzo późno powychodziły, już myślałam że nie wyjdą, część rzeczywiście nie wyszła, i mam teraz puste miejsca :( Nawet nie wiem jakie kolory mi przetrzymały, okaże sie jak zaczną kwitnąć ;:108 Rosną też canny o zielonych liściach i czerwonych kwiatach ;:65

Ewa - ja jeszcze nie rozpoznaję odmian żurawek, owszem zapisałam sobie jak kupowałam, ale nie wszystkich i muszę dopiero dopasować nazwą do odmiany. A co do rozwaru to nigdy nie miałam, i nie wiem jaka powinna być jego cena, a jak już wpadłam w szaleństwo zakupowe to nie mogłam sie opanować, i w pewnym momencie nie zwracałam szczególnej uwagi do cen. Do czasu, jak za klon szczepiony zażyczyli sobie 120 zł - otrzeźwiło skutecznie ;:14
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Miałam dzisiaj założyć rabatę hostowo- żurawkową, zaczęłam przygotowywać, tzn. wykopywać roślinki które mi nie pasowały i przesadzić je w inne miejsce ;:3 , a część oddać nowej sąsiadce co urządza sobie ogród. Niestety co chwila pada, albo wręcz leje, i nie wiem kiedy skończę ;:145
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Widzę że naszło nas na serniczek u mnie jest ten na ciepło ale Twojego z chęcią bym spróbowała :D
Śliczne dziewczynki i fajne dostały króliczki do opieki :D
Te części ozdobne ogrodu wyglądają fajnie to jeszcze wpadnę je popodziwiać gdy zaświeci ;:3
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

moja siostra ma 11 lat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”