Róże ...ach, te róże ... - cz.I

Zablokowany
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Bardzo piękna ta Princessa, już ją chyba widziałam u Aszki i mnie zachwyciła.
Patrzę na Twojego Elmshorna i widzę, że mój coś ma inny kolor :roll:
Czyżby wybarwienie zależało np. od gleby? U mnie rośnie w sumie w ciężkiej glinie (odpowiednio wzbogaconej).
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni, właśnie wróciłam z Obi, mają kwitnącą Mary Rose, cuuuuudo. Lepiej tam nie jedź. Niestety ceny powalają 34,99zł za dość duży krzaczor :shock: , w niezłym stanie :D
Bardzo mi się podoba ta szałwia, na zdjęciu wygląda ciekawie, nie widziałam jeszcze takiej. Jakbyś miała za dużo, to ustawiam się w kolejkę :D Lubię duże :D
Słuchaj, musimy się zamienić na powojniki. Mój Piilu jest w idealnym odcieniu dla Twojego Elmshorna :;230
Ja zrobiłam też takie zestawienie Eden Rose z różowym powojnikiem (nie pamiętam nazwy), ale wyszło takie sobie. Powojnik został zamieniony na Blue Engel i zobaczymy co będzie teraz. :D
Mój Braithwait ma pączek, będę Cię kusić zdjęciami. ;:224
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Oliwko, witaj w mych skromnych progach ;:180 !
To już jesteśmy we trzy zapatrzone w Księżnę :shock: . Ona oczywiście cały sezon przesiedzi pod lupą, bo muszę o niej wiedzieć wszystko :wink: . Oczywiście info i foty będę wstawiać.
No to już mam po raz drugi cynk, że ten mój Elmshorn jakoś inaczej wybarwiony :roll: , niż normalnie winno być 8-) . Ki czort? On rośnie u mnie w dość ciepłym, nasłonecznionym miejscu (od południa), w ziemi piaszczystej, z dodatkiem kompostu, obornika i próchnicy leśnej.
Nic to, będziem obserwować kawalera ;:108 !

Ewuś, też byłam dzisiaj w OBI :D i widziałam te cuda :shock: . No, ale ta cena ...:evil:. Chociaż kwitnące angielki właśnie tak chodzą ;:108 . Muszę się zastanowić ... ;:224 .
Ta szałwia to prawdziwa giganciara, prawda? Ciekawa jestem jak będzie zachowywać się po kwitnieniu? Mam nadzieję, że nie zmarnieje jak juka :roll: . Jeśli tylko się rozrośnie, to nie ma sprawy, ciacham!
Jaki powojnik masz na myśli jako towarzysza dla Elmshorna? Może jakiś aksamitno-fioletowy?
A Braithwaitem kuś do woli, bo ciągle przemyśliwam: gdzie ja go posadzę i ...nie mogę się zdecydować?

Jeszcze raz Handel w pół rozkwicie
Obrazek

I jego kwiat w pełnej okazałości
Obrazek

Obrazek

Podoba mi się ta róża :tan . Długo trzyma kwiat, rozkwitła jakieś 7-8 dni temu i nic się nie sypie. Dostała tylko kropek po deszczu. I ma takie lodowato zimne kolorki. Niestety, ma złą opinię co do zdrowotności, bo dopada ją często czarna plamistość. No, ale to będzie potem, a na razie ...spektakl trwa ;:224 .
Obrazek
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Rozkwitają kolejne piękności:

First Lady
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Berleburg
Obrazek

Obrazek

Nina Weibull
Obrazek

Obrazek

Chrysler Imperial, który zaskoczył mnie kolorem. Miał być czerwony :roll: i nie pasuje mi teraz kolorystycznie do rabaty. Trzeba będzie poszukać mu innej miejscówki ;:108 . Tylko gdzie??? Mimo wszystko podoba mi się.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A dla odmiany przyłóżmy nos do jaśminu :D
Obrazek
Uwielbiam ten zapach ...
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Piękna First Lady, czekam aż moja rozkwitnie.
Rozetko masz pnącego Chryslera? A jeśli tak to skąd. Polowałam na tę różę kiedyś a nigdzie jej nie ma.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Anetko, mój Ch.I. to raczej typowy wielkokwiat. Tylko czy to na pewno on, to na 100% nie wiadomo 8-) . Pożyjemy - zobaczymy! A kupiłam go jesienią w sklepiku PGR Warszawa - Bródno. Nie wiem, czy to Ci coś powie :wink: ? Przypomnij mi się po wakacjach, to będę go tam wypatrywać, ok?
:wit
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni, ja bym posadziła biały powojnik. Podejrzewam, że Elmshorn będzie zmieniał kolor w czasie drugiego kwitnienia i znowu możesz nie trafić w odcień fioletu. A powojnik w takim słonecznym miejscu też będzie jaśniejszy niż w opisie. Biały byłby bezpieczniejszy i pasuje do wszystkiego. Z drugiej strony, pięknie Ci kwitnie ten Piilu. Mój znowu bedzie miał 3 kwiatki na krzyż. Nie mogę się doczekać pięknego powojnika, a mam chyba z 5 różnych.
Przytnij tę szałwię po kwitnieniu, ale zostaw kilka kwiatków na nasionka, proszę. Będę się do Ciebie o nie uśmiechać, jak by co. :D
Braithwait to niewielki krzaczek, na pewno znajdziesz miejsce. :D
Awatar użytkownika
robaczek
200p
200p
Posty: 279
Od: 19 kwie 2008, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Cześć Rozeto,
wszystkie róże oczywiście piękne ale dla mnie First Lady króluje. Niestety nie mam jej.
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Rozetko, dopisuję się do klubu wielbicielek 'Kronprinzesse Mary'- co za wdzięk :shock:
I też mi się wydaje, że przy 'Elmshornie' najbezpieczniejszy byłby biały powojnik :wink:
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Rozanko, a gdyby tak powojnik biały, ale z lekko różową smugą, np. coś w rodzaju JPII lub Andromeda? Tłem dla całości jest kremowa ściana domu i obawiam się, że czysto biały kwiat wyglądałby mdło :roll: . Jak uważasz?
Właśnie dzisiaj zauważyłam, że jeden pęd powojnika Sunset ma zwiędnięte listki. Obawiam się, że to uwiąd. Spryskałam go od razu Topsinem i popłuczynami z opryskiwacza podlałam. Jeśli przez dwa dni się nie poprawi, to wyrywam pęd i kupuję nadmanganian potasu, żeby posypać nim ziemię. A szkoda go, bo zaczyna kwitnąć. Jutro zrobię zdjęcie. Jest piękny ...
O szałwii dla Ciebie Ewuś będę pamiętać :uszy .
L.D.B. mam w głowie ;:108 i szukam dla niego miejscóweczki odpowiedniej. Jemu chyba najlepiej przy czymś białym, prawda? A jakie towarzystwo ma u Ciebie?

Agnieszko, jak spotkamy się :D , to powiem Ci, gdzie w naszej okolicy można ją kupić :uszy .

Beatko, cieszę się, że klubik KM powiększa się :heja . Na razie kwiat z fotki się trzyma, tylko lekko obżarty jest przez paskudnego czarnego żuka ;:155 . Następne pączki już w blokach startowych ... ;:65 Będzie cytrynowy pokaz ... :wink:
Dzięki za podpowiedź odnośnie powojniczka dla Elmshorna, choć tak jak wyżej napisałam Rozance spróbowałabym może z białym kwiatem, owszem, ale lekko muśniętym różem ... ;:224 Może być taka wersja?

Teraz przedstawię młodych debiutantów w mojej różance.
Szanowni Państwo, oto ...Abraham Darby ;:138
Obrazek

oraz ...Graham Thomas
Obrazek

Można by rzec angielska arystokracja ... ;:224 Nieprawdaż :wink: ?
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniś ale kusisz Grahamem ;:224 Cieszę się,że mogę u Ciebie popodziwiać GT,mój dawno na kompostowniku zgnił :|
A Abraham u Ciebie od jesieni?
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Ja jeszcze czekam na pierwsze kwiaty AD. Ale już widzę, że warto było go tak pragnąć :D .
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Tak Anuś, od jesieni. Ale kupiony był w donicy, na wyprzedaży. Taki bidak, z częściowo gołymi łodygami i zielskiem wokół. Ale dość dobrze przezimował i wystartował. Niestety zaatakowała go bruzdownica i podżarła część pędów :evil: . Teraz zaczął kwitnienie na jednym z trzech. Tamte dwa mają już maleńkie pączki ... :tan . Do towarzystwa posadziłam mu dzisiaj fioletową szałwię :D . Będzie żółte widowisko ;:58 . Nie mogę się doczekać ... ;:65 .
A Ty koniecznie musisz go sobie dokupić ;:108 . Jest często spotykany w sprzedaży, więc na pewno Ci się uda :uszy .

Asiu, Abrahamek wart wszystkiego ... ;:170 . A jaki ma zapach?
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”