Różanka Anety

Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Różanka Anety

Post »

Red Leonardo da Vinci
Obrazek


Obrazek


bardziej ogólnie :)
Obrazek


Bailando - na razie jeden kwiat
Obrazek


dwuletnia Aspirin Rose
Obrazek


Eden
Obrazek


Obrazek


Bonica
Obrazek


Sangerhauser Jubilaumsrose - koszmarna nazwa !
Obrazek


Na koniec coś nie tylko dla oczu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka Anety

Post »

I znowu pokazałaś piękności, mam pytanie - ile masz tam posadzonych Aspirynek, jakie dałaś odległości między nimi, jaką mają u Ciebie wysokość?
Pozdr.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różanka Anety

Post »

No to czekamy na rozwinięcie tych pozostałych 80% pąków, gdyż i te 20 robi wrażenie.
Pozdr. Stan
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różanka Anety

Post »

Piękne obrazy...dzięki za fotkę Edena z lawendą:) ;:138
Aspiryne u mnie pierwszy rok i też na razie na nią nie narzekam:)
Cudnie u Ciebie,miło posiedzieć:)
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Różanka Anety

Post »

Dyskrecjo, Aspirin mam 20 szt. Posadziłam je wzdłuż rabaty razem z Bonicą. 2 Aspirin +1 Bonica na zmianę co ok 65 cm. Dwuletnia Aspirin ma około 50-60 cm (do 70 cm wyrosły pojedyncze pędy) i szer. ok 80. Rozrasta się pięknie tworząc zgrabny krzaczek i kwitnie nieprzerwanie do mrozów.

Stan - dziękuję.

Annes, rzeczywiście mamy podobne róże, czyli pewnie i podobny różany gust, także z Aspirin będziesz zadowolona na bank :)
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różanka Anety

Post »

Aneto - z Aspiryn będziesz zadowolona, moja 4 letnia ma już wysokość 120 cm i rozrasta się na boki. Co do Bailando i Pastelli jak zauważyłam im więcej jest kwiatów na pędzie tym są one mniejsze. Mam jeszcze pytanie o Red Leonardo - czy u Ciebie ma całe kwiaty? U mnie niektóre są zniekształcone i zastanawiam się czy tylko ja tak mam czy to u tej odmiany to normalne. Jak widzę na forum królują w ogrodach podobne odmiany róż.
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Różanka Anety

Post »

120 cm ??? A ja miałam dosadzić jeszcze na rabatę róże pienne ale nie będzie ich widać spod Aspiriny :D
Bardzo się cieszę, że rośnie taka olbrzymia bo rabatka przed domem będzie wyglądać bosko !

Co do Red Leonardo Gosiu to umieszczę Ci jego zdjęcie jak się rozwinie trochę więcej kwiatów ale o ile pamiętam to nie miał zniekształconych kwiatów, może zdarzały się pojedyncze ale nie większość.

Pastellę mam drugi rok a Bailando pierwszy i już mi się zaczyna podobać.

Na forum królują podobne odmiany róż bo ja zanim zaopatrzyłam się w swoje przeglądałam to forum i trochę ściągałam przyznam z niektórych :roll:
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Różanka Anety

Post »

Merengue Poulsena - niesamowita.Już mam nazwę spisaną ;:132 I tak to działa :D Podpatrujemy,kupujemy a przy niewielkiej ilości szkółek na początku zaopatrujemy się w tych samych które prowadzą sprzedaż wysyłkową.
Bardzo dorodne krzaczki ;:138
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różanka Anety

Post »

Nie mogę się z Tobą zgodzić Olu - róż jest w setkach odmian. Rzadko kupuje te róże które ma ktoś w ogrodzie bo sama szukam ciekawych odmian. Na szczęście mamy jeszcze szkółki poza naszym krajem i można coś ciekawego wybrać w niemieckich, czeskich lub angielskich szkółkach.
Aneto - Bailando ma różne kwiaty - inaczej wygląda latem, a jesienią kwiaty są ciemniejsze. Twoja Pastella ładnie wygląda, na razie mój krzaczek jest mały, też ma 2 lata.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Różanka Anety

Post »

Gosiu,miałam na myśli początki .Ja kupowałam w ten sposób. ;:108
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Różanka Anety

Post »

Witaj Anetko :wit
Fajnie że założyłaś wątek i można podziwiać Twoje piękności, a jest na co popatrzeć :roll:
Piękne róże i śliczne zdjęcia, miło się ogląda , ciekawe zestawienia, chętnie będę podglądać :wink:

Anetko,czy pamiętasz moją różową pnącą? Zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem wielokwiatowa Alicja,znalazłam ją w Katalogu Róż , jest bardzo podobna do mojej tylko wzrost się nie zgadza :wink:
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Różanka Anety

Post »

Gosiu, Aszko ja się cieszę, ze mogę kupić różę już sprawdzoną przez innych. Pierwsze swoje róże kupowałam po wizycie w szkółce i popatrzeniu sobie na już kwitnące. Państwo byli tak mili, ze oprowadzili mnie po polu różanym. Tylko na wygląd kupiłam dużo fajnych róż np. Pirouette ale też kilka mniej fajnych np. Polka, Cape Horn, których teraz się powoli pozbywam. Na forum poznaję opinie wielu osób i podejmuję decyzję o kupnie np. Bailando, która mi się już b. podoba, no i marzy mi się Artemis i Giardina ;:223

Fakt, faktem, że polskie szkółki oferują prawie wszystkie to samo i to niekoniecznie nowości. Może zagraniczne zakupy ... :roll:

Kasiu, zmartwię Cię ale Twoja róża to raczej nie Alicja. Mam bardzo starą książkę o różach autorstwa Żyły i w niej Alicja jest b. dokładnie opisana łącznie z kształtem kolców. Jutro Ci sfotografuję opis i zdjęcie to sama porównasz :cry: .
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różanka Anety

Post »

Anetko - ja kupiłam Artemisa w Rosen Tantau, a Bailando w szkółce B. W tym roku powinni już je mieć w sprzedaży - tego dowiem się w lipcu. Bailando podobało mi się w polu a jak się okazało było może 50 sztuk bo róża była testowana. Giardine w tym roku kupię - przepiękna róża. Ja pozbyłam się już Piruette, Polka nie chce kwitnąć - teraz ma tylko 1 kwiat. Forum na jednak zaletę że można sobie poszukać sprawdzonych róż, kiedy my zaczynaliśmy to kupowaliśmy róże w ciemno. U mnie na działce było kilka sztuk Arthura Bella po pierwszym właścicielu - nadal czuje sentyment do tej róży - rośnie u mnie jeden krzew.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”