Róże ...ach, te róże ... - cz.I

Zablokowany
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Kiedyś ktoś na forum napisał o niej: cukiereczek. Twoja tak wygląda, bardzo mi się podoba i oczywiście mam ją w planach. Jak na nasadzenie kwietniowe to masz już spory krzaczek. Moje trochę mniejsze.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Asiu, wydaje mi się, że po prostu sadzonka była dobrej jakości ;:108 . Inne posadzone równocześnie, np. Louise Odier, czy Mme Isaac Pereire, mają opóżnienia co najmniej ok.miesiąca. Długo stały w miejscu, nie wypuściwszy ani jednego listka. Perennial Blue do tej pory jest zielonym golasem ... :( Obawiam się najgorszego ... ;:29
A ta, pnie się dziarsko do słońca i korzysta z ciepełka. A zatem: polecam cukiereczka :D .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Mogę zapytać, gdzie kupowałaś te róże? Czyżby R.? Mnie większość kwietniowych od nich rusza bardzo powoli albo stoi w miejscu. Zastanawiam się, co może być tego przyczyną. Przeganiają je już późno - wiosenne biedulki od Sipa ;:224
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Tak Asiu, z R. historyczne i Perennialka właśnie, ale także Eden, który rośnie pięknie, ma już ponad 0,5m i chyba z 6 pączków.
Sądzę, że tym kilku krzaczkom głównie zaszkodziła lutowa odwilż. Róże podjęły zbyt wcześnie wegetację, potem przecież był mróz sięgający -10' i to je b.osłabiło. A do tego wyciągnięcie z gleby, nowe nasadzenie i potem majowe przymrozki. Istna rewolucja! Ale powoli podnoszą się ;:108 . Trzeba im dać trochę czasu, aby powróciły do pełnej formy.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Mój kwietniowy Eden ma przyrosty może z 3 cm. Twój taki duży, sadziłaś go jesienią lub wcześniej? Moich sadzonych w kwietniu odwilż nie dotyczy, przed przymrozkami były okrywane na noc. I tylko róże z tej szkółki tak powoli ruszają.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Mojego Edenka mam od tej wiosny. Przyjechał, w kwietniu, jako nagokorzeniowa sadzonka. Posadziłam go w donicy, w ziemi z obornikiem, kompostem i hydrożelem. I może ten ostatni składnik jest kluczem do sukcesu? Już sama nie wiem, tak sobie po prostu głośno myślę :roll: . Ale z kolei w drugiej donicy, obok, w ziemi o takim samym składzie siedzi ta nieszczęsna Perennialka ...No i chyba jednak to nie to, co myślałam. Trudno powiedzieć. Czyżby loteria... ;:224 ?
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Witam w wątku :wit cieszę się na oglądanie :D i porównywanie
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Witaj Aszko :D , a pewnie, że wpadaj na oglądanko, o każdej porze, zapraszam serdecznie!

Jakieś dwa tygodnie temu, zupełnie przypadkiem, natknęłam się w sklepie ogrodniczym na różę, która po prostu ...oczarowała mnie, w mgnieniu oka ;:111 . Stały sobie dwa krzaczki na czyimś wózeczku i uwodziły przepięknymi kwiatami, jakich nigdy wcześniej nie widziałam. Cudownie duże, głębokie i niezwykle napakowane, w kolorze rozmytej cytryny ... ;:170 Naturalnie, szybciutko spojrzałam na etykietę szukając nazwy i mimo dużego oszołomienia oraz trzęsących się rąk, zdołałam odczytać: ...Kronprinsesse Mary, róża Poulsena. Mój oszalały wzrok powędrował także nieco niżej, gdzie trochę rozmazanym drukiem napisane było ...35zł. :roll: :roll: :roll: I ...chlust ...kubeł zimnej wody .... No nieee, pomyślałam, powariowali zupełnie z tymi cenami ;:14 ! Jeszcze nie sfiksowałam na tyle, żeby tyle płacić za roślinę, o nieee! Zła na cały świat oblizałam się smakiem, zapachem, widokiem i przeogromnym chciejstwem cytrynowej Księżnej Mariii. Po czym westchnąwszy, odwróciłam się i na poprawę nastroju ...poszłam dalej oglądać róże ;:224 .
Nic to jednak nie dało ;:185 , bo owa nieznajoma Księżna wciąż nurtowała moje myśli przez kolejnych kilka dni. No cóż, myślałam sobie, może kiedyś ...
Po kilku dniach wybrałam się na takie zwyczajne zakupy do Auchan i właściwie to chyba z przyzwyczajenia wstąpiłam na tamtejszy dział ogrodniczy, celem ogólnego rekonesansu. Idę i widzę: pelargonie, surfinie, jakieś inne wiszące jednoroczne, iglaczki, róże ... o róże :shock: !!! Przejrzę ;:108 . Mamo, ile ich tu jest! Muszę przejrzeć dokładnie, bo zgrabne krzaczki... I nagle ... ;:154 ...co moje oczy widzą: Kronpinsesse Mary ...jedna jedyna ...czekała na mnie ... jest moja 8-) !!! Ale zaraz, zaraz ...muszę upewnić się ile ona kosztuje ;:65 ...spokojnie .............."14,90zł proszę Pani", usłyszałam ... ;:138 ... w związku z tym niezwłocznie nabyłam, posadziłam i obfociłam!

Oto ona, dla Was, Kronprinsesse Mary

Obrazek

Obrazek
Na razie kwitnie tylko jednym kwiatkiem, ale kilka pączków czeka w pogotowiu ... ;:11 .
~ ~ ~

A teraz może kilka ogólnych widoczków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz ponownie:
Heritage
Obrazek

i Kronenbourg
Obrazek
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Kronprinsesse Mary bardzo ładna i trochę "pilgrimowata", ale różnią się odcieniem - Mary ma taki zimny odcień żółtego (przynajmniej na Twoim zdjęciu tak zauważyłam), a Pilgrim to ciepły kolorek. Obie piękne.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Monis Ty szczęściaro ;:224

Ja w moim Auchan nie mam co wybierać,stoją jakieś ledwo zipiace bratki,kilka pnących róż po przecenie,ale w stanie okropnym....aż żal serce ściska jak są traktowane i cena tez nie mała 30 zł.....
W tym roku nie było ani jednej róży....przynajmniej ja nie widziałam.... :cry
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Kronprinsesse-jakoś się chce ja mieć jak się widzi "na żywo".Moja kwitnie cały czas ;:3
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Rozetko, nie było mnie kilka dni, a tu proszę jaka niespodziewanka, założyłaś wątek. Brawo, super, czadowo itd......... ;:138
Mam nadzieję, że od czasu do czasu zajrzysz do mnie :uszy bo taka piękna rózanka, że nie wiem jak Ty się wyrobisz. No, ale już jesteś i pokazujesz cudowności. Czekam na więcej. ;:138
I okazuje się, że lubisz, podobnie jak ja, róże wielopłatkowe: Cartier, Kronprinsesse Mary (cudna, gratuluję zakupu), Elshorm (ma przepiękny, niespotykany kolor u Ciebie). Masz L.D. Braithwaita, bo nie pamiętam czy o nim rozmawiałyśmy. Jak nie masz, to musisz mieć ;:196
A co to, takie białe za liliowcem żółtym obok drzewka? Parzydło?
Pozdrowionka. Już jesteś na liście ulubionych różomaniaków. :wit :wit :wit
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Ach, dziewczynki, dzięki, że jesteście ;:196 ;:4 . Jak dobrze jest czuć podobnie ... ;:136 .

Asiu, dobrze mówisz, KM ma zimnawy odcień żółtego (jakoś ostatnio kręcą mnie bardzo takie zimorodki, np. Twoja Lovely Green) i muszę przyznać, że kwiat trzyma już ok.5 dni. Tylko niestety jest podjadany przez takie czarne żuczki wielkości 1cm. Strącam je na trawę, ale to chyba błąd, bo wracają. Trzeba wytoczyć cięższe działa: po prostu zbierać te paskudy i ...niszczyć ;:148 .

Anuś, wiesz, ten kij pod tytułem Auchan ma dwa końce. Mój nazywa się: wyciągaczka kasy z kieszeni, bo niestety oprzeć się różom jeszcze nie umiem. W ogóle nie powinnam już robić zakupów roślinnych, bo wiesz sama idą wakacje i płatnych atrakcji dla dzieci nie brakuje. Ale nie mogę wytrzymać, żeby chociaż nie kupić bylinki po 3zł, "powiedzmy jednej" :wink: . Teraz widzę to wyraźnie, że jestem totalnie uzależniona ogrodowo.
Ale, ale, przecież Ty niedługo będziesz dreptać po nowiutkim LM :D , a tam często-gęsto mają ciekawe rośliny i OCZYWIŚCIE RÓŻE :heja .

Aszko, szczerze, to się chce mieć prawie wszystkie róże, które się ogląda u forumków :lol: . Szczególnie jak się ma poważnie zaawansowaną chorobę różaną, jak ja 8-) . M.in. Twoja właśnie różana kolekcja zrobiła swoje, czyli zaraziła oglądających wieloma chciejstwami :wink: .

Rozanuś, no po wielkich trudach, jakoś się udało i postaram się trwać w postanowieniu. Faktycznie zajmuje mi to wszystko jeszcze sporo czasu i nie zawsze starcza go na zaglądnięcie do obserwowanych wątków. Ale jestem dobrej myśli i po prostu musi być lepiej!
A do Ciebie zawsze zaglądam z ogromną przyjemnością, choćby na chwilkę.
L.D. Braithwaita jeszcze nie mam, ale jest na liście chciejstw ;:108 . Kusi mnie jeszcze bardzo Mary Rose, James Galeway, Claire Austin i wiele innych :twisted: .W ogóle jestem zachwycona angielkami. Tworzą spore krzaczki i kwitną obficie ogromnymi kwiatami ... ;:224 . No i ten zapach ...
A to co kwitnie na biało obok liliowca to salvia argentea. Mam ją od ubiegłego lata. Najpierw rozrosły się jej ogromne liście, a obecnie zakwitła po raz pierwszy i ...średnio mi się podoba. Wygląda trochę jak chwast :lol: . Ale niech tam sobie rośnie, zobaczymy, czy nie będzie zbyt ekspansywna, bo lubi się rozpychać.

Tak wygląda z bliska
Obrazek

I jej wielgachne liście przytulające aksamitkę:
Obrazek

A obok Elmshorna zakwitł po raz pierwszy klematis Piilu. Baaardzo mi się podoba. Choć to zestawienie kolorystyczne już mniej ;:24 .
Obrazek

Dziś także otworzył się zupełnie pierwszy kwiat różyczki okrywowej Sea Foam
Obrazek
Już lubię bardzo taką bitą śmietankę ;:152 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”