Róże ...ach, te róże ... - cz.I

Zablokowany
Awatar użytkownika
katik
1000p
1000p
Posty: 1174
Od: 2 sty 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie ok/Legionowa

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

lelumpolelum pisze: Kasiu, a pytałaś tutaj:
http://www.oczarjk.pl/index.php?act=376
pytałam i właśnie oni mnie rozczarowali bo dlaczego wyświetla się że mają jak niestety będą mieli może dopiero na jesieni :evil:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Witaj Moniś :wit Ciesze się,że nareszcie założyłaś swój wątek różany,w którym będę podziwiała twoje cuda :D
No niezła niespodzianka .....
Fajnie opisałaś historię wpadnięcia w wir różany....chorobę,na którą nie ma lekarstwa... ;:224
Lawender masz tegoroczną? Moją strasznie mszyca obsiadła,dzisiaj dałam jej popalić ;:14

Heritage.....piękny kwiat:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Ale fajnie, że założyłaś różany wątek :D .
Będzie więc mnóstwo róż do podziwiania.
Monia, pokazuj nam te swoje piękności a to że różyczka zaraźliwa, nieuleczalna i nie ma na nią antidotum - to już wszyscy wiemy.
Bonica jest faktycznie przesłodka i pomimo, że to dość popularna róża to strasznie się cieszę, że ją mam.
Do tego stopnia, że jeszcze 4 szt wsadziłam do donicy na tarasie. U mojej teściowej przezimowała w "sklepowej" doniczce to i u mnie powinna.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

No pewnie, że będę wpadała.
Jak tylko czas pozwoli.
Obejrzałam różyce. Masz się czym pochwalić.
Całe szczęście, że Cię zmobilizowałam :D
Ja zakupiłam w tym roku Jacques, ale wychodzi na to, że będe zadowolona.
Z Bonici tez jestem bardzo zadowolona.
Szkoda, że nie pomyślałam o tym co Asia.
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Camellio, to pocieszające, że jednak ktoś czuje podobnie jak ja. Tzn., że wszystko ze mną jest ok! Choć czasem mam niewielkie wątpliwości... ;:115 .

Lelumpolelum, dzięki za miłe słowa ;:180 . A pogaduszki z tak samo zakręconymi to czysta przyjemność. W otoczeniu róż tym bardziej, więc zapraszam częściej na takie spacerki. Któż inny nas zrozumie, jak nie my same ;:4 ?

Gosiu07, więc wpadaj do mnie na przyjemne róż oglądanie, jak najczęściej! Zapraszam serdecznie :D .

Kasiu, nie martw się, przecież gdzieś na pewno sprzedają tę Twoją różę. Może spróbuj jutro rano (na otwarcie, czyli o 10.00) ponownie przejechać się do tego sklepu, gdzie ją widziałam. Spoko, na pewno w końcu ją upolujesz. A radości będzie przy tym! Zobaczysz :uszy .

Anuś, fajnie, że zajrzałaś i cieszysz się razem ze mną :D . Dzięki ;:196 . To rzeczywiście fajna przygoda: mieć swój wątek. Pomału to odkrywam ;:108 .
Lavender D. mam ...tydzień :lol: . Na razie żadnego dziadostwa na niej nie widzę. Odpukać. Kwitnie w małym stopniu, ale wciąż przynajmniej 1 kwiat jest na krzewie. Jest przeurocza i kolorek w końcowej fazie kwitnienia ma faktycznie jasno-lawendowy. To mnie zresztą w niej zachwyciło, bo podczas kupowania była bez etykiety. Dopiero tu na forum u jednej z dziewczyn ją zidentyfikowałam. Miałam super niespodziankę :tan .
Heritage podobno krótko trzyma kwiat. Ale, pocieszające jest, że ta cecha zmienia się na korzyść wraz z wiekiem krzewu.

Asiu0809, dzięki za odwiedziny ;:196 . Nie mogę uwierzyć, że w Twoim zaczarowanym ogrodzie już nie ma gdzie sadzić róż? To po prostu nie możliwe... A donice... świetny pomysł! Wszędzie można wcisnąć, a i różyczki na tym zyskają, bo cieplutko tam mają i wzrost od razu bujniejszy. Zapraszam częściej ;:136 .

Gosiu/Margo2 jeszcze raz dzięki za nieocenioną pomoc ;:180 . Jacques C. zaskoczył mnie najbardziej upakowaniem płatków w niedużym pierwszym kwiatku. Gdzie i jak to się mieści, naprawdę nie wiem? I ten kolor ...taki pastelowy rozmyty jasny róż... ;:170 . W dodatku jak na swój młody wiek, to dość obficie kwitnie. Super róża, polecam!
Gosiu, sezon wciąż trwa i kupować róże możemy nadal. Donice tudzież :D . Więc...jeszcze nic straconego ... Aby nas tylko rodzinka nie wyeksmitowała za te zachcianki :oops: , to będzie git!.
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni mając tyle róż ,wątek różany bardzo wskazany...ciekawa jestem odmian i kwiatów... :D
Zachorowalność różankowa nie jest mi obca i pomimo ,że sadzić już nie mogę,to róże są ciągłym tematem zainteresowania...
Pytałaś o różę dla Kasi znalazłam ją tutaj http://www.hajdrowscy.eu/index_pl.html
Ale niestety nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej... :?
Może się tam wybiorę...ale nie wiem w jakim czasie... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni,
Przybywam i Witam i tak to lubie Ty zagladasz do nas my do Ciebie i wszystko Ok,
a jest na co popatrzec kolekcja jak na początek bardzo zdrowa i imponujaca wszystkie okazy
"choroby" w dobrej kondycji i super ukwiecone, potwierdzam ta epidemia choc troche kosztowna to bardzo przyjemna, pachnąca i przenosi sie tylko na wybrane modele,
elmshornek bywa u mnie ciemniejszy w drugiej połowie lata, a askot faktycznie w słońcu jest przypalany u mnie jeszcze teraz w pąkach, moze masz jakiś rzucic na cała działeczke lub fragmencik różany
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Też kupiłam Elmshorn i cieszę się, że mogłam ją zobaczyć u kogoś, zanim moja zakwitnie :D Zamierzam ją podczepić, żeby się pięła na siatce i wcale nie mam pewności, że to róża pnąca :;230 Pierwszy rok u mnie :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Monia, w końcu :D
To teraz już Cię nie opuszczę.. :wink: :lol:
Elmshorn to na pewno Elmshorn?
Albo on za jasny, albo aparat nie złapał dobrze koloru.
Awatar użytkownika
katik
1000p
1000p
Posty: 1174
Od: 2 sty 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie ok/Legionowa

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniu kupiłam sobie na pocieszenie Ballerinę , to ta co mi przypominała kwitnącą hortensję :D
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Jak miło, że jesteście ;:4 !!!

Alionuszko, w sumie to wszystkich krzaczków róż mam niedużo, ale te które są można podziwiać przecież w różnych fazach rozkwitu i to mnie najbardziej kręci :wink: . Taka zmienność właśnie i powtarzalność tej zmienności ... :lol: Potwierdzam za Tobą: róże to temat rzeka. Niewyczerpany...
Dzięki za namiar na link do szkółki, posiadającej SP. Dam znać Kasieńce i powiem, żeby kontaktowała się z Tobą w tej sprawie, jeśli pozwolisz?

Asiorku, dzięki za miłe słowa ;:196 . Na razie cieszę się ze wszystkich swoich rozkwitających róż, choć, masz rację, niektóre już zajęły szczególne miejsce w moim ;:167 . Najpiękniejszy czas w roku trwa i miło jest celebrować piękno kwiatów, prawda?
Rzut ogródka będzie, tylko w tej chwili jest mało kolorowy. Duuużo zielonego wszędzie... Wiesz, początki... :wink: .

Ewo, witaj :wit ! Elmshorn jest uroczy, takie pastelowo-różowe nieduże, ale mocno upakowane kwiaty. Już go b.lubię. I jest to zdecydowanie róża krzaczasta ;:108 , choć na upartego, można ją podpinać do jakiejś podpory, aby nie zajmowała dużo miejsca na rabacie.
Zapraszam częściej ;:3 .

Aneczko Różana, witam Cię b.serdecznie :D !
Tak, wreszcie, po bólach, jakoś się zdecydowałam, choć mam wiele obaw: jak to będzie :? ?
Wiesz, nowe - nieznane 8-) .
A Elmshorn rośnie na dość słonecznym stanowisku - południowa ściana domu - istna patelnia! Przez to może mieć jaśniejsze wybarwienie, tak myślę, bo jednak pokrój krzaczka jest taki jak w opisie i na zdjęciach :roll: ... Będę go jednak bacznie obserwować... ;:108 .
Zapraszam Cię gorąco na pogaduszki i spacerki po mojej powstającej różance ;:65 .

Kasieńko, Balerinka jest piękna. Taka delikatna i subtelna. No i jest to róża piżmowa, czyli jej kwiaty i łodygi po roztarciu mają specyficzny zapach piżma właśnie. Będziesz z niej zadowolona, zobaczysz!
A SP dalej będziemy szukać. Alionuszka podała wyżej link do szkółki, która posiada tę różę w ofercie, ale nie sprzedaje wysyłkowo. Może jakoś spróbuj skontaktować się z nią :uszy .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Z przyjemnością będę zaglądać do Twojego różanego ogrodu :D Chciałabym dokupić jeszcze wiele krzewów (mam gdzie sadzić :;230 ) i potrzebuję nie tylko zdjęć, ale i komentarzy dotyczących poszczególnych odmian.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Z prawdziwą przyjemnością zaprezentuję teraz prawdziwą królową ;:59 , tak dosłownie, jaki i w przenośni :D . Jest nią róża La Reine Victoria (Królowa Victoria). Posadzona w kwietniu tego roku, jako sadzonka z gołym korzeniem, pięknie rośnie, zakwitła jako pierwsza różyczka w moim ogrodzie, ma mnóstwo pączków i nie straszne jej żadne robactwo. Bardzo wigorna i zdrowa, jak na razie, róża. Ma upajający zapach ... ;:224

La Reine Victoria
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest to róża burbońska, krzaczasta, powtarzająca kwitnienie. Rośnie do wys. 1,5m. Jak do chwili obecnej zachwyca mnie ... ;:224
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”