Ruch Biodynamiczny

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
rolstudent
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 maja 2011, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ruch Biodynamiczny

Post »

u mnie na wsi em można kopic w prawie każdym punkcie dla rolnictwa
nie wiem ale zalecenia dla ogrodników i rolników są chyba zupełnie inne
nam karzą zrobić jeden zabieg 2 tygodnie przed siewem a później 2 lub 3 opryski na rośliny
różnica może polegać na precyzji wykonania rolnik opryskiwaczem ciągnikowym praktycznie idealnie rozłożyć na roślinie
co praktycznie nie wykonalne jest opryskiwaczem ręcznym,
ja polecam zamgławianie do em do ogrodów, rozłożone zostaną równo i bezpiecznie dla roślin


a już pisze dlaczego podjąłem temat o fermentacji roślinek i ziół
cena kompletu zabiegów em na jedne ha to 720 zł
jak mam 100 ha to rocznie wychodzi 72000 zł
dużo ????
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ruch Biodynamiczny

Post »

mirzan firmy mają licencję, oraz sieć sprzedawców. Sprzedawcy jeżdżą na zloty sprzedawców, po rolnikach, reklamują towar itp. Mi trąci amwayem Ty myśl co chcesz:) To, że jest "ileś produktów" to też mi się mało wydaje rzetelne, ale to moje spaczone zdanie;) Em na to Em na tamto, gold em, Em do picia, wcierania, na łupież i na wypierz. Ja rozumiem, że może być inna wersja dla pszczół/zwierząt i inna dla kompostu, ale bez przesady. A te ceramiki z Em to w ogóle bez komentarza, dystrybutorka mi pokazywała, że moczy toto w dzbanku z wodą którą ma do picia. I że to sie wypala z Emami. Wszystko fajnie, tylko miałam nieodparte skojarzenie z substratem do filtrów akwaryjnych to raz, a dwa wypał nawet najniższy na biskwit leci na 900*C, nikt mi nie wmówi, że to przeżywa pełny komplet bakterii itp. To po cholerę autoklawy w szpitalach?;) Podsumowując: bakteriom: tak, formie marketingu : nie ;) Ale ja widać działa. Bo i co ma nie działać, w końcu prosta psychologia.

rolstudent: jak masz 100h to gratuluję gospodarki :) ja mam mały ogródek, i małą hodowlę, jak kupię litr za 15 zł to mi w zupełności powinno wystarczyć na co najmniej 2 miesiące, jak nie dłużej - czyli w sumie na sezon. Dodam do tej gnojówki jak mówisz, zobaczymy co to z tego będzie. Efekty chcę mieć 2 : szybsze rozłożenie kompostu/nawozu ptasiego [naturalnie piękny wychodzi ale długoo mu to zajmuje], oraz zmniejszenie ilości owadów w hodowli [niestety lecą do nawozu a nie każdy stworzeń lubi toto łapać;)]
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ruch Biodynamiczny

Post »

Robiłem próby.Bokashi wywołało fermentację,granulki ceramiczne nie.Piłem,jadłem,ani się nie
otrułem,ani nie odmłodniałem.Fermentacja gnojowicy z EM,to taki smród jakiego dotychczs nie znałem,coś strasznego.
rolstudent
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 maja 2011, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ruch Biodynamiczny

Post »

no co ty u mnie w oborze przestaje śmierdzieć wiec i gnojówka powinna przestać
ja polecam do gnojówki wsypanie jeszcze około kg miału węglowego, poprawi to stosunek c;n
i przyspieszy fermentacje pochłonie smród

a ja dziś nastawiam pokrzywki a na uczelni zrobię posiewy zobaczymy co tam się namnożyło
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ruch Biodynamiczny

Post »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”