Jaskry azjatyckie - prośba o wymianę doświadczeń

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Moniko,po prostu zaprosisz wiosnę do domu i będziesz ją miała dużo wcześniej w doniczce :wit
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Urtica
200p
200p
Posty: 220
Od: 23 sie 2010, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jaskier peoniowy

Post »

A jednak z 6 wsadzonych wyszły tylko 2, ale za to już całkiem ładnie podrosły :) dziś posadziłam do doniczek resztę, czyli 15 sztuk :D
Pozdrawiam Monika
Ogród Moniśki
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Monisiu,czy moczyłaś bulwki? Być może to zadecydowały o tym,że spośród 6-ciu wyszły tylko 2.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Urtica
200p
200p
Posty: 220
Od: 23 sie 2010, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Tak, przeczytałam na forum, że bulwki trzeba moczyć, ale mimo tego wyszły tylko dwie roślinki...A jak wilgotna powinna być gleba po wsadzeniu do niej bulwy? Jak często podlewać?
Pozdrawiam Monika
Ogród Moniśki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Podnosze temat,ponieważ dziś mąż mi przyniósł bulwki chyba ze 20 sztuk i nie wiem jak ja mam to zasadzić tymi korzonkami do dołu czy odwrotnie? pomóżcie:)
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Urtica pisze:...A jak wilgotna powinna być gleba po wsadzeniu do niej bulwy? Jak często podlewać?
Monisiu, jaskry potrzebują trochę wilgoci ale jak zwykle potrzebny jest umiar.Spotkałam się z takim sposobem uprawy ,że na początek bulwki wsadza się do ziemi i dość obficie podlewa, od tej pory czeka się aż wypuszczą listki dopiero teraz można ponownie podlać .Zalecane jest, by w czasie uprawy temperatura nie była zbyt wysoka (odpowiednim miejscem może być parapet bez kaloryfera pod nim) a ziemia była zawsze lekko wilgotna
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Urtica
200p
200p
Posty: 220
Od: 23 sie 2010, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Dziękuję za odpowiedź, doniczki stoją na parapecie w pokoju, w którym zakręciłam ogrzewanie, podlewam umiarkowanie, zobaczymy co teraz wyjdzie;)
Pozdrawiam Monika
Ogród Moniśki
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Ja wiosną posadziłem, i ja zakwitły to byłem zszokowany..
Np. z jednej roślinki były 2 różne kwiaty. Okazało się, że bulwki były złączone.

Kwiaty były morelowe w czerwone i brązowe ciapki :shock: Były czerwone i jeszcze jakieś, ale nie pamiętam.
Akurat miałem aparat zepsuty jak kwitły, ale mam bulwki, i jak zakwitną to obfocę..

Na pewno dokupię w tym roku kilka bulwek.
kajo
200p
200p
Posty: 297
Od: 29 mar 2010, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaskier peoniowy

Post »

Ja dzisiaj posadziłam swoje jaskry do doniczek, ale bez moczenia. Miały już korzonki i kiełki. Wykopałam bulwki w lecie z tych kupionych kwitnących na wiosnę. Jedną zepsułam, oczyszczając z ziemi, a dwie następne wysuszyłam już z ziemią. Trzymałam w woreczku foliowym z dziurkami i suchej ziemi ogrodniczej. Mam nadzieję, że będą rosły.
Tak wyglądają po posadzeniu. Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
Awatar użytkownika
adrian_lasek
50p
50p
Posty: 75
Od: 10 wrz 2009, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żuławy. Strefa klimatyczna 6b

Re: Jak sadzić roślinę Jaskier ??

Post »

Witam!
Tydzień temu posadziłem w doniczki 8x8 cm jaskry azjatyckie. Oczywiście wcześniej moczyły się w wodzie. Dzisiaj pierwszy wychylił listki z pod ziemi. Czy może ktoś podpowie mi kiedy można takie z doniczki przesadzić do ogrodu? Czy lekkie przymrozki mogą je uszkodzić? Czy można je już hartować poprzez wynoszenie doniczek z sadzonkami na zewnątrz w ciągu dnia?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak sadzić roślinę Jaskier ??

Post »

adrian_lasek
Jaskry możesz spokojnie hartować już na dworze. tylko pamiętaj, żeby nie były ustawione w pełnym słońcu. W przeciwnym wypadku w doniczce będzie tak wysoka temperatura że korzenie roślin się "zaparzą"/"ugotują".
Po około dwóch tygodniach myślę, ze możesz posadzić do gruntu, ale zabezpiecz przed chwastami np. warstwą kory.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jak sadzić roślinę Jaskier ??

Post »

Mam pytanie moje jaskry lekko wychylają się z ziemi,czytałam gdzieś,że do momentu wykiełkowania nie należy ich podlewać,a teraz mam je już podlać,czy zostawić?
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Jaskry azjatyckie - prośba o wymianę doświadczeń

Post »

Odświeżam temat.
Dzisiaj nabyłam bulwy jaskrów i moczą się. Może jest tu ktoś doświadczony i powie mi, czy lepiej trzymać je po posadzeniu w domu czy na zewnątrz. Bo zbierajac informacje o nich wyczytałam, że lubią raczej chłodno. I czy prawdą jest, że podlewanie zaczynamy dopiero jak wzejdą:)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”