Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Witam

Przez ostatnie pare dni odwiedzałam ogrody forumowiczów a teraz postanowiłam, że założe swój wątek, z dużą róznica - mój będzie bardziej dziennikiem, tego co zaczniemy robić, bo jak na razie nie mam się czym chwalić :)

Nie dawno z mężem zdecydowaliśmy sie na kupno działki. Mamy po 30 i 32 lata. Do tej pory tylko pomagaliśmy rodzicom, a teraz chcemy mieć coś swojego i urządzać nasz kawałek ziemi po swojemu. Działka ma 4.35 ara, nalezy do ROD w Dębnie, w województwie zach-pom. Działka jest prawie pusta, z paroma drzewkami owocowymi i trzema leszczynami.

Zaraz postaram się wrzucić nasze pierwsze zdjęcia Obrazek

Całość działki, zdjęcie zrobione w tyle działki. granice zaznaczyłam na czerwono.

Obrazek
Zdjęcie zrobione prawie z połowy działki
Działka jest wąska a długa: szerokość 10.5 m a długośc cos ok 40 m Obrazek
Wejście na działke- niestety wszystko do wymiany. Mysle też aby przenieść wejście na drugi bok, poto aby pożniej nie wyznaczać długiej sciezki

Obrazek
Obrazek
Nasza najwieksza "atrakcja" altana :)
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Nasze pierwsze plany to:

1. pousuwać prawie wszystko, co tam rosnie
2. jeszcze przeczekać tydzień lub 2 i spryskać randapem całość, bo ponoć rosnie jakiś tam wredny chwast i jak go nie usuniemy to bedziemy sie z nim pózniej męczyć
3. skopac ziemie
4. obrzeza przeznaczam na rabaty, drzewka itp - bedzie to działka rekreacyjna - może za rok pomysle o jakims mini warzywniaku
5. srodek zasiejemy trawą

Plany dalsze to:
1. wymiana ogrodzenia - ogrodzić całość działki a nie tylko zewnętrzną część
2. zastanowić sie nad altaną - nie wiemy na co i kiedy sie zdecydować, czy na drewno, czy na beton, czy na coś porządniejszego, czy na zwykły domek narzędziowy

Mile widziane porady. My jesteśmy nowicjuszami ogrodowymi, więc chętnie bedziemy wysłuchiwać doświadczonych :)) pozdrawiam
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Cały czas szykujemy działkę, wykpoujemy stare porzeczki, walcze z korzeniami po leszczynach. Wczoraj zaczeliśmy kopanie i Maciej zasadził pierwsze choinki aby sobie powoli rosły a w przyszłości odgrodziły nas od sąsiadów.
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Ja nic nie doradzę, bo sama zielona jestem, ale widzę, że pracy przez Wami mnóstwo.
A altana, cóż, nie jest przypadkiem na liście zabytków? :wink:
Kiedyś będzie pięknie, macie dużo zapału, poduczycie się, ważne, żeby porządek zrobić, potem nawet jeśli nie ma jakichś olśniewających roślin, to porządek jest miły dla oka :).
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Witaj

No ja podobnie jak Francesca też jestem zielona bo sama zaczynam w tym roku ,ale na pewno ktoś ci coś doradzi ważne że macie działkę i zapał do pracy ,możesz przejrzeć niektóre tematy i zerknąć jakie ogrody mają forumowicze jakie rośliny posiadają w swoich azylach a na pewno zaczniesz mieć pomysły i różne chciejstwa i też dostaniesz bakcyla i będziesz miała bzika na punkcie ogrodu tak jak my wszyscy :tan :;230 :wit
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Witaj :wit
Przyszłam się przywitać .Pierwsze plany działalności na działce są a to najważniejsze .
Macie dużo letnich miesięcy przed sobą więc i dość dużo czasu na prace porządkowe i upiększające .Chociaż wiem po sobie ,że chciałoby się zrobić wszystko od razu .
My działeczkę mamy od 09-2010 , więc to była jesień na wariackich papierach robiłam porządki wykopywałam przesadzałam .Teraz poprawiam i zmieniam. ;:224
Pozdrawiam i czekam na kolejne relacje :wit
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Na początek to Dzięki za odwiedziny i za wsparcie :)
wczoraj zrobiłam wpis dołączyłam zdjecia i na sam koniec wszystko mi zniknęło :((

Na naszej działce małe postępy, wycieliśmy trzy leszczyny, aronie, usunełam porzeczki, skopalismy mini kawałek ziemi, zasadziliśmy 40 świereczków, wczoraj zasiałam słonecznik i pierwsze kwiatki. Dostałam też krzaczek od sąsiadki, które również zasadziłam. Obrazek
nasze pierwsze mini efekty
Obrazek
roślinka od sąsiadki - nie wiem czy sie przyjmie bo jest w trakcie kwitnienia ale jak sie nie uda to sąsiadka obiecałam mi nową na jesien.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek
Obrazek
sciete aronie- czesc jest juz wykopana- do wykopania pozostały 2 - ciezka sprawa z tymi korzeniami
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
7koliberek9
200p
200p
Posty: 407
Od: 17 mar 2008, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Altana to rzeczywiście nie lada atrakcja :lol: Widzę że dużo pracy wkładasz w działkę ;:63 Posadziłaś 40 świerków a to bardzo dużo na małej działce. Widzę że rosną bardzo gęsto i jeśli wszystkie się przyjmą będzie im bardzo ciasno :roll: Szkoda mi trochę tych wyciętych porzeczek i aronii bo to całkiem smaczne owoce :wink: Trzymam kciuki i zachęcam do wprowadzania do ogrodu jak najwięcej różnorodnych roślin :D
Awatar użytkownika
gatita
500p
500p
Posty: 734
Od: 15 kwie 2011, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Tak, tak.... altanę bym zostawiła :wink:
Też mi się wydaje, że te świerki to za ciasno posadzone. Ale sama robiłam podobne błędy zakładając 9 lat temu mój ogródek ;:14 Sadzi się małe roślinki, a potem okazuje się, że się rozrosły i wyrosły, że ho ho !!! Może jeszcze pora, żeby je troszkę rozsadzić ?
Trzymam kciuki za Wasz zapał !
Gatita I,Gatita II
Zapraszam ! Agata
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

:wit Na altanę napatrzeć się nie mogę :wink: Świerki na pewno za gęsto zasadzone. Ja swoje sadziłam co 2,5 m i teraz stykają się gałązkami a niestety są już za duże na przesadzanie :( W Twoim przypadku , co najmniej co drugiego świerka bym wyjęła :) Ale pracujecie jak mróweczki. Dopiero działka kupiona a ile już zrobione! ;:63 Trzymam kciuki :uszy
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

witam .Widze bardzo dużo pracy przed wami ,ale i ogromny zapał.Potwierdzam ,że świerczki za gęsto.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

z tymi świerkami to męza pomysł, sadził je co 40cm z myśla, że stworzą żywopłot - tak też zrobił mój tesciu 10 lat temu i musze przyznać, że teraz jest na prawde super. sciana wiecznie zielona i żaden wscipski nie ma szans na podglądanie.

Z dzisiejszych prac to: zasiałam słonecznik ozdobny wzdłuż siatki, skopałam kawałek ziemi i podlałam moje dotychczasowe "wsady". mój rozkład dnia pozwolił mi tylko pobyć 2h w moim "ogrodzie". aha zakupiłam jeszcze powojnik Clematis i wsadziłam go na przy nowej przyszłej furtce, ale własnie dozytałam w regulaminie, że stelaże muszą być o 1m od granicy działki, więc będe musiała go niestety przemiejscowić, bedzie musiał czekac na nową altane i wtedy go przesadze.

zakupiłam też gazety branżowe "działkowca" i "mój piękny ogród" będe sie dokształcać :)

wiedziałam, że altana odniesie sukces, tak też jest na działkach, nikt nie może oderwać od niej wzroku :))
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”