Brit na działce :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
britvictango
200p
200p
Posty: 451
Od: 3 cze 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Brit na działce :)

Post »

Wszyscy mają takie piękne i zadbane działeczki tudzież ogródki przydomowe. Po wielu namysłach postanowiłem i ja pokazać "co w trawie piszczy" u mnie.
Moja działeczka dopiero powstaje. Sporo czasu upłynęło zanim ją odchwaściłem z grubsza i wyzbierałem wszystkie śmieci. Teraz robię porządki w miarę możliwości i wolnego czasu ( głownie w soboty kilka godzin ).
Ponieważ to moja pierwsza wiosna z tą działką, to nie wiem jeszcze co gdzie rośnie, ale widzę że pełno wszędzie tulipanów, a reszta pogrążona jest w totalnym chaosie.
Zacznę zatem od początku, jak było z grubsza uprzątnięte:

Obrazek

Stara "folia" została rozbita, a zewsząd powyciągałem masę połamanych krawężników z które kiedyś okalały jakieś zapewne rabaty.

Obrazek

Kołki z pewnością jeszcze czemuś posłużą :)

I tu takie tam:
Obrazek

Obrazek

I niespodziewany gość:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Głupota też jest pewnym sposobem używania umysłu"
Ja na działce: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42184" onclick="window.open(this.href);return false;
x_Adasko
200p
200p
Posty: 357
Od: 28 mar 2011, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brit na działce :)

Post »

Witaj britvictango :wink:

Widzę, że masz ogromne pole do popisu, ja niestety nie mam tak dużej działki i jej przednia część jest ograniczona przez moje zwierzaczki. Dopiero zaczynam moją przygodę z ogrodem i praktycznie jestem w tych sprawach "zielony" :D Jestem ciekawy co Ty tutaj namodzisz :wink:

Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Brit na działce :)

Post »

Witaj. Totalna demolka. Ogromnie jestem ciekawa, co na tej działce się pojawi. Jak duży to ogród? Co w nim będzie rosło?
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
britvictango
200p
200p
Posty: 451
Od: 3 cze 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Brit na działce :)

Post »

DZIAŁKA W SUMIE MA 350m2. Część zajmie warzywnik, część trawnik, rabatka, może pojawi się jakiś kawałek wyłożony kostką na którym postawię stolik. Szczerze mówiąc to nie mam pomysłu jeszcze na to wszystko :)
Dziś jadę znowu przekopywać ziemię pod warzywnik i równać teren :) jestem już po pracy więc popołudnie spędzę aktywnie ;:136
"Głupota też jest pewnym sposobem używania umysłu"
Ja na działce: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42184" onclick="window.open(this.href);return false;
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Brit na działce :)

Post »

britvictango witam widzę u ciebie duże pole do popisu w ogrodzie i miłego gościa miałeś .Zapraszam z rewizytą.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Brit na działce :)

Post »

Widzę, że przed tobą jeszcze dużo pracy ale jej efekty na pewno dostarczą ci wiele radości. Powodzenia i będę zaglądać aby podziwiać twoje dzieło
Paulina
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Brit na działce :)

Post »

Witaj jak miło jest coś planować a zwłaszcza robić plan nasadzeń roślinności działeczka na pewno będzie super.pozdrawiam i zapraszam do mnie. Jak mamy sie do ciebie zwracać.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
britvictango
200p
200p
Posty: 451
Od: 3 cze 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Brit na działce :)

Post »

Witajcie mili goście :wit
Mówcie mi / piszcie po prostu Leszek.
Działka może i fajna ale ziemia mocno gliniasta więc trzeba trochę czarnoziemu nawieźć - przydało by się z 5 wywrotek - tak minimalnie. Ale u mnie wywrotka czarnoziemu to wydatek rzędu 600-800zł a dl;a mnie to zbyt dużo.
Niedawno wróciłem do domu z obolałymi od kopania starego trawnika plecami ale mam już zaplanowane miejsce na skalniak :)
W niedzielę posiedzę sobie trochę dłużej na forum i popatrzę co u Was jest to może jakiś pomysł ściągnę i zastosuję u siebie :D
"Głupota też jest pewnym sposobem używania umysłu"
Ja na działce: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42184" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia1972
500p
500p
Posty: 970
Od: 18 paź 2008, o 19:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Brit na działce :)

Post »

Witaj Leszek! Masz niezłe pole do popisu, życzę powodzenia w działkowaniu! :wit
x_Adasko
200p
200p
Posty: 357
Od: 28 mar 2011, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brit na działce :)

Post »

Tu na razie jest ściernisko ale będzie Sam Francisco :D Widzę, że z wielkim impetem zabierasz się do roboty. Będę obserwował twoje działania :wink:
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Brit na działce :)

Post »

Leszku, nie śpiesz się z planowaniem trwałych nasadzeń czy jakąkolwiek budową. Dobrze jest przez pewien czas "oswajać się" z miejscem. W pierwszym roku uprawy działki posadziłam mnóstwo drzewek i krzewów. Chciałam jak najszybciej zagospodarować teren i w rezultacie potem połowę drzew musiałam przesadzać.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
britvictango
200p
200p
Posty: 451
Od: 3 cze 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Brit na działce :)

Post »

Do trwałych nasadzeń to ja mam tylko 4 iglaki :) Ale wszystko jest już zaplanowane - po 3 latach planowania przyszedł czas na urzeczywistnienie planów ;:132
"Głupota też jest pewnym sposobem używania umysłu"
Ja na działce: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=42184" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Brit na działce :)

Post »

Leszku witaj :wit :wit

Pozaglądam do ogródka sąsiada , jak dobrze , że już wiosna :)

A do Szepietowa pojedziesz? Jezeli tak czekam na relację
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”