Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Dziękuję Wam,... ten kawałek ziemi przy bloku praktycznie nie wymaga zabiegów,... chwasty wyrastają tylko w nielicznych miejscach ,.. łatwe do usunięcia w ciągu 10 minut :-) ,..
... inna sprawa, że czasem trzeba usunąć jakieś śmieci albo butelki wyrzucone przez niektórych "życzliwych" sąsiadów z góry ,...
ale ale ,. spoko ,. większość sąsiadów jest ok,. :-)
czasem też potrzebne jakieś drobne przycięcie krzewów,.. ale to znikome zajęcia w porównaniu z dużą działką,.. :-)
...
a Jura ?,... są tam bajeczne miejsca,.. sam jeszcze wielu nie odkryłem,.. ,.. ale większość Polaków i tak ich nie zobaczy bo pojadą do ogólnie znanych medialnych kurortów górskich :) ,. które też są ładne ,.nie powiem :-)
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Zrobiliśmy sobie wypad trzydniowy w październiku ;:138 Była piękna pogoda i było cudownie :tan
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Witaj Marku. Masz ładnie położoną działkę, i przypuszczam ,że gleba nie jest zła, gdyż Twoje kolorowe kwiaty pięknie wybujały. :D Na mojej działce takie nie urosną :( .Jeżeli chodzi o barwinek,nie radzę zbyt dużo sadzić.Ja posadziłam w paru miejscach i nie mogę sobie teraz z nim poradzić :;230 , rozrasta się jak chwast,oj ciężko go uszczuplić. ;:138 Pozdrawiam
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Dziękuję Helenko ,.. wezmę pod uwagę twoją uwagę,.. :-)
,... i pomyślę też nad mniej ekspansywnymi okrywniakami ,.. :-) ,.. ot i wymyśliłem nowe słowo,.. jestem twórcą,.. :;230
okrywniaki = rośliny okrywowe
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Witaj Marku. Jestem z rewizytą. :D
Marku czyżbyś też był nauczycielem i to anglikańskiego? :D :D :D
Piękny masz ten ogród i super sąsiadów....
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Witaj Marku twoja działka zapowiada się pięknie, Ja nie mogę się doczekać wiosny tak mi się chce grzebac w ziemi.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Dziękuję Wam ,Doroto i Halinko,.. :-) ,. jesteście super,..
tak,..
znam język anglikański,... :;230 ,.. tylko tu w nottinghamshire oni gadają jak wieśniaki,.. takie buroki,.. nie wiem jak to nazwać nawet,.. do pubów już nie chodzę,... bo mi się odechciało,.. :-)
,... oni tu sami nie znają angileskiego,.. gadają na przykład: [sundey ] i [mundej], [muny] ,..zamiast przez `a` w środku,... i inne różne żargony i dziwolągi,.. połowę bełkotu i tak nie rozumiem,..
co innego wyedukowani Anglicy,.. mam nawet a few friends ,... ci to są na poziomie,.. i można z nimi pogadać,. :-) ,.. zresztą ja sam dalej sobie robię taki mały kurs tutaj,.. żeby nie zapomnieć ;-)
,.. to jeszcze wam powiem, że u mnie tylko +3 C ,.. a więc diabelnie zimno,.. bo tu maja humidity okropne, że czasem lepszy mrozik,.. :-)
wiem, że tęsknimy za wiosną,... ale ,... staram się wykorzystać ten czas zimowy na dobre planowanie różnych zadań.
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Masz +3 stopnie i narzekasz? U mnie rano było -22 stopnie!!!!! Normalnie Syberia....Zazdroszcze tych Twoich trzech stopni.. :D
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

ale,. wiesz ,. jak jest pochmurno,.. i ta wilgoć,.. to aż tych ludzi wygina,.. ja jestem ciepłolubny,.. ,...
,.... podoba mi sie jak tam pisałaś , że sadzisz roślinki i się specjalnie nie przejmujesz czy się przyjmą,..
,.. ja tam tez posadzę coś i się nie ciaćkam,.. najwyżej jak jest upał to chwastu na łeb narzucę,.. :-) i chce to niech przeżyje,. a nie to nie,..
ale kiedy te upały przyjdą,. :-)
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Witam kolegę :wit
Tak się składa ,że też mieszkam na Jurze Polskiej na samym jej północnym koniuszku (Jura Wieluńska) i bardzo jestem z tego dumny.Może nie jest tak malownicza jak Krakowsko-Częstochowska ale równie ciekawa i urozmaicona.Bardzo lubię spędzać czas na Jurze:chodzić po skałkach (nie wspinać się) jaskiniach,malowniczych ruinach i najlepiej jak jest ciepełko.Okolice Olsztyna,Mirowa,Bobolic,Smolenia,Rabsztyna,Ogrodzieńca nie są mi obce.W ubiegłym roku odkryłem...odkrywca ze mnie :D rezerwat 'Zielona Góra' w koło Olsztyna- robi niesamowite wrażenie... nagle wśród gęstwiny drzew wyłania się wielka biała góra a za nią ukazuję się skała o nazwie 'Diabelskie Kowadło'
Ale miało być o ogrodach :oops:
Fajny wątek założyłeś i fajnie się czyta posty.Też myślałem o małym nawiązaniu do Jury w ogrodzie,ale na razie to tylko stara obórka jest jurajska :) i sterta kamieni wapiennych czekających na pomysł,ale bardzo uważnie przekopałem kamienie (...na stercie :wink: )i wydłubałem wszystkie amonity bo mam pomysł na nie....
Będę zaglądał ;:19
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Witaj Paweł,... to jest inspirujące co piszesz,.. na Jurze jest tyle ciekawych miejsc, że każdy znajdzie coś co go urzeknie,.. :-) ,.. zastanawiam się teraz, że chociaż sporo tam bywałem,.. ale z reguły były to przypadkowe wypady i w powtarzające się miejsca: Złoty Potok,. Olsztyn, Sokole Góry,..
Raz kolega zabrał mnie w okolice Olsztyna,.. było to ładnych parę lat temu,.. z początku nie wierzyłem, że to będzie coś szczególnego,... ale jak zobaczyłem ten ogromny kamieniołom,..gdzie czuje się przestrzeń... to szczena mi opadła,.. :-) ,.. nawet nie wiem teraz gdzie to jest :-)
... teraz mam pomysły żeby zdobyć jakąś lepszą mapę,.. i naprawdę wyeksplorować ten teren,.. ;:132
jadąc na przykład rano w niedzielę ( o 8mej - dla mnie to już b wcześnie :-) ), w ładną pogodę, zostawić auto w danym punkcie i połazić z 6 godzin haha,..
kiedyś myślałem też o kupnie bagażnika dachowego na rowery,... ale nie udało mi się go zdobyć dla mojego złoma :-) ,.. a przecież rowerki mogą znacznie zwiększyć zasięg,.. ,. ot fantazje.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Marku !
A może tak bez autka ? Ty chyba masz niezły dojazd. Po trasie !

Już, niestety, zmotoryzowany turysta.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja działka za miastem - marzenia i fantazje

Post »

Zajrzałam na chwilkę...zostałam na dłużej :wink: Masz lekkie pióro i dobrze się czyta ;:138 Czasem koniuszek serca drgnie na myśl o podobnych emocjach, marzeniach, odczuciach...Mam nadzieję, że nie zabrzmiało to zbyt sentymentalnie czy ckliwie. Podoba mi się miejsce, które tworzysz i zdrowe podejście do tego.
Myślałam o roślinach okrywowych. Barwinek jest super! Twoja działka chyba nie ma nadmiaru cienia i wilgoci - w takim razie nie musisz martwić się zbytnio o ekspansywność barwinka. Ewentualnie pomyśl o jego odmianach ( mają kwiaty białe, i bordowa, a nawet pstrokate liście) - te niestety nie są takie "wyrywne" jak gatunek.
To "coś" co porasta nawet tereny kamieniste ( na jednej z fotek pokazywałeś i pytałeś) wygląda mi na rozchodnik ostry. To niepozorna roślina, która poradzi sobie wszędzie i zawsze. Często rośnie na torowiskach. Ładnie wygląda gdy kwitnie na żółto.
Masz we mnie kolejnego kibica i czytelnika.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”