Nutkowy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nutkowy ogród

Post »

Witaj imienniczko :wit
Zapowiada się piekny ogród.
Piękny mur, aż się prosi, żeby go obsadzić clematisami i różami.
Masz faktycznie problem z wodą.
Czy byłaś w wątku Kajpej?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=29145

Tutaj może znajdziesz inspirację.
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

AgaNet pisze::wit

Piękny ogród i piękne róże ;:138
Jestem ciekawa wiosennych planów :uszy
:wit Co do planów Aga, to pokażę Ci mój prowizoryczny projekt. Nie zastosowałam w nim żadnej skali, nie ma wielu szczegółów, ale pokazuje mniej więcej jak to będzie wyglądać.
Obrazek
A to zdjęcie części ogrodu, do której ten plan się tyczy ;)
Obrazek
Margo2 pisze:Witaj imienniczko :wit
Zapowiada się piekny ogród.
Piękny mur, aż się prosi, żeby go obsadzić clematisami i różami.
Masz faktycznie problem z wodą.
Czy byłaś w wątku Kajpej?
viewtopic.php?f=2&t=29145

Tutaj może znajdziesz inspirację.
I mnie miło poznać moją imienniczkę :) :wit
Staram się, żeby ten mój ogródek nabrał jakieś konkretnego kształtu :) Jeszcze trochę pracy mnie czeka, ale za to ile satysfakcji :D Co do płotu, to mnie ten szary betonowy kolor się nie podoba, mam zamiar go przemalować. Natomiast róże prawie wszystkie rosną właśnie koło niego. Clematisów w zeszłym roku również nasadziłam sporo. Jest tez wisteria, tylko martwię się czy przetrwają zimę, bo raczej nie za dokładnie je okryłam :oops: Zobaczymy. No ale w razie czego, to będę miała nowe sadzonki clematisów, więc najwyżej się wymieni :roll: :wink:
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Nutkowy ogród

Post »

Nutka - plany piękne, a przestrzeni to zazdraszczam :wit

Można poszaleć z nasadzeniami ;:108

Fajnie że pod płotem znalazły miejsce róże i powojniki - to moje ulubione połączenie ;:138
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

AgaNet pisze:Nutka - plany piękne, a przestrzeni to zazdraszczam :wit

Można poszaleć z nasadzeniami ;:108

Fajnie że pod płotem znalazły miejsce róże i powojniki - to moje ulubione połączenie ;:138

Aga, owszem...można poszaleć. ;) Tylko żeby jeszcze fundusze na to pozwoliły :D :wink: Pomalutku jednak dojdziemy do celu :) :lol:
Pod płotem z pnączy są aktualnie clematisy botaniczne, wielkokwiatowe, wisteria i dzikie wino. A także róże i ostróżka. Na jesieni posadziłam również lilie i irysy. Zobaczymy co z tego będzie :D
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Nutkowy ogród

Post »

I ja podziwiam twój plan Małgosiu , ;:138 ........ swego czasu też takowe rysowałem,.. a teraz mam znowu pomysł na duży rysunek planu działki,...
to się bardzo przydaje,.. :-)
później praca jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza,.. ,.. ostatnio nawet zainteresowałem się tak zwanymi MindMaps,.. co też może być wykorzystane do naszych ogrodów,... :-)
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Nutkowy ogród

Post »

Aga, owszem...można poszaleć. ;) Tylko żeby jeszcze fundusze na to pozwoliły :D :wink: Pomalutku jednak dojdziemy do celu :) :lol:
Z funduszami to jakos zawdze tak dziwnie sie składa, że ich wiecznie za mało :;230
Ale tak jak piszesz - powoli i do celu :uszy
Pod płotem z pnączy są aktualnie clematisy botaniczne, wielkokwiatowe, wisteria i dzikie wino. A także róże i ostróżka. Na jesieni posadziłam również lilie i irysy. Zobaczymy co z tego będzie :D
[/quote]

Brzmi ciekawie. Będzie co latem podziwiać ;:108 Na wisterię zostawiłaś dużo miejsca? Bo to dość ekspansywne pnącze ;:224 i podpory musi mieć solidne :) Ale fakt faktem: te kwitnące kiście kwiatów są bajeczne ;:138
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

marko7 to prawda, takie plany się przydają. Nie ważne że to "prowizorka" ;) Potem łatwiej będzie przy planowaniu prac.

AgaNet Jeśli chodzi o wisterię to obecnie rośnie na podporze z siatki. Zrobiłam z niej taki "walec" póki co wystarczy. Potem będzie metalowa podpora prowadząca na wiatę. No a na wiacie "róbta co chceta" :D Jest duża i zbudowana z metalowych stelaży :D :lol: Jest tez opcja, aby przycinać wisterię i nie dopuszczać do zbytniego rozrastania się. Miała by wtedy możliwość rozrastania się po betonowym płocie. Sama nie wiem ;)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Nutkowy ogród

Post »

:wit

Najważniejsze że wiesz iż wisteria potrzebuje mocnego podparcia ;:108 nie ma potem zaskoczenia :wink:
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Nutkowy ogród

Post »

Witaj Małgosiu :wit
Ziemia na pierwszych zdjęciach wygląda na piaszczystą... a tu takie rozlewisko, więc co... Jakaś ilasta łacha pod spodem?
Widzę, że wstępne uporządkowanie przestrzeni przelane na papier - brawo, szkielet jest, teraz do dzieła.
No... i jeszcze pozdrowienia dla Nutki od jedenastu ogarów... w ogródku urzędują dwa... jak na razie... I niech tak zostanie :;230
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

aleb-azi pisze:Witaj Małgosiu :wit
Ziemia na pierwszych zdjęciach wygląda na piaszczystą... a tu takie rozlewisko, więc co... Jakaś ilasta łacha pod spodem?
Widzę, że wstępne uporządkowanie przestrzeni przelane na papier - brawo, szkielet jest, teraz do dzieła.
No... i jeszcze pozdrowienia dla Nutki od jedenastu ogarów... w ogródku urzędują dwa... jak na razie... I niech tak zostanie :;230
Witaj Iza ;) :wit
Ziemia piaszczysto gliniasta jest przed domem. Tam gdzie kwiaty rosną. A to miejsce gdzie stoi ta wielka kałuża znajduje się za domem, tam jest niższy poziom, oraz drenarka nie działa i dlatego wszystko tam spływa. Z działaniem czekam na wiosnę i już nie mogę się doczekać :)
Nutka cieszy się z pozdrowień i wesoło merda ogonem :)
A cóż to za takie liczne stado ogarów? Pozazdrościć :tan Nutka na pewno zazdrości takiej bandy do zabaw :D
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nutkowy ogród

Post »

Witam w Twoim wątku znalazłam wszystko co kocham zwierzęta w szczególności psy i oczywiście rośliny .Wszystko u Ciebie piękne i trawnik taki równy (u mnie jest niestety nierówny teren na działce :( ) Wszystko ślicznie kwitnie a jeszcze piękniej będzie na wiosnę :) więc czekam z niecierpliwością ;:138
P.S. Piękne zdjęcia :) szczególnie zimy ;:63
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

mikusia pisze:Witam w Twoim wątku znalazłam wszystko co kocham zwierzęta w szczególności psy i oczywiście rośliny .Wszystko u Ciebie piękne i trawnik taki równy (u mnie jest niestety nierówny teren na działce :( ) Wszystko ślicznie kwitnie a jeszcze piękniej będzie na wiosnę :) więc czekam z niecierpliwością ;:138
P.S. Piękne zdjęcia :) szczególnie zimy ;:63
Witaj mikusia :wit
Ten równy trawnik, to już historia niestety :? w chwili obecnej jest tak przekopany przez krety, że wręcz nie do poznania :roll:
Teren na działce wcale nie jest równy. Co prawda przed domem, gdzie jest ogród ozdobny jest w miarę...w miarę... ale za domem czeka nas duuużo pracy. Tam będzie oczko wodne i teren taki typowo "użytkowy". Drzewka owocowe, miejsce na drewutnie itd...
Ale każda praca przy ogrodzie cieszy tak samo, bo perspektywa ukończonego już ogródka jest na prawdę wielka motywacją :D
A co do psiaków, to kolejna moja wielka pasja :) Kochane stworzenia :) Zwłaszcza OGARY ;)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nutkowy ogród

Post »

No tak krety... u mnie też są ale nie walczę z nimi bo mi ich szkoda :oops: to chyba ta miłość do zwierząt :)
co do terenu u mnie to jest to niestety teren spadkowy nie jakiś stromy ale spadkowy
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”