Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Pianka do czyszczenia tapicerki samochodowej np PLAK :wink:
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Ooo, dzięki, poszukam :-)
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

A ja przeczytałam ten wątek tuż przed świętami ... no i kompleksy z powodu mojego braku czasu i chęci ( czasem ) do sprzątania sprawiły że wczoraj i dzisiaj myje, pucuję i nadrabiiam zaleglości ...
Dziś myję ( szoruję ) fugi ... a poniewaz prawie cała podłga u mnie płytkowa (oprócz sypialni ) .. to mnie pewno do nowego roku zejdzie :( :( :(

Dziś mam w planie wymyć salon i jadalnię ...

Oj , narobiłyście - siedziałabym sobie przed kompem i nadrabiała zaległości forumowe albo kończyła szydełkowac szalik ...
a tak od rana na kolanach po podłogach .... :roll: :roll:

Nie ma to jak forum ;:162 ;:138 ;:138
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

No i plan nie do końca wykonany - tylko salon udało mi się umyć i ... przypomnialam sobie , że mam fugi w zwykłym brązowum kolorze a nie czekoladowo - brązowym :) :) :)

A żeby nie było to jednodniowe natchnienie wyszorowałam tez kawałek jadalni ... w bardzo widocznym miejscu - więc będę musiała dokończyć .... tylko ręce tak bardzo mnie bolą ....

Używałam preparatu do czyszczenia fug - firmy FM - jestem zadowolona.
A przy dekorkach pomagałam sobie CIF- em.
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Arribeth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 16 wrz 2010, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Miiriam, a jakim narzędziem czyściłaś fugi? Wstyd się przyznać, ale nigdy tego nie robiłam a fugi w mojej kuchni wyglądają okropnie.
-Jola-
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Ja to robiłam starą szczoteczką do zębów. ;:24
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Ja do tego celu używałam jakiegoś innego środka w buteleczce z pompką, psikałam na fugi, musiałam odczekać parę minut, a potem szorowałam lekko czystą wodą z użyciem szczotki na długim kiju i na koniec wytarłam wszystko suchym mopem. Z bardzo ciemnych, dobrze już utytłanych fug w łazience na działce, zrobiły mi się znowu beżowe :) Po jednym razie!!! Ale chyba bardziej podobały mi się ciemne fugi, więc wiosną pomaluję je na brązowo ;:224
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Ja też nie czyściłam jeszcze fug na podłogach - chociaż od dłuzszego czasu zabierałam się za to :D :D :D

Ja czyściłam sczoteczką do rąk - taką z górnym uchwytem - jest wygodniejsza w użyciu :)
Mam za dużą płytkową powierzchnię ( prawie cały dom ) żebym mogła to wyczyścić szczoteczką ... pewno z rak by mi zeszło i nie wiem ile szczoteczek bym zużyła ....
Do tego uzywałam jeszcze miski z bardzo często zmienianą wodą i szmaty , która wycierałam fugi już po odszorowaniu ....

Nie wiem jak dzisiaj .. bo ręką ruszyć nie mogę po wczorajszym salonie ..... a dziś chciałam jadalnię i kuchnię wymyć.. zwłaszcza, że Mąż twierdzi , że te ciemniejsze bardziej mu sie podobają :(
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Nalewka pisze:Ja do tego celu używałam jakiegoś innego środka w buteleczce z pompką, psikałam na fugi, musiałam odczekać parę minut, a potem szorowałam lekko czystą wodą z użyciem szczotki na długim kiju i na koniec wytarłam wszystko suchym mopem. Z bardzo ciemnych, dobrze już utytłanych fug w łazience na działce, zrobiły mi się znowu beżowe :) Po jednym razie!!! Ale chyba bardziej podobały mi się ciemne fugi, więc wiosną pomaluję je na brązowo ;:224
A znasz nazwę tego cudownego środka .. bardzo by mnie to interesowało :D
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Znam, tylko nie pamiętam, a butelka stoi w łazience na działce :(
Wybacz, jak pojadę to spiszę i podam, ale teraz nie umiem sobie przypomnieć... :oops:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
justi28
200p
200p
Posty: 420
Od: 19 mar 2007, o 17:52
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

"M" mi kiedyś dał płyn do mycia silników samochodowych, spryskałam fugi potem przetarłam i czyściutkie ale nie za długo.
Mojej bratowej firma kładąca płytki położyła na podłogę fugę srebną i dotąd jest piękna i nie zabrudzona. Tylko nie wiadomo z jakiej firmy ta fuga była? Może ktoś mi podpowie jakąś dobrą fugę bo chcę zmienić na podłogach. Bo pomimo, że zaimpregnowałam fugi to i tak są brzydkie. Wyczyszczę ale jest to krótkotrwały efekt ;:224
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

No - plan na dziś wykonany :)
Jutro korytarze i schody.
I chciałabym jeszcze umyć dzrzwi ( zazwyczaj pastuje je PRONTO ) ale teraz chcę jeszcze umyć.

Czym najlepiej umyć ciemne drzwi drewniane?

Nalewko teraz wykorzystam do końca preparat, który już mam. Na nastepnę mycie fug zakupię twój - bo wydaje mi się lepszy ... Więc spokojnie zdążysz mi nazwę przywieźć z działki ... nie myję fug co tydzień, uwierz ;:138 :wit :wit
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Post »

Drzwi drewniane tak jak i meble drewniane myję wodą z płynem do mycia podłóg drewnianych i gąbką z jedną stroną szorstką. Po wyschnięciu przecieram ściereczkami do mebli drewnianych. Ale wcale nie pronto, bo drogie i wcale nie takie rewelacyjne, jak na swoją cenę, tylko PRESTO Clean Uniwersalne Ściereczki Czyszczące do Mebli Drewnianych 55 szt., są super, całkiem ładnie pachną i meble nieźle po nich wyglądają :)

Ale to do mebli nowych albo prawie nowych, czyli w dobrym stanie. Jeśli zaś mam mebel politurowany, taki ze "zrzutów" na działkę, co antykiem na pewno nie jest, ale swoje lata świetności ma już za sobą, a mam go doprowadzić do w marę dobrego stanu, to szoruję go też wodą z płynem, suszę, a właściwie czekam, aż samo wyschnie (byle nie na słońcu), a potem wcieram politurę albo olejek do mebli Kiwi. Można podobno też wetrzeć olej wazelinowy, ale z tym spotkałam się na razie tylko w teorii, sama nie próbowałam, nawet nie wiem gdzie coś takiego zdobyć. Chyba muszę popytać w aptece?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”