Ryszkolandia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ryszkolandia

Post »

A teraz białe, jeden "normalny", mam go od lat i nie znam nazwy, niestety tylko takie beznadziejne zdjęcie udało mi się odnaleźć. A drugi to "Jewel" (o ile dobrze zapamiętałam nazwę), cebulka jest mała, ale w tym roku już zakwitła. Obok jasno żółty Lemon Lime. Kupiłam go w zeszłym roku w doniczce, wypuścił trzy pędy kwiatowe. Niestety liści miał też tylko trzy na krzyż i w tym roku już tylko pojawił się jeden pęd kwiatowy i dwa zdechłe liście prze 3 miesiące, więc postanowiłam go wyrzucić. Kiedy wyjmowałam cebulę z doniczki było tam tylko kilka marnych korzeni. Jakiś niewydarzony egzemplarz mi się trafił.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To też przykład jakiejś choroby - pęd kwiatowy był niezwykle krótki i po kwitnieniu cebula wylądowała na śmietniku:
Obrazek Obrazek

A to już normalny różowy, z wiosny oraz sprzed 2 dni (data na zdjęciach jest "opóźniona" o dwie doby):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ryszkolandia

Post »

Ryszka pisze: Czerwony jest bez nazwy, już nie pamiętam, gdzie go kupiłam, jedno zdjęcie z wiosny, a drugie z lata (przypomniało mu się :lol: ):
Obrazek Obrazek
Red Lion?
Awatar użytkownika
Aneczka82
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ryszkolandia

Post »

Jaki widok aż ;:152 ale ten to przebija wszystkie Obrazek ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam - Ania :D
Moje roślinki
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Ryszkolandia

Post »

Ryszko ,ale ucztę dla moich ,naszych oczu zrobiłaś ;:114
Wszystkie są urocze.
dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ryszkolandia

Post »

Dla moich oczu to też była prawdziwa uczta. ;:138 Wprawdzie sama nie mam ani jednego hipeczka, ale uwielbiam
te kwiaty i uwielbiam oglądac ich zdjęcia w rozkwicie.
Zauroczył mnie Lemon Lime. ;:167
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ryszkolandia

Post »

Nie mogę się napatrzeć-takie są śliczne ;:108
Ale ja nie jestem obiektywna, gdyż Hippeastra to moja słabość ;:7
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ryszkolandia

Post »

Dzięki za miłe komentarze. Hipki są faktycznie tak efektowne, że nawet ludzie, którzy kwiatami się nie interesują zwracają na nie uwagę. Starałam się też, żeby zdjęcia ładnie wyszły, co nie zawsze mi sie udaje, bo aparat jest kiepski, a ja mam dwie wady wzroku i lekkiego zeza na dodatek! :;230
Lemon lime ma ciekawy kolor, ale kwiaty są mniejsze o połowę od innych hipków, podobnie kwiaty Charismy. A ten czerwony to może byc Red Lion, ale jest kilka podobnych czerwonych odmian, więc trudno stwierdzić.
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ryszkolandia

Post »

I jeszcze info dla początkujących - na małe zdjęcie można klikną, to się powiększy w fotosiku.
Wrzucam małe, żeby watek nie "spuchł".
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ryszkolandia

Post »

Dzisiaj część pierwsza sukulentów. Trochę mi ich się uzbierało i zdjęć także sporo.
W roślinach najbardziej lubię kwiaty, więc na początek najładniej kwitnący sukulent świata - adenium. Szkoda, że tak rzadko są w sklepach. Przypadkowo w jednym wypatrzyłam dwa lata temu adenium szczepione na oleandrze - tak przypuszczam, bo opisu żadnego (oczywiście :twisted: ) nie było. Nie ma kaudeksu, za to kwitnie jak głupie, nawet zimą (najładniej oczywiście wiosną i latem). Zdjęcie z lata zeszłego roku, zimy tego roku i lata tego roku:
Obrazek Obrazek Obrazek

Musiałam je trochę w zeszłym roku przyciąć i postanowiłam ukorzenić sadzonki, dwie zdechły, a jedna rośnie i nawet zakwitła:
Obrazek Obrazek
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ryszkolandia

Post »

Ze trzy lata hodowałam carallumę. Roślina jest bardzo dekoracyjna, ale jak zakwitnie ... najlepiej oberwać kwiatki i głęboko zakopać! Moja stała na balkonie, a i tak trudno było wytrzymać. Zaniosłam ją do pracy i tam została rozparcelowana przez zachwycone koleżanki - ciekawa jestem, czy którejś zakwitła :lol: . Zostało mi po niej zdjęcie:
Obrazek

Kupiłam coś, co myślałam że jest eszewerią, ale to najprawdopodobniej eonium, na słońcu ślicznie się przebarwia:
Obrazek

Udało mi się też trafić na graptopetalum. Zdjęcie jest z zeszłego roku, bo w tym nie zakwitło, ale ładnie rośnie, więc może w następnym:
Obrazek

A to mała sanseveria hanii - prezent od xipe:
Obrazek
Ryszka
200p
200p
Posty: 210
Od: 15 lut 2008, o 16:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ryszkolandia

Post »

Od xipe dostałam też huernię. Kwiatki ma malutkie (ok. 1 cm średnicy), ale intensywnie czerwone, bez "zapachu" i kwitnie dość obwicie od wiosny do jesieni. Tak rosła przez 3 lata:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to stapelie - hybrydki. Jedna to popularna "gwiazda szeryfa", a druga jest rzadziej spotykana i nie ma chyba żadnej popularnej nazwy, a "pachnie" podobnie :D :
Obrazek Obrazek

Część druga sukulentów za tydzień (mam nadzieję ;:7 ).
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ryszkolandia

Post »

Masz bardzo ciekawe sukulenty. :D Najmocniej zachwyciło mnie Adenium. ;:138 Przepięknie Ci kwitnie. :P
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Dora1964
500p
500p
Posty: 689
Od: 21 sty 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ryszkolandia

Post »

wszystkie kwiatuchy przepiękne :shock:
jeden piękniejszy od drugiego :roll:
po prostu nie mam pojęcia którego mam chwalić ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”