Kilka fotek z Ogródka GERTRUDY

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Gertrudo, mnie nie chodziło o konkretne imiona, raczej o grupę, do której te róże można zaliczyć.
Dziękuje bardzo za rady, z pewnością się przydadzą. Dotąd nie cięłam tych róż w ogóle, ale tej jesieni różową obcięłam dość nisko, bo została całkowicie opanowana przez czarna plamistość. Mam nadzieję, że jej nie zaszkodziłam i wyda nowe pędy, które uda mi się uchronić przed chorobą. Jeszcze raz dziękuję za cenne rady! ;:168
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Witam Gertrudo przyłączam się do chwalenia Twojego różanego ogrodu,ja mam różę pnącą ,któregoś roku ją obcięłam i nie zakwitła mi wcale, miałam nauczkę nie popełnię już tego błędu .Cały rok czekałam na kwiatki :P
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Witaj, Gertrudo! :D
Bardzo, bardzo się cieszę, że pojawiłaś się na forum! Twój różany ogród jest przeuroczy a ja uwielbiam róże! Jak je widzę, dostaję małpiego rozumu i chcę je wszystkie mieć... a nie mogę.... bo jest ich zbyt dużo.... a ogród niestety nie z gumy...
Grzegorz B

Post »

Gertrudo, piękny ogórd :shock: i na pewno nie taki jak wszystkie. Różany ogród, fantastycznie. Już nie mogę się doczekać lata, ale będzie spektakl :D
Katka
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 cze 2007, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Kilka dni mnie tu nie było i proszę taki piękny ogród się pojawił.
Gratuluje uroczych róż i całego ogrodu :D .
Czekam na więcej fotek.
Pozdrawiam
Katka
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Prześliczne róże i jaka fachowa pielęgnacja, szkoda tylko że nie masz zdjęć z bliska ale do lata cierpliwie poczekam :P
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Gertrudo.
Ogród masz piękny i taki kolorowy :D .
Dziękuję za cenne rady jakie podałaś o różach , bo też mam ich trochę a nie wszystko człowiek wie :lol:
Róże twoje są boskie :shock: .
Pozdrawiam.
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Gertrudo, pomyślałam, ze jesteś osobą, która może mi pomóc w znalezieniu pewnej róży...
Mój ojciec miał kiedyś kolekcję róż wielkokwiatowych. Jedna była nawet "moja", bo nosiła imię Isabelle Deortis (a moze de Ortis?). Ale nie o nia mi chodzi, bo mnie się najbardziej podobała inna. Wszystkie róże miały ok 60-80cm, a ta jedna była o połowę niższa. Kwiaty miała w kolorze podobnym do Mainzer Fastnacht. Pachniała przepięknie, ale zupełnie inaczej niż wszystkie róże. Tak ją zapamiętałam ( miałam wówczas kilka lat )
Bezskutecznie poszukuję tej róży od jakiegoś czasu. Przejrzałam wszystkie książki o różach, jakie dopadłam, przewertowałam mnóstwo stron w internecie i...nic :(
Czy znasz jakąś odmianę, która odpowiadałaby mojemu opisowi?
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Trudno mi odpowiedzieć coś konkretnego , ze zdjęciami też sprawa nie jest prosta ta sama róża różnie czasami na nich wygląda -zależy od fazy rozwoju w której jest sfotografowana . Poniżej podaję ci kilka linków do stron na których jest mnóstwo zdjęć róż ,może ją w śród nich rozpoznasz . Na myśl przyszła mi odmiana : Blue Boy i Blue Spiryt - niestety zdjęć w internecie nie udało mi się znaleźć , a sadzonki są dość trudno dostępne [ wiem bo udało mi się je dostać po mękach ] Blue Boy - przywiozła mi koleżanka z Danii , a Blue Spiryt był w ofercie szkółki RMGZDUN [prowadzą sprzedaż wysyłkową ] , jest ona troszkę niższa niż inne wielkokwiaty tyle ,że kolor ma nieco ciemniejszy od Mainzer Fastnacht [ niestety to też może być mylące , gdyż ziemia w ogrodzie może wpływać na wzrost lub odcień róży ]

www.davesgarden.com
www.hortico.com
www.alltomtradgard.sobie/roslistan/
www.kordes-rosen.com
www.rosenhof-schultheis.de
www.roseexpert.no/gallery.htm

PS . Mam nadzieję że ją znajdziesz - tym bardziej , że jest to cenne ze względu na wspomnienia , z którymi się ona wiąże , ja też mam w ogrodzie różę po moim dziadku [ przesadzoną i przewiezioną - odszukaną w chwastach ] jest jedną z najcenniejszych dla mnie , a zapach zawsze przywołuje wspomnienia . Pozdrawiam .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Udało mi się znaleźć tę pierwszą.

Blue Boy
i rowniez Blue Boy
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Podziwiam Twój piękny różany ogród Gertrudo. :lol: Róże już chyba zabezpieczyłaś kopczykami.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

GERTRUDA pisze:Niestety dopiero wczesnym latem , ale chętnie zamieszczę je jak tylko pstryknę -tym bardziej że złowiłam w tym roku kilka perełek ; " Mme Isaac Pereira ", " Nostalgie ", 'Eden 85" ,"Rene Des Violettes", "Madame Juliette Bouche" i kilka innych . Pozdrawiam
Dopiero teraz, przez przypadek odkryłam, że "Eden 85", to to samo, co "Pierre de Ronsard"! Ja mam tę różę i muszę Ci powiedzieć, że to doskonały wybór! Pięknie i obficie kwitnie, nie musi być w pełnym słońcu (u mnie jest posadzona od pn- wsch!) i jest bardzo zdrowa. Jeszcze w tej chwili prawie wszystkie listki sa zdrowe! Na wiosnę, trzeba tylko trochę uważać na mszyce. "Nostalgie" nie mam, ale mam bardzo podobną "La garçonne". Ta również zupełnie nie choruje! :D
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Fleur 78 ;Tak to prawda , nazewnictwo róż tej samej odmiany często różni się w innych krajach lub szkółkach . Sztandarowym przykładem tego jest Gloria Dei , którą można kupić jako Peace , lub Madame Meilland , Gioia , a także pod jeszcze kilkoma innymi , których już nie pamiętam . To troszkę deprymujące , zwłaszcza gdy zakup okazuje się dublem tego co już mamy . No ale trudno pozostaje czytać i uważać [ moją wpadką były Manzer Fastnacht i Tanacht , okazało się że to , jest ta sama róża , od tej pory jestem czujna ] . Pozdrawiam i idę odwiedzić twój ogród .

Erazm . Oczywiście okopczykowane , ale one jakoś na razie nie chcą spać , za lekka zima .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”