Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Zablokowany
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu, nie będę oryginalna, powtarzając za dziewczynami jakież to piękne masz Masdevallie i jak do nich wzdycham ;)
Powiem tak, dopiero będąc teraz na wystawie, przekonałam się jak niektóre z nich mają malusie kwiatuszki, w życiu nie podejrzewałabym, że aż tak :shock:
Mimo to, doszłam do wniosku, że mają niesamowite kwiaty, za względu na ich kształt i piękne kolory.
Wyznam nawet prawdę, zakochałam się w Masdevalliach :!: a to wszystko za Twoją sprawą, Asiu ;)

Pozdrawiam cieplutko :)
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Oj ta nasz Asia kusicielka, nie sposób do Ciebie nie zaglądnąć, a gdy się już zaglądnie to :shock: nie wiadomo co podziwiać i pisać, bo wszystkie piękne ;:196

Pozdrawiam :P
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

;:152 ;:152 ;:152 Co za Masdevallie!!!! te kolory... kształt.... ;:152 ;:152 ;:152
I jeszcze te dwa pączuszki na Masdevallia Angel Frost... jak to wszystko pięknie wygląda.. ;:167 ;:167
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

justus27 pisze:Jedno z pomieszczeń< to północno-zahodnie> będzie moim biurem z "aneksem" kuchennym. Myślę, że jak zacznę tam przyrządzać posiłki, to wilgotność będzie, jak w kuchni...czyli duża :D Keramzyt obowiązkowo, a latem... Hmm, mam wiatrak do chłodzenia pomieszczeń...może i jego wykorzystam.
Justynko dokładnie w takich warunkach u mnie są przynajmniej te ze średnią temp.

Dusia, Sylki ;:196
Mala_MI pisze:Na pewno ja wiele się nauczyłam od Ciebie i dziękuję Ci za porady jakich nam udzielasz.
Cieszę się jak mogłam pomóc. :oops:

Henryku zaraz będą kolejne.

Venus9 witam serdecznie.
Venus9 pisze:Tak mysle sobie, że powinno się wstawiać zabezpieczenia na forum bo zamiast wyluzować to więcej się chce ;:145
To chyba się nie da. :;230
kasiunieczka_32 pisze:Wspaniałe masdevallie i muszę pochwalić tu przepiękne zdjęcia, jakie wykonałaś :shock: Cudownie pokazałaś całe piękno tych niezwykłych kwiatów

Dziękuję :oops: :oops: Ja się uczę dopiero i dzisiaj też coś wypróbowałam.
Haim pisze:Powiem tak, dopiero będąc teraz na wystawie, przekonałam się jak niektóre z nich mają malusie kwiatuszki, w życiu nie podejrzewałabym, że aż tak
Asiu jak ja pierwszy raz niektóre zobaczyłam to się zastanawiałam czy następnym razem nie wziąść lupę .
Renatko, Moniko ;:196
A teraz kolejna porcja:
Moje dwie kwitnące hybrydy,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Masdevallia Angel Frost w innym ujęciu
Obrazek

Obrazek

Masdevallia torta
Obrazek

Pąk na Masdevallia Sheila Mix
Obrazek

Masdevallia Falcons Gold x Sugar Baby
Obrazek

Masdevallia abbreviata to ta co przez lupę trzeba patrzeć na kwiatki i wydają zapach,
Obrazek

i jeszcze na innym tle Masdevallia chaparensis
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

No to teraz pokazałaś :!:
Asiu widać, że bardzo dużo pracy włożyłaś żeby móc nam pokazać swoje niesamowite kwiaty. Oczywiście pozwól, że ja się rozpłynę nad masdevalliami i będę sobie teraz do nich cichutko wzdychać :P
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu nie dość, że rośliny piękne to jeszcze te zdjęcia!!! Robisz postępy i to ogromne :) Czuję, że druga część wątku będzie jeszcze bardziej imponująca niż ta pierwsza :) ;:108 Uwierz mi, że zaskoczyłaś mnie bardzo i oby tak było jak najczęściej :)
Masdevallia Angel Frost w innym ujęciu wprost powala na kolana !!! :) I ta kępa w doniczce :shock: Oj kiedy ta moja się tak rozrośnie to nie wiem... ;:224 Ona rośnie w doniczce 5 cm ? :)
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

To chyba się nie da. -To Asiu mnie pocieszyłaś ;:14 .
Ale jak oglądałam Twoje dzisiejsze zdjęcia to ja chcę Masdevaille i tego ślicznego żółtego falka .
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

kasiunieczka_32 pisze:Oczywiście pozwól, że ja się rozpłynę nad masdevalliami i będę sobie teraz do nich cichutko wzdychać :P
Kasiu wzdychyj wzdychaj, Ja jeszcze trochę a będę do Twoich wzdychać. ;:108 ;:108
Zabka_Monis pisze:Czuję, że druga część wątku będzie jeszcze bardziej imponująca niż ta pierwsza :) ;:108 Uwierz mi, że zaskoczyłaś mnie bardzo i oby tak było jak najczęściej :)
Moniko, tak to jest jak się jest na forum. Jak oglądam ładne zdjęcia też chciałam ładnie ująć piękno naszych ulubieńców i czasami przyjdą mi jakieś pomysły. Dzisiaj czytałam na forum u Madzik o robieniu fotek i kiedyś u Eweliny i efekty widzicie. A że mam świetne modelki to ich największa zasługa. Takie fotogeniczne. :;230 :;230 :;230
Zabka_Monis pisze:Ona rośnie w doniczce 5 cm ? :)
One są w 8
Venus9 pisze:Ale jak oglądałam Twoje dzisiejsze zdjęcia to ja chcę Masdevaille i tego ślicznego żółtego falka
Masdevallie są ciekawe a ten żółty to w rzeczywistości jest dużo jaśniejszy.
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

To nic podoba mi się i pewno jest woskowy :D
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Nie on nie jest woskowy i jest średniej wielkości. Taka półminiaturka. Może zrobię zdjęcie przy świetle dziennym. :D
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Joasiu,na polu /na dworze,na dworzu czy jak kto chce/leje,jest zimno ale tego mi teraz trzeba.Inaczej zawał murowany.
Wrócę na Twój wątek jak ochłonę. ;:100
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Asiu Kochana, nie wiem co powiedzieć :shock: :shock: :shock:
Aż dech mi zaparło jak zobaczyłam te cudne zdjęcia, nie wspominając już o modelkach.
Dopiero teraz przy czarnym tle, widać jakie one są cudowne, wszystkie bez wyjątku ;:167

Chociaż przyznam szczerze, że storczyki, na które trzeba patrzeć przez lupę mnie nie kręcą :roll:
Ale to już tyczy się bardziej Haraelli odorata, bo na nią całą trzeba przez szkło patrzeć :lol:

Bardzo proszę, pokazuj nam często takie cuda, bo uwielbiam tu zaglądać, poznawać nowe storczyki i uczyć się o nich od Ciebie ;:180
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Storczykowe szaleństwo Joane cz. 2

Post »

Mowę mi odjęło ;:111 na widok masdevalli ;:108 piękne wszystkie aż trudno wybrać faworytkę. ;:138 ;:196
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”