Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Czyli dobry początek z wielkimi planami i rozmachem! :shock: :D To są możliwości!!!
Jeśli wszystko tak ci rośnie, jak hosty to wróżę kwiecistą przyszłość! ;)
Dziękuję za skład mieszanki do host! (Skąd wziąć 3-letnie trociny???)
Trociny zastąpię kompostem z mieloną korą bo nic innego nie pozostaje :roll:
To miłe, że rozwary się dobrze przyjęły i już kwitną! :D
A zimowity masz chyba pierwsze, jakie widzę w tym roku. ;:138
Sklepowe cebule zwykle są przeschnięte, muszą naciągnąć wilgoci. Ale przed zimą zdążą zakwitnąć~!
Ja dopiero posadziłam 2 tyg. temu :oops:
Ostatnio też ograniczam się do zakupów forumowych.
Co z "zielonych" rączek, o niebo lepsze niż sklepowe!
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj Piotrze :)
Świetnie zapowiada się Twój ogród. Wielkie pniaki z hostami - pomysł rewelacyjny- wygląda super :)
Byłeś już w Hortulusie w Dobrzycy? :)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Nie byłem , listę chciejstw mam już i tak za długą :wink:
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Mnie się udało dojechać na początku sierpnia :)
Do szkółki i marketu weszłam przywiązawszy sobie najpierw ręce do kadłuba ;) , ale warto zwiedzić ogrody jako źródło inspiracji :)
Mało sobie głowy nie ukręciłam przy zwiedzaniu :;230
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj Piotrze!
Oczywiście musiałam zajrzeć i na Twoje perzowisko. :wink:
Ale widzę, że całkiem dobrze sobie poczyniasz! Ech... facetom łatwiej. My kobiety często
porywamy się z motyką na słońce w takim terenie, a Wy po prostu bierzecie łopaty w dłoń
i zmieniacie rzeczywistość.

Jeśli chodzi o to zdanie :;230
Ten rok przeznaczam na próby , dlatego też wdzięczny będę
za konstruktywną krytykę . Nie ograniczajcie się jednak tylko do tego , jak każdy facet łasy
jestem na wyrazy uznania , przechodzące miejscami w zachwyt

to na forum łatwiej jest przeczytać słowa uznania niż krytykę. Ale i ta, owszem, czasami się zdarza.

Biorąc pod uwagę tytuł Twojego wątku i to, że ten rok przeznaczasz na próby, to całkiem ciekawe
rośliny sadzisz! O niektórych pierwsze słyszę, ale ja jestem ciągle mało doświadczonym ogrodnikiem. :oops:

Generalnego remontu nie zazdroszczę. Też mieliśmy w planach taki, ale wszyscy nam to skutecznie
wybili z głowy ;:14 i tym sposobem budujemy nowy dom.
Pozdrawiam serdecznie
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

LaViol no i zachęciłaś mnie , dziś byłem w Dobrzycy , inspiracji fakt co niemiara. Fotki wstawię jutro , niech wpierw zobaczę co się nada i uporzadkuję to jakoś.Niestety , w sklepie łapy od kadłuba się oderwały :oops: . Nakupiłem szachownic niedużych pięć odmian ,ale raptem po 10 cebul tylko, czosnki jakoweś ,cebulice , wrzosy ,dwie krzewuszki w odmianach których nie miałem,derenia jednego na szczęście, anemony tylko w dwóch odmianach , bo innych zabrakło , przy żurawkach żona odebrała mi kartę :( .I słusznie ,żurawki odmianowe mieli w bandyckich cenach.Wisienko dzięki za odwiedziny , mnie nie miał kto wybić z głowy remontu , ale mam piękną starą więźbę , którą chcę we wnętrzu wyeksponować. Kuzynka architekt ,gdy przyjechała narobiła zdjęć :shock: ,używała przy tym mnóstwa fachowych terminów, stwierdziła że kiedyś o takich czytała ale widzi pierwszy raz :D . Zresztą jej wskazówki i pomoc merytoryczna były bezcenne.Z tego co pamiętam , bo była z mężem . Łączy mnie z nim wielkie zamiłowane do domowych win , więc mogłem coś przegapić :wink: . Po przyjeździe do domu otworzyłem maila ze świata cebul , piszą że wysłali moje jakiś czas temu złożone zamówienie , głównie małe szachownice ,muszę popracować nad koordynacją i niepowielaniem decyzji :oops: Pozdrawiam ,Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Na poligon mi to nie wygląda ;)
Chociaż wiem, że początki bywają bardzo trudne.
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Czy powinnam mieć wyrzuty sumienia za podpuszczenie Cię na Dobrzycę? :oops:
Jakie o szczęście, że byłeś z żoną... wbrew temu co faceci twierdzą bywają rozsądne i przydatne :D
Mnie się udało utrzymać ręce przy kadłubie, bo szczęściem albo liliowców nie było albo nie znalazłam, bo skończyłoby się podobnie :;230
Szachownice, jeśli to kostkowana to nic... one się słabo mnożą..... ile wsadziłam kilka lat temu to tyle jest.... a cebulica jaka? jak hiszpańska... ;:224 .... kiedyś wsadziłam ze 20... teraz przekopując rabaty wyciągnęłam cały durszlak :;230
A na zdjęcia czekam. Chętnie zobaczę jak teraz wygląda :)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Proszę uprzejmie. Ogród jak każdy o tej porze roku wyląda tak samo.Smętnie i tylko gdzieniegdzie jakaś plama koloru. Podobały mi się ścieżki w ogrodzie który ktoś nie wiadomo czemu nazwał "japońskim" i kamor w iglakach przy wyjściu z niego

Obrazek Obrazek

Ciekawe elementy architektury ogrodowej i skalniak wysoki na 4-5 metrów

Obrazek Obrazek
Ogród francuski robi wrażenie chociaż zupełnie nie w moim stylu. Robi wrażenie z daleka. Z bliska niestety traci. Włóknina wszędzie pod nogami , gołe czarne placki , takie niedopracowane.Zresztą było wiele takich wtop ,które mnie drażniły.A to jakaś rura plastik w kolorze pomarańcz , którą woda się leje do stawu, niczym nie zamaskowana. A to folia 30 cm ponad poziom wody.A to klocki polbruku niewłożone po jakimś remoncie , sztuk pięć może sześć.Szerzej o tym napisałem w wątku MirkaL " Ogród pokazowy"więc szkoda się powielać.Ale było też parę fajnych ozdób z materiałów naturalnych , bo jak tu i ówdzie pisałem organicznie nie cierpię sztuczności w ogródku.
Obrazek Obrazek ObrazekGeneralnie ogród jako źródło inspiracji O.K . Jako miejsce do zachwytów nie bardzo.Szczerze mówiąc , po reklamach spodziewałem się rewelacji a tu jak zwykle skarpetki nie tak białe jak obiecywano :wink: . Może się czepiam ale lubię dopieszczone szczegóły. Na koniec fotka z pytaniem . Jaki to styl i co artysta miał na myśli?
Obrazek
Brakuje tylko portretu MM i zupy Campbell na plakacie.Dołozyłbym jeszcze halabardę i skrzydła husarskie . Wtedy mętlik miałby głębszy sens :D .LaViolżadnych wyrzutów sobie nie rób , impuls wyszedł faktycznie od ciebie , ale tylko przyspieszył decyzję , która i tak już zapadła :wink: Pozdrawiam ,Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

To miał być chyba styl angielski... :wink:
Ale Ty teraz powinieneś pousuwać informacje osobiste z Forum: zdjęcie córki, województwo, to, że mąż kuzynki lubi domowe wino...
Kto wie, jaka zemsta Cię czeka za złamanie zakazu fotografowania? :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Miałam nadzieję na trochę inne fotki ;:224
Zajrzałam do książki o Hortulusie.... o ogrodzie japońskim autorka pisze:..." jest właściwie ogrodem założonym w stylu japońskim...... Trudno nam, Europejczykom, stworzyć sensu stricte ogród japoński."
Co do ogrodu żółto- niebieskiego jest określony jako ogród w stylu romantycznym. A co dla kogo romantyczne... ;:224
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

bishop pisze:Kto wie, jaka zemsta Cię czeka za złamanie zakazu fotografowania? :wink:
Przeraziłeś mnie , już cały drżę :;230 . Zaszyję się gdzieś na głębokiej prowincji i poczekam aż się przedawni.Rodzinę wywiozę gdzieś na Madagaskar a rośliny z ogródka wykopię i rozdam na przechowanie znajomym.Córka póki co zmieni kolor włosów a charakterystyczną odzież spalę :wink: . LaViol no cóż, przepraszam za zawód jaki sprawiłem , ale widok nie zachwycił mnie , no nie zachwycił.Chociaż tak jak pisałem , źródło inspiracji dobre.Trzeba też oddać sprawiedliwość ,że jako atrakcja turystyczna też się sprawdza. Jako przedsięwzięcie typowo biznesowe-wzór do naśladowania.A pewne niedogodności? Może się czepiam .Byłem , widziałem , odfajkowane. Wpadnę jeszcze raz może w maju , może w czerwcu. Ale żebym tęsknił ? Nie bardzo.Poza tym pora roku też wiele robi. Jadąc kiedyś z Koszalina w kierunku Szczecina po prawej stronie widziałem cudny ogród. Dom pieknie wkomponowany w zieleń, świetne pomysły , świetnie dobrane rosliny. Ogród zarazem śliczny i funkcjonalny. Tam nie można było według mnie nic zmienić.Idealne miejsce. Teraz już nie wygląda tak ślicznie,chociaż widać , że właściciele zadbali o taki dobór gatunków ,żeby ogród był atrakcyjny jak najdłużej. Praw natury nie przeskoczysz. Ale ja nie znoszę takiej roboty "na odwal się".A w Dobrzycy stale towarzyszyło mi takie wrażenie.Dlatego pojadę jeszcze latem , może w pełni rozkwitu mnie zauroczy?
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Ale mnie nie o to chodziło. Też widziałam te niedoskonałości, ale dla mnie ważniejsze było co innego.
Miałam nadzieję na jakieś ogólne widoki rabat.... co jeszcze kwitnie, co się zaczęło wybarwiać.... jak się różne miejsca zmieniają itd.
Schody i inne detale widziałam i te się nie zmienią w zależności od pory roku ;)
Ogród francuski.... bardzo szerokie pojęcie... po nim też nie spodziewałam się zmian, bo on jest bardziej barokowy niż renesansowy- w którym partery miały wypełnienie kwiatowe, więc prawie cały rok wygląda tak samo.

Gdybyś miał jakieś fotki bardziej całościowe rabat... :)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”