Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witam po krótkiej przerwie .

Kilka fotek z moich nowych bylinek które dziś lub jutro zostaną posadzone na moim skalniaku. Ty m samym prosiłbym o dokładne,lub chociaż jakieś pospolite nazwy :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj Arturze! Podziwiam Cię za Twój zapał! Z racji na wiek młody!!! Bardzo dużo zmieniłeś już na działce, gratulacje! Małymi kroczkami, podpatrując inne ogrody, zrobisz z tych 500 m piękne miejsce, jestem tego pewna! Jeśli mogę ci radzić, to nie wycinaj wszystkich starych drzew. One nadają urok temu miejscu no i jakże potrzebny cień w upalne dni! Wiosną wybierz suchą darń z trawy, najlepiej wertykulatorem, potem często przycinaj, a zobaczysz jak Ci się odwdzięczy! Na ostatnim zdjęciu jest starzec, bylina wdzięczna, kwitnie niepozornie - delikatne różowe kwiatki, ładnie się rozrasta, u mnie rośnie nad oczkiem.
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Arturze jesteś młodym działkowcem ale to nie ma znaczenia liczy się zaangażowanie i to ile serca w działkę włożysz.Ja wiele lat temu gdy kupiłam działkę miałam gorszy busz od twojego, takie działki mają swoje uroki i dają nam wiele możliwości zrealizowania własnych pomysłów na nasz wymarzony ogród.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

ArturChelmno pisze:
Obrazek Obrazek
Witaj,

1- goździk pierzasty
2- czyściec wełnisty

Od razu zaznaczam, że nie mam pewności przynajmniej co do jedynki :wink: Powodzenia z ogrodem :wit
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

kaisog ---> ok,nic nie szkodzi że nie masz pewności i tak dziękuję
danuta---> bardzo mi miło że doceniasz mój młody wiek i zapał. Aktualnie planuje wykonać doniczki na pręcie ( pomysł zaczerpnięty z forum ) :) i obserwuje jak roślinki na nowym skalniaku przyjmują się i rozrastają :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Nowo powstałe mini wrzosowisko
Obrazek

a to poszczególne wrzosy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Cześć Artku !! widzę że startowałeś z od podstaw czyli dostałeś działkę jaką wyhodowała natura gdy człowiek troszke odpuścił :;230 jak teraz widzę pomalutku i sukcesywnie zaczynasz wszystko ogarniać , teraz tylko czekać aż wszystko co posadzone zacznie rosnąć i z roku na rok będzie bardziej kolorowo ....pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj Arturze. Ale miałeś niezły busz do ogarnięcia i się udało. Wygląda już czysto. Roślinki z czasem będziesz kupować i będą rosnąć szybciutko. Życzę wytrwałości- bo to każdy ogrodnik mieć powinien.
kasiek604
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 5 sie 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj, bardzo ładna działka :) wszystko pomalutku i stworzysz wymarzony ogród :)
Ogród Kasiek604
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witajcie

Bardzo dziękuję za pochwały ... jestem szczęśliwy że tak postrzegacie moje zmagania i doceniacie je

Dziś udało mi się uporać w końcu po 2 latach z siatką metalową wrośniętą w płot przy moim pierwszym skalniaku. Zaadoptowałem to miejsce oczywiście na skalniak i tym samym go poszerzyłem. Jutro postaram się wstawić jakieś zdjątka...

Pozdrawiam

Artur :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witam serdecznie imiennika ;:138 .

Patrząc na zdjęcia z działki 2 lata wcześniej :shock: , a teraz to różnica jest duża ;:138 , jednak jeszcze torchę pracy zapewne Cię czeka :) .
Wrzosy w szyszkach bardzo ładnie się prezentują . Zgadzam się z hrsta , skalniak lepiej będzie wyglądał z dodatkiem niskich bylinek , bądź innych skalniaków , rogowicy , floksów szydlastych w kilku kolorach , no i zmienił bym troszkę układ kamieni :wink: .

Pozdrawiam :wit .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Ale się napracowałeś ale już widać efekty jeszcze cię czeka sporo pracy i tak masz lepiej niż ja wprawdzie nie miałam buszu tylko łąkę ale żadnego drzewka ,wszystko jak na patelni ,słonko niemiłosiernie paliło , jako zacieniacz był kosmos .. już piąty rok mam z niego kwiaty ,, zresztą innych nie było widać .. tylko całe łany kosmosu i aksamitek .. teraz to już masz z górki tylko powiększać rabaty i dosadzać kwiaty i krzewy .. ładny początek wrzosowiska i skalniaka ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Artur dużo pracy Cię jeszcze czeka, ale już efekty są ;:138 ;:138 . Każdy prawie zaczynał tak jak Ty , ale zobaczysz jak z roku na rok, będzie robił sie ogród piękniejszy :roll: i wtedy szybko zapomnisz ile trudu i pracy w to włozyłeś :D :D :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”