Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witajcie

Na początku chciałbym się bardzo serdecznie i gorąco jak na ten czas,który mamy przywitać się.
Nazywam się Artur,mam 21 lat,działkę pozyskałem po nie żyjących już dziadkach ...

Wiadomo,dziadkowie utrzymywali ją w innym stylu niż teraz się utrzymuje i pielęgnuje.
Gdy dostałem działkę była ona mocno zaniedbana ( zdjęcia wstawiam poniżej o ile mi się uda ) :-D
Działeczkę mam od Lipca 2008r,czyli roczek,było już na niej oczko wodne ,i w ogóle,ale z racji że wszystko robię swoimi sposobami ,to z czasem przestało mi się ono podobać i w jego miejscu właśnie zbudowałem skalniaka i jestem w trakcie obsadzania go roślinkami,ale to wszystko na bieżąco będę przedstawiał :)

fragment działki gdzie za czasów dziadków stacjonował psiaczek :)

Obrazek

Widok w stronę wyjścia do furtki od strony altanki

Obrazek

Widok na prawą część działki patrząc od strony domku

Obrazek

Widok od furtki na altankę

Obrazek

Widok zza furtki ze ścieżki na działkę

Obrazek

To jest parę zdjęć archiwalnych ze stanu krótko zanim dostałem działkę. Z biegiem czasu będę dodawał teraźniejsze fotki oraz te które uda mi się znaleźć na płytkach. Aha,działka ma 500m :)

Ps. Liczę na miłe przyjęcie :)

Pozdrawiam ArturChelmno

Kolejne znalezione zdjęcia tym razem po trzech tygodniach pracy od momentu kiedy dostałem działeczkę ...

stary kompostownik po dziadkach,miejsce dużej ilości rojów os które było trzeba skutecznie unicestwić :) w tym miejscu właśnie aktualnie rośnie mój pierwszy skalniak.

Obrazek

prawa strona patrząc od strony domku ,oraz ukryty w trawie skalniak z bluszczu,którego wcale nie było widać z początku
Obrazek

Kolejna fotka poglądowa na prawą stronę
Obrazek

Jedyna różna która ostała się wśród tego całego buszu... do dnia dzisiejszego mam tą różyczkę i jest jej o niebo lepiej bo już trochę odżyła i urosła :)

Obrazek

początki dawnej wersji skalniaka ( miejsce po roju os )
Obrazek

Później wstawię fotki aktualne z dnia dzisiejszego
W ogóle z początku był taki podział że ta strona gdzie jest ten skalniak z bluszczu to będzie moja strona a druga strona babci i mamy pod warzywniak. Tak też się stało,trawa została zlikwidowana i przez jeden rok na całej drugiej połowie był warzywniak,tego roku z połowy zrobiliśmy połowę,także warzywniak zajmuje tylko 1/4 powierzchni działki,a tej jesieni postanowiliśmy dosiać z powrotem trawę ,tylko przy płocie pozostawić naokoło pas ziemi do kwiatów.
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj Igor :)

Wiem ,że wygląda jak busz,bo tak było ,ale dwa lata pracy i myślę ,że aż tak źle to już nie wygląda,w południe lub lekkim popołudniem wstawię dzisiejsze aktualne fotki,jest już ładny zielony trawnik,pergola,dwa skalniaka w tym jeden już ładnie rozwinięty,zresztą sami potem ocenicie :)

Mam zamiar aby to była w jak największym stopniu działka rekreacyjna,bo już dwa lata z rzędu chodzę z rodzinką i zamiast siedzieć,wypoczywać i tylko doglądać jak co rośnie i co nieco wypielić to my ciągle pielimy i pielimy. Są skalniaki,iglaki,są jabłonie,gruszka,orzech :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Dokładnie,tak jak mówisz tam gdzie zaczynasz pielić to zanim skończysz to tam już od nowa wyrasta zielsko.

A tak,pójdzie się,trawka ,aż miło popatrzeć :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj Arturze :D .
Ja tak sobie myslę że jak dłużej tu z nami pobędziesz(a forum uzależnia) to jeszcze powrócisz do oczka :lol: :wit .
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Masz bardzo fajną działkę. Szczególnie podobają mi się duże drzewa. To urok starych ogrodów. Jestem pewna że mnóstwo zdziałałeś przez te dwa lata. Czekam na zdjęcia i pozdrawiam z Kaszub!
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Cześć,
Przyłączam się do obserwacji Twoich poczynań. Działka nie jest taka malutka i ma duże drzewa, co jest moim zdaniem ogromnym pozytywem. Ciekawi mnie co tam zdziałałeś przez 2 lata. Mam nadzieję, że nie poszedłeś za bardzo w "nowoczesny" styl ogrodów, bo ten stary niekoniecznie jest tak bardzo fatalny. ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Oczywiście,ze w zbyt nowoczesny styl nie poszedłem ...
Posadziłem tuje,cisa i inne iglaki,oraz dużo działam na moich dwóch skalniaczkach :)

W najbliższym czasie dojdą zdjęcia :) i te teraźniejsze jak i te archiwalne :-D
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

WITAM nowego miłośnika zieleni .
Z tym co zaczynałeś to obraz nędzy i rozpaczy ,ale widać ,że chęci i zapału Ci nie brakuje .Już niedługo wszystko się zmieni o ile już się nie zmieniło .
Czekam na teraźniejsze fotki . ;:65 ;:65 ;:65
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Widok na pergole ,przed nia aktualnie jest już skalniak :)

Obrazek

dziś

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

moje nowo zakupione wczoraj bylinki :


Obrazek Obrazek Obrazek

Kwitnące rojniki oraz same moje rojniki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Proszę o opinię :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Artur, jest zdecydowanie ładniej. Na skalniaku dodałabym coś jeszcze prócz rojników - jakieś niskie byliny, które ładnie go zarosną. Tak samo rojniki - kolorami mieszaj i będzie bardzo ładnie.
Nie mniej jednak działka wygląda dużo lepiej. A powiedz co to za krzaczory przy płocie? Jakieś pnącza?
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

O jakie krzaciory Ci chodzi ?? ( z którego zdjęcia ) ??
Są drobne byliny zasadzone ,tyle że dopiero jakiś tydzień,półtora tygodnia temu także to jeszcze dopiero cały czas przyjmuje się :) :D
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

To mój pierwszy skalniaczek ,którego oczywiście mam nadal,ale jak sami widzieliście trochę rojniki już się rozrosły oraz dwa milusińskie kotki :)

Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”