Jedzonko dla rybek

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Jedzonko dla rybek

Post »

czy można dawać rybką płatki owsiane??.Mój znajomy daje i rybki jeszcze żyja ,ale ja jakoś nie mam przekonania .Teraz moje rybki(to są karpiki koi-chyba) dostaja takie jak ja to mówię kolorowe tic-taki bo tak wygląda to pożywienie,ale chciałabym im coś zmienić.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

To kup im pedigree, poważnie, moje rybki są dokarmiane schą karmą dla psów :) Służy im to bardzo dobrze :) Poza tym dostają te kolorowe tic tac-i ale nie chcą tego jeść
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

żartujesz?? :( ;:207
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Wystarczy sprawdzić, wrzucając do oczka żarełko dla kotów, czy piesków, rozdrobnione (częściowo rozgniecione).
Patki można tez podawać, jednak lepsze będą sparzone gorącą woda, i podawać tylko tyle ile rybki zjedzą, płatki nie zjedzone szybko kwaśnieją w wodzie. Można podawać parzona pszenice.
Wszystko zależy od pory roku.
Wiosna - ryby wygłodzone po zimie, potrzebują wartościowego pokarmu, żeby odbudować tkankę tłuszczowa, która częściowo straciły w zimie, nie zerując. Nasze pupilki bardzo chętnie wcinają wtedy żywe mięsko pod postacią wszelkiego rodzaju owadów, czy popularnie zwanych "robaków" (dżdżownice, larwy much, pędraki wykopane w ogrodzie itp.)
Lato - można podawać więcej pokarmu mącznego, właśnie te płatki, pszenice, kukurydze (dobra jest taka z puszek, lub ugotowane cale ziarna surowej, kupionej na wagę). Trzeba jednak urozmaicać dietę i nie karmić cały czas tym samym pokarmem, np. cale lato płatkami. Można tez podać im czasem i mięsko.
Jesień - rybki zaczynają ostro żerować, magazynując na zimę tłuszczyk, w związku z czym, przewaga w pokarmie powinno być mięsko. Podobna dieta jak wiosna.
Zima - w zasadzie karmienie mamy z głowy, chyba za jest ciepła i obserwujemy jak rybki szukają pokarmu w oczku, można im wtedy podać mikroskopijne dawki "mięska"

Poprawiłem czcionkę na polską
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

justa pisze:żartujesz?? :( ;:207
Nie nie żartuje, nie dość że to lubią to zawiera to wszystko czego rybki potrzebują :)
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mamy oczko już od kilku lat, mąż czasami daje rybom chrupki kukurydziane i chałkę, pałaszują ,że aż miło patrzeć.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21749
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Obrazek
Moje też jedzą głównie Eukanubę lub inną psinę aż mlaskają z zachwytu...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Az mi sie nie chce wierzyć.... ;:111 a czy ta karma ma być taka z puszki czy takie "cukierki"-jak ja to mówię... czyli sucha
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

justa pisze:Az mi się nie chce wierzyć.... ;:111 a czy ta karma ma być taka z puszki czy takie "cukierki"-jak ja to mówię... czyli sucha
Suche :)

KaRo..ska masz te emotki śliczne, podaj linka ;:26
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

dziękuję wszystkim za rady,a mam jeszcze jedno pytanko.Kiedy rybki przeniść do domu do akwarium i co w nim będzie niezbędne
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

justa pisze:dziękuję wszystkim za rady,a mam jeszcze jedno pytanko.Kiedy rybki przenieść do domu do akwarium i co w nim będzie niezbędne
A jakiej wielkości i głębokości masz oczko, i w co jest wyposażone na zimę (napowietrzacz, przerębel styropianowy, może grzałka) ?

Poprawiłem czcionkę na polską
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

ja mam małe oczko bo 500 l już wcześniej o nim i rybkach pisałam
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

justa pisze:Kiedy rybki przeniść do domu do akwarium i co w nim będzie niezbędne
Możesz je przenieść już teraz, a możesz i przed pierwszymi mrozami. W zależności od ilości ryb, jeśli masz ich nie więcej niż 10 to akwarium powinno być większe ok 100l, wyposażone w wydajny napowietrzacz i filtr do wody, dostosowany do wielkości akwarium, oraz oświetlenie. Wodę do akwarium weź z oczka.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”