Moje miejsce-ogródek majowej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Witam wszystkich!
Jestem z Wami od niedawna. Podziwiam Wasze piękne zakątki i przyznam się - zazdroszczę, zazdroszczę pasji jaką widać na waszych zdjęciach, jaka wypływa z atmosfery na forum... Mój ogródek może nie jest tak piękny i zadbany jak bym chciała, ale lubię go, tu odpoczywam, zapominam o troskach i problemach. Chciałabym poświęcać ogródkowi więcej czasu - niestety nie mam go zbyt wiele.
Mój zielony zakątek nie jest duży. Zdjęcia, które przedstawiam na początek, to kilka lat wstecz, na bieżąco będę umieszczać zdjęcia aktualne.

Mini skalniaczek:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


jesienny winobluszcz

Obrazek Obrazek


moi ogrodowi goście

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

łąka

Obrazek
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Dziękuję Igorze, :D

Roślinki na skalniaku już urosły - jak pisałam wczesniej, te zdjęcia są sprzed kilku lat (chyba 2006). Jak tylko dorwę aparat - pokażę aktualny wygląd.

a to clematis Viola, tak kwitł w zeszłym roku (po roku po nasadzeniu).
Niestety rośnie w ciągłym przeciągu, ale i tak daje radę:)

Obrazek
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

WITAM :wit
Skalniaczek mini ,bo mini ,ale i tak piękny .
Czekam na teraźniejsze fotki . ;:65 ;:65 ;:65
Goście ogrodowi ,może i fajni ,ale z tego w skorupce to bym się nie cieszyła . :?
Awatar użytkownika
martinez_82
500p
500p
Posty: 664
Od: 1 wrz 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Witaj wsród nas. Bardzo śliczny skalniaczek, Clementis bardzo pięknie się prezentuje ,piszesz, że rosnie w przeciagu i daję radę może i ja zaryzykuje i kupię sobię takie cudo .
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Marcin
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Jolu - z tego skorupiaczka faktycznie nie cieszyłam się, ale na szczęście przyszedł i poszedł, potomstwa i krewniaków nie zostawił:)
Marcinie - - w tym roku widzę, ze clematis będzie uboższy, nie wiem na ile to wina przeciągów (a troche ostatnio ich więcej) a na ile zmian, jakie zachodziły u mnie jesienią - kostka, podjazd, przebudowy....robotnicy nie obchodzili się łaskawie z roślinami:( Mimo wszystko zostanie w tym miejscu, nawet kosztem mniejszego kwitnienia.

pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Piękny ten clematis :shock:
Grzegorz B

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Nie ma co ukrywać ogródek bardzo ładny :) , podoba mi się ten mini skalniak, dzięki niemu rośliny są bardziej podkreślone, a więc robią większe wrażenie. Widzę, że masz winobluszcz na budynku, uwielbiam takie klimaty ;:138 Clematis, bardzo obficie kwitnie i świetnie wygląda mimo, jak wspomniałaś wietrznego stanowiska. U mnie też rośnie na wietrznym stanowisku i również znakomicie sobie daje radę :wink:
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Grzegorz B pisze: Clematis, bardzo obficie kwitnie i świetnie wygląda mimo, jak wspomniałaś wietrznego stanowiska. U mnie też rośnie na wietrznym stanowisku i również znakomicie sobie daje radę :wink:
:wit co tylko potwierdza, że nie należy tak do końca ślepo kierować się zaleceniami i trochę można poeksperymentować :wink:

Winobluszcz na tej ścianie miał przykryć licznik i niezbyt piękną fakturę ścianki. Poza tym dodatkowo ją osuszył. Jesienią na prawdę robi i wrażenie, mieni się barwami i nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów.
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Witaj,
skoro ogród był taki piękny 4 lata temu to bardzo jestem ciekawa jak wygląda teraz:-). Czekam na zdjęcia - te nowsze i starsze sąsiadko - do Radomia dojeżdżam do pracy.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Witaj Ewo, jak miło :)

Teraz moje miejsce wygląda trochę inaczej - rozrósł się skalniaczek, sporo zmian na podwórku - podjazd, ogrodzenie, buduje się tarasik...Nie obyło się niestety bez strat przy przebudowach - różanecznik, dorodny perukowiec podolski, cały szpaler jałowców wzdłóż ogrodzenia, świerk gniazdkowy i cały trawnik, (własnie posiałam kilka dni temu na nowo)- to wszystko musiałam poswięcić :( Ale też sporo przybyło - brzoza, berberys i inne...Jak pogoda da trochę odetchnąć popstrykam nowe fotki. Na razie leje!!! a nasiona trawy posiane 5 dni temu leżą prawie w błocie. Pytam o to tu:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =7&t=34547
Pozdrawiam
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

To ja czekam na zdjęcia najnowsze. U nas dziś okropny dzień, cały stracony przez lejący deszcz. W pewnym momencie to nawet była ulewa i burza. A tak zawsze czekamy na weekend żeby móc coś zrobić w ogrodzie.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Jak to ogródek nie jest piękny ? Chyba nas troszkę kokietujesz...
Nie ma większego znaczenia , czy jest wielki czy nieduży - ważne , że go lubisz , a wszystko wskazuje ,że bardzo :)
Podoba mi się skalniak na pierwszych zdjęciach - dobrze skomponowany, malowniczy, w symbiozie z kamieniami.
Niezwykły CLEMATIS . Ile ma kwiecia!!!

Napisz, proszę , jak masz na imię , bo zwracanie się per "majowa" , będzie mi się nieodmiennie kojarzyło z
Mazurkiem 3 maja : "Witaj majowa ... jutrzenko!" :;230
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Moje miejsce-ogródek majowej

Post »

Ewelinko - mam na imię Iwona, a "majowa" bo urodzona w maju, imieniny w maju, kocham maj....
Dziękuję Ci za miłe słowa.
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”