Gosiny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Dzięki Tomaszu za sprostowanie.

Wzięłam się za czyszczenie koło płotu, tak wszystko zarosło trawą ze nie było widać ani tulipanów, ani krzaczków porzeczek, jeszcze mi trochę zostało do wyplenienia, ale wieczór zapadł... widać chyba różnicę przed i po? Jak już trochę wypeliłam to się pusto zrobiło, no to kupiłam na próbę 3 irysy:żółty, niebieski i biało/niebieski. Maja mieć 80cm zobaczymy ...

ObrazekObrazekObrazek

Zasadziłam tez 4 małe fuksje (fuschia) , podobno lubią pól-cień. Podobają mi się ich dzwoneczki, mówili w sklepie ze przetrzyma zimę, jak się ją skróci i przykryje słomą hmmmm...Obrazek Obrazek

cebulki tulipanów sie przemieściły i rosną tuz obok mojej róży "Edith Piaf"
Obrazek

Czy ktoś ma pomysł co by można byłoby posadzić, by trochę zakryć, dodać " uroku"tej drewnianej desce?Mogę tylko w dużej donicy gdyż na ziemi sa kamienie wylane betonem. jeśli ktoś ma pomysł to śmiało.
Ja chciałam winogrono ale nie da rady , szkoda...
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Robiliśmy wielkie porządki wiosenne, teść przycinał tuje i wykopał stara różę która była wciśnięta pomiędzy choinkami. Przesadziliśmy ja teraz trzeba czekać by zobaczyć czy się przyjmie.
ObrazekObrazek
Tulipany
Obrazek
Ostatnie znalezisko...
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Witaj Gosiu a może powojniki widziałam że ludzie hodują na balkonach w takich ładnych prostokątnych skrzyniach drewnianych.Zasłoni ładnie deskę i pięknie zakwitnie.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gosiny ogród

Post »

Albo winobluszcz.
Rośnie jak głupi i pięknie jesienią się wybarwia.
Awatar użytkownika
Una
200p
200p
Posty: 234
Od: 16 kwie 2009, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Bielsko-Biała ;)

Re: Gosiny ogród

Post »

Witaj Gosiu!
Z jednorocznych to szybkorosnące są kobea albo wilec.
Naczytałam się i naogladałam w internecie i sama w tym roku będę próbowała osłonić się tymi roślinkami przed sąsiadami.

Masz osiołka? Czy to sąsiad? :lol:
Pozdrawiam
Agnieszka
:)
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gosiny ogród

Post »

Na jednym zdjeciu byla piekna piwonia...chyba zazdroszcze tfu tfu,bo mnie nie chca zakwitnac.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Bardzo dziękuje za podpowiedzi!

Gosiu podwójniki baaaaardzo mi się podobają mam sama jednego "Pillu" pięknie kwitł miał podwójne kwiaty, nawet miał zakwitnąć dwa razy, hmmm... tyle ze po pierwszych kwiatach liście zżółkły i opadły, łodyga się zrobiła cieniutka jak nitka. Lepiej wygląda tego roku, może znowu zakwitnie tylko zadaje sobie pytanie: czy podwójniki są delikatne i wrażliwe, podatne na choróbska?czy tylko u mnie nie chce się trzymać ? :? Chyba zerknę do wątku o nich w forum , więcej się dowiem...

Coma zerknęłam do netu by się dowiedzieć więcej o winobluszczu. Mozna go zasadzić w doniczce ? Nie rozrośnie się jak bluszcz?

Una, kobea jest jednoroczna, jak wilec? Wyobraź sobie ze miałam ziarenka wilca, zasiałam... nie wszedł mi nigdy !Taka jestem zdolna ogrodniczka. :? Co do osła to jest on sąsiadów (maja jeszcze konia), osioł jest od kilku miesięcy, na początku dzieci się bały bo wył jak syrena od statku :;230 Odgrodzili się podwójnym płotem bo koń zjadał nam kiwi, i kwiatki na plocie hihi.

wmx : jestem dumna z piwonii hihi, chyba maja sporo lat, jak się przeprowadziliśmy bluszcz był wszędzie co mógł tylko przykryć. Wyrzuciłam bluszcz, "zaopiekowałam" się cebulkami nawet nie wiedzieliśmy co to była za roślina , no i wyrosły piwonie. Mam trzy krzaczki, szkoda ze wszystkie czerwone, ale dokupiłam jedna "łososiową", malutka jest nie wiem kiedy zakwitnie.
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

U nas tulipany dopiero zaczynają start,U Ciebie już w pełnej krasie :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gosiny ogród

Post »

Witam kolejną zakręconą na zielono forumowiczkę :wit

Widzę, że masz piękne rośliny trochę egzotyczne dla naszych ogródków, ale też dużo rodzimych odmian.
Czy ja dobrze widziałam osiołka? Czy to przypadkiem Twój zwierz?
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu,niektóre tulipany przekwitają , niektóre zaczynają kwitnąc... Posadziłam tez narcyze ,powinny wyjść w maju.
Obrazek

Margo2 dziękuje ze wpadłaś z wizyta , myślisz ze mam rośliny egzotyczne? Ja dopiero zaczynam debiutować w ogródku, rozpoczęłam od zasadzenia żywopłotu. Teraz dopiero widzę ze jest kilka krzewów które mi nie pasują do reszty i będę musiała je przesadzić. Kupiłam hortensje wanilia/truskawka , jest tak mała ze nie wiem czy zakwitnie za 10lat ;:223 . Teraz wole kupić coś co jest droższe i lepszej jakości, ale by urosło szybko!
Zawsze zapomnę jak nazywa się ten krzew. Jak go kupiłam był cały w kwiatkach, właśnie on jest w moim żywopłocie, mizernie wygląda. Przesadzę go do dużej donicy, i postawie obok wejścia do domu.
Tak wyglądał przy zakupie
Obrazek
Tak wygląda teraz
Obrazek

Byłam wczoraj w bibliotece, wypożyczyłam książki o podwójnikach, różach, o żywopłotach itd itp. ;:132 Przy okazji pojechałam do sklepu ogrodniczego by tylko popatrzeć hihi , i skusiłam się kupiłam 6 irysów, i gladiole. Teraz muszę tylko zasadzić, zimno jest na dworze a wiatr wieje ze nie można ustać na nogach.
Obrazek
Obrazek

Ps. Osioł jest sąsiadów
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gosiny ogród

Post »

Prawdę mówiąc nie wiem czy winobluszcz może rosnąć w doniczce ale on naprawdę rośnie jak głupi.
Zresztą zawsze możesz go ciąć :P

Co do hortensji to nie wiem co to znaczy "wanilia/truskawka" ale podejrzewam że chodziło ci o VANILLE FRAISE.
Jeśli to ona - już ci zazdroszczę :P
I nie martw się bo hortensje bukietowe kwitną na jednorocznych pędach.
Np. z wiosennego cięcia Anabelle patyczek zakwitł 1 kwiatkiem bo jednym ale w tym samym roku.
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Gosiny ogród

Post »

Witaj Gosiu . Sporo pracy wykonałaś. Jeżeli chodzi o dylemat z drewnianą deską to polecam bugenville. Mozna ją sadzić do donic, pięknie kwitnie na różowo. We Fancji jest łagodniejszy klimat więc powinna u Ciebie ładnie wyglądać.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Fajne kolorki irysów ja też mam kilka i czekam na ich kwitnienie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”