Mój ogród od początku...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Mój ogród od początku...

Post »

Korzystając z wolnego czasu postanowiłem wreszcie rozpocząć dokumentowanie moich skromnych póki co poczynań .
W roku 2009 była przymiarka i zaczęło się.....
Zacząłem jesienią praktycznie od zera , próbując zrobić coś z niczego na niezbyt przyjaznych glebach i w otoczeniu ostrożnia polnego :;230
W tym roku powinno być łatwiej , kilka miesięcy na forum i dziesiątki przeczytanych postów , wiele użytecznych informacji , poznanie roślin i ich dobór.
Pożyjemy - zobaczymy :wit
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Ładnie zacząłeś- ledwo powstał ogród i już kwitnie. Piękna grupa szachownic. Czekam na więcej zdjęć.
A ostrożeń to faktycznie straszny sąsiad- u mnie go co prawda nie ma, ale za to rośnie nie mniej "uroczy" trzcinnik. Jaki duży masz ogród?
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Ogród do zagospodarowania jest spory , niestety czasu bardzo mało , a chęci wielkie.
To co zakwitło to taki malutki zwiastun , szachownice od Grzesia - Man211 , pęknie rosną , cudnie śmierdzą :;230
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród od początku...

Post »

No zapaszek to one mają :D Jak chęci są to i ogród powstanie- chcieć to móc :D Ja też miewam niewiele czasu na ogród- więc znam ten ból.
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Mój ogród od początku...

Post »

markonix chwaliłeś się w wątku o tawułkach że nabyłeś 5 odmian napisz gdzie bo ja też prawie krajanka a chcę nabyć nowe odmiany

ogród u stop klasztoru
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Witaj :wit .Przez tak krótki czas nagromadziłeś mnustwo roślin. :roll:
Co to za krzew z tymi kolorowymi szyszkami? :)
Awatar użytkownika
Kasia_Tomek
500p
500p
Posty: 575
Od: 23 mar 2010, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Witaj Markonix :wit
Wpadłam do Ciebie bo widzę, że też zaczynasz ja zaczynałam w zeszłym roku na wiosnę. :D
Wstaw jak możesz więcej fotek całego ogrodu i napisz co masz jeszcze do zrobienia choć domyślam się ze prawie wszystko. Może jakieś konkretne plany na ten rok :D , choć wiem ze przy braku czasu łatwo nie jest.
Jaki duży jest Twój ogród?
Wiosna u Ciebie piękna ;:3
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Mój ogród od początku...

Post »

alinaK tawułki kupiłem przez allegro , ale do kupiłem również jeszcze 6-ą w sklepie firmy polan w Krakowie - mieli 5 kolorów po bodajże 4 zł. - wstawię niedługo zdjęcia , póki co są w piwnicy w doniczkach , ale szaleją ze wzrostem
Tajka jest to wierzba Hakuro Nishiki , zaczyna odżywać po zimie
Kasia_Tomek witam serdecznie , chciałbym mieć od razu wszystko :;230 niestety czas nie pozwala , pomalutku zaczynam coś tworzyć , uczyć się co , gdzie i z czym umieścić. Zdjęcia wrzucę za jakiś czas , póki co niewiele tego , choć mała armie roślin rośnie sobie w donicach w piwnicy.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Ja mam tą wierzbę, ale ma jeszcze same, bezlistne gałązki, dlatego nie pomyślałam. :) :) :)
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Było kilka cieplejszych dni no to zaczyna się coś wreszcie ruszać , mam obok jeszcze wierzby iwa , ale opanowały je pszczoły i podejść się nie dało ;:7
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Witaj, to znalazłam Twój nowy wątek :wit
Ciekawa jestem Twoich aranżacji, no i co tam ciekawego w tych donicach ;:224 sobie ;:224 rośnie ;:224
U mnie prawie pustynia, więc też zaczynam tworzyć, ale to niestety czasochłonne i :;230 kosztowne :;230 przedsięwzięcie ;:108
Dobrze, że mamy forum i poważną grupę wsparcia. Damy radę :uszy
Ja też proszę o zdjęcia ;:109
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Mój ogród od początku...

Post »

Pomalutku zaczynają wyłaniać się kolejne posadzone jesienią rośliny : ożenka , czosnek ozdobny ,tulipany , szachownice, liliowce, serduszka okazałe białe i różowe , belamkanda chińska ,szaleje wielosin błękitny i jeszcze parę innych których nazwy się zapodziały w komputerze. ;:224 - do czasu
W piwnicy czekają już następne : tawułki , liliowce duże i karłowe , floksy - 5 kolorów, trzykrotka wirginijska -5 kolorów , dzwonek kropkowany , inkarwilla biała i różowa, trytoma - 3 odmiany. Do tego mam jeszcze posadzone w doniczkach canny ,agapanty , liatry, zefiranty, babiana i coś tam jeszcze , choć nie wiem czy coś z nich będzie , szczególnie jeśli chodzi o liatry - to moje do nich trzecie podejście.
Czekają też dalie , ale jeszcze ich nie "pędzę" ,, a i zapomniałbym jeszcze o dyptamie , którego próbuję wyhodować od 2-ch lat , wreszcie w tym roku coś ruszył.
Coraz śmielej poczynają też sobie po zimie moje paulownie , oraz psianka jaśminowa - słońce im sprzyja choć troszkę go za mało.
Wykiełkowała też datura pełna żółta , ale tutaj mam obawy czy przeżyją do dorosłego stanu.
No , to takie moje małe zapasy , na wiosenne ciepłe czasy....... :heja ( tylko czasu wciąż brak )

Obrazek Obrazek
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Mój ogród od początku...

Post »

dlaczego trzecie podejście do liatry jak ci nie wyjdzie to ci podeślę różowa mam ich dużo
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”