Gosiny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Gosiny ogród

Post »

Pierwszy tulipan
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: gosiny ogród

Post »

następne wychodzą ...Obrazek
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: gosiny ogród

Post »

igor944 pisze:Witaj :wit Już masz tulipana. I to takiego pięknego. :shock: :shock:
nazywa się tulipan "papuga", mam nadzieje ze wszystkie takie będą.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: gosiny ogród

Post »

A ja zobaczyłam różę przy murze i od razu zaczęłam się zastanawiać czy pojawiła się kolejna różomaniaczka ? :D

Napisz coś więcej o swoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Gosiny ogród

Post »

Witam Gosiu w Twoim wątku! ;:138
Twoja wiosna jest już daleko w przodzie ...
miło będzie nam popatrzeć na inne wiosenne kwiaty z Twojego ogrodu. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: gosiny ogród

Post »

Tak bardzo lubię róże! Ta za tulipanem to "Papi Delbard." Róża pnąca, obok niej jest inna której nazwy nie znam. Teraz jest 3 wiosna jak mam ogród, po przeprowadzce odkryłam ze róże rosną w tulach , albo pod sterta trawy. No i Tak się zaczęło... Nie mogłam wykopać starych róż , gdyż są wrośnięte w inne krzewy. Wiec zaczęłam "kolekcjonować", teraz mam ponad 20, w ubiegłym niektóre roku pięknie zakwitły.
Róże wokół studni, szukam czegoś co by przykryło kamienie.

Obrazek
tutaj tez róże, z tylu jaśminy, clematis. Powiększyłam rabatkę, dokupiłam piwonie koloru łososiowego. Obrazek
tutaj mam 3 róże, w tym jedna pnąca fioletowa(zobaczymy co to da w rzeczywistości)Obrazek
U mnie pierwszym kwiatem wiosny to kamelia, ona kwitnie nawet przed żonkilami.
Obrazek
Obrazek
piwonie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu :shock: masz piękne rośliny....tylko 3 lata zajmujesz się swoim ogrodem i zrobiłaś już wiele zważywszy,że masz jeszcze kim się zajmować z równie wielką troską. ;:196
Kamelia zrobiła na mnie ogromne wrażenie - szkoda,że w moim klimacie nie mogę chyba ich mieć.
Może w donicy spróbuję? Kto wie- może?
Zastanawiam sie nad kamieniami okrywającymi studnię,chcesz je ukryć?
Czy nie mogłabyś posadzić w szczelinach między nimi różnych roślin o specyficznych - prawie żadnych wymaganiach?
Zrobić po prostu skalniak ....
Tylko czy studnia może być tak porośnięta?
Czy nie wymaga łatwego doń dostępu?
Jeśli tak - to ustaw między kamieniami doniczki np. z agawami lub innymi roślinami to również może być ciekawą aranżacją.
Same kamienie sa bardzo ozdobne :) to nie zwykłe nasze otoczaki czy kamienie polne to bardzo efektowne kamienie.
Możesz z nich układać murki i inne dekoracje ogrodowe... uważam,że nie powinnas ich zakrywać lecz wyeksponować w połączeniu z konkretnymi roślinami :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Mam dojście do studni, kamienie to tył studni, lepiej widać na zdjęciu który zrobiłam z okna.
Obrazek
Na początku wszystko było zakryte bluszczem (beton tez) , aż do płotu.
Wszystkich kamieni nie mogłam odłożyć gdyż beton na studni zaczynał się kruszyć , wiec dla bezpieczeństwa zostawialiśmy trochę i wszystko ogrodziliśmy. Teraz bym chciała dodać trochę "koloru" w tych kamieniach, może nie całkowicie zasłonić, ale by było kolorowo. Nie wiem tylko jak może coś tam rosnąc jak nie ma ziemi? Wsypać trochę miedzy kamienie ? może zasadzić dzwonki (kampanule), podobno rośnie to w murach.

Początek
Obrazek

jestem otwarta na wszystkie rady i propozycje !
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Wiosna już jest, mój ceanothe rośnie, chociaż baaardzo daleko mu do tego z mojego poprzedniego ogrodu...

ObrazekObrazek

"Photynia" zmienia kolor, kamelia ciągle kwitnie. W ubiegłym roku na początku kwietnia, zgubiła o wiele więcej kwiatów.
ObrazekObrazek

Tulipany "papugi" , zaczynają wschodzić,rabarbar będzie dobry już niebawem ! A skąd się wzięły kwiaty obok to zagadka ! Wędrujące cebulki? W każdym bądź razie nikt z nas ich nie zasadzał.

ObrazekObrazek

W moim ogrodzie gwiazda roku jest szpinak ! Taki wielki ! nawet w sklepie takiego nie widziałam , no i polubiłam szczaw " nawet polędwica oraz schab nie smakuje tak jak szczaw" ;:180ObrazekObrazek

Moja powiększona rabatka , ma nowych lokaterow, goździki, i piwonię w kolorze łososiowym. W kamieniu po lewej , zasadziłam dzwonki by przykryły "biedę"

Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gosiny ogród

Post »

Witaj Gosiu- przyszłam z rewizytą, gdyż wcześnie nie odnalazłam Twojego ogrodu. :)
Masz ciekawe, fajne rośliny, że o kamelii nie wspomnę- jest cudowna, prawie drzewko, ale my w naszych ogrodach możemy tylko pomarzyć. :) :) :)
Gosiu- ,,photynia,, to po polsku Głogownik, miałam go , ale nie przetrzymał niestety zimy, tak jak wiele innych roślin. :(
Ty w swoim klimacie możesz szaleć ogrodniczo.Kamieni pod żadnym pozorem nie ukrywaj, tylko je
wyeksponuj, wsyp trochę ziemi i posać mało wymagające skalniaczki. :) :) :)
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu, domyślam się, że mieszkasz w Côtes d?Armor :D . Piękne miejsce :D . Latem odwiedzałam tę część Bretanii i z pewnością odwiedzę te rejony jeszcze nie raz. Bardzo podobało mi się Saint-Quay-Portrieux, malownicze Dinan, ale generalnie nie znam Twego regionu i gdybyś poleciła mi ciekawe miejsca do odwiedzenia, byłabym wdzięczna.
Z przyjemnością obejrzałam Twój ogródek. Kamelie już masz bardzo okazałe, piwonie imponujące i bardzo uroczego synka. Też mam dwa krzaczki photynii, ale nazywam ją red Robin, tę nazwę łatwiej zapamiętać. Ceatothe to dla mnie lilak kalifornijski. Oooo, jakże ja bym chciała mieć takie cudeńko! Ciekawa jestem gdzie mieszkałaś poprzednio, że taki piękny wyrósł.Być może też w Bretanii. :D
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Tajka dziekuje za odwiedziny, ja powoli powoli urządzam ogród, leci to mi jak krew nosa, nie wiem od czego zacząć, ciągle zmieniam zdanie. Zdjęcia i podpowiedzi pomagają mi składać wszystko do kupy. Miedzy kamienie zasadziłam dzwonki . Zobaczymy czy się przyjmie.Kamelia oczywiście była zasadzona baaardzo długo przed nami...Jedynie co mnie smuci ze szybko przekwita, muszę bez przerwy zbierać kwiaty bo można się na nich poślizgnąć.
Dziękuje Felo za odpowiedz, zasadzilam na calej dlugosci muru krzaczki by sie troche oddzielic od ulicy. Mam dwa ceanothy; dwa callistemon (szczotki ?), "boule de neige" (viburnum opulus roseum) nie wiem jak to sie nazywa "kulka ze śniegu"? U mojej babci to roslo, kupilam z nostalgii snif, seringa;tamaris, hortensje vaniliowo-truskawkowa(?), i drzewko o zapachu porzeczki (groseiller a fleurs/ ribes sanguineum),Zobacze jak to wszystko będzie rosło, ale wynik będzie widoczny chyba za kilka lat.
Pytałaś o tego dużego ceanotha, bardzo długo kwitnie, miał około 10lat, a wyhodowany tutaj w cotes d'armor, bez żadnej wielkiej pielęgnacji.
Co do zwiedzania nie wiem czy ci dużo pomogę, powiem co mi sie podobalo. Widzialam ze lubisz miasta polecam Moncontour ObrazekObrazek
Quintin maly ale ciekawy, jeśli masz po drodze...Tréguier ma maly port
Oczywiście Fort la latte i latarnia na Cap Frehel!istne cudoObrazek
Możesz zerknąć do zamku z 13wieku Hunaudaye Obrazek
Warto jechać na Roche Jagu i okolice!Obrazek
wszyscy jeżdżą na "iles du brehat" zostawia się samochód na parkingu i przepływa statkiem ok10min. Moi znajomi jeżdżą na cały dzień , wypożyczają rowery i tak zwiedzają, maja podobno przepiękne hortensje. Wybieram się w maju, gdyż w okresie wakacyjnym jest masa ludzi. I dlaczego nie Plouha, (wielka historia z tata Jane Birkin), Abbaye(klasztor) de Beauport (Paimpol), i zatoka Saint Brieuc z pieknym niepowtarzalnym krajobrazem. ObrazekObrazek
Oj troche sie tego nazbieralo , chyba nie zasnelas ? ;:19
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gosiny ogród

Post »

fela pisze:Ceatothe to dla mnie lilak kalifornijski.
Ceanothus to po polsku prusznik.
gosia22 pisze:Mam dwa ceanothy; dwa callistemon (szczotki ?), "boule de neige" (viburnum opulus roseum) nie wiem jak to sie nazywa "kulka ze śniegu"?
Callistemon - kuflik
Viburnum opulus 'Roseum' - budleneż ;)

Pozdrawiam,
Tomasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”