Ogródek Lady-r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Większość sadzę w koszyczkach chroniąc przed myszami, ale też przed tym żeby się nie "rozlazły" szczególnie małe cebulki potrafią się przenieść na duże odległości :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Lady-r pisze:Aanulo z twoich zakupów to musisz okryć narcyzy i zawilce reszta powinna dać radę.Można to zrobić suchymi liśćmi najlepiej po pierwszym przymrozku to trzeba wyczuć jak jest za ciepło jeszcze to nie przykrywamy bo cebule mogłyby się zagrzać. :lol: Ja natomiast kupiłam takie egzotyki jak:dichelostemma,oxalis adenophylla,hermodactylus,muscari macrocarpum.Na szczęście mam 3 stuletnie prawie jesiony to będę miała liści dużo. :wink:
Aniu, liście mam tylko chorej gruszy, więc odpada ... czy korą wystarczy je przykryć?
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Rośliny cebulowe możesz okryć korą. :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tu jeszcze nie widać jesieni.
:lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Paweł88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 1 lis 2006, o 21:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Pierwiosnek kwitnie? :wink: To prawie wiosna. :D Szkoda, że w kalendarzu widać co innego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Kwitnie :wink: trochę niewyraźnie wyszło to zdjęcie bo wiało wtedy ,że hej. :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Lady-r pisze: Tu jeszcze nie widać jesieni.
:lol:
Ty to masz szczęście - U mnie już czuje się jesień - po wczorajszych wiatrach wisteria już nie ma liści i akacja jest już prawie łysa - dzięki temu mam okazję ponownie sprawdzić działanie odkurzacza do liści.:evil: :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Fragmenty z jesienią też mam :wink: ,ale ich nie fotkuję :twisted: Mam 3 prawie stuletnie jesiony no i zaczęły sypać ,a ja nie mam odkurzacza :cry: Hmm...ale te listki przydadzą się do okrywania młodych nasadzeń.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Lady-r na pierwszym zdjęciu jest gaura (to tak gdybyś nie wiedziała :wink: )Ja kupiłam w lipcu i pani w ogrodzie powiedziała mi, że jak sobie pokwitnie to należy jej te kwiatki wziąść w garść i ciachnąć. Ta Pani zawsze dobrze mi radzi :D więc tak zrobiłam i z rozmiaru mniej więcej takiego jak ma Twoja zrobił mi się duży krzaczor kwitnący drugi raz :shock:
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Lady-r pisze:Fragmenty z jesienią też mam :wink: ,ale ich nie fotkuję :twisted: Mam 3 prawie stuletnie jesiony no i zaczęły sypać ,a ja nie mam odkurzacza :cry: Hmm...ale te listki przydadzą się do okrywania młodych nasadzeń.
Odkurzacza używam jedynie do ścieżek, wyciągania liści z szyszek, którymi mam wyłożone kilka klombów (polecam i szyszki i odkurzacz) :wink: , z trawnika pozbywam się ich po prostu kosiarką. A już zmielone trafiają do mojego lasku - z igłami sosen po rozłożeniu stanowią doskonałe podłoże.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Moja gaura rosła do niedawna w doniczce i to w jakimś torfowym substracie :shock: który ciężko było podlać np.padał deszcz a w doniczce było sucho .Dopiero jak zrobiłam rabatę pod domem uwolniłam ją z niewoli :lol: ona już i tak odżyła bo była prawie zaschnięta.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Dzisiaj obeszłam cały Twój ogród od samego początku. Jak Ty to robisz że kwitną u ciebie tawułka i gożdzik brodaty? Ja też obcięłam przekwitnięte kwiatostany tawułki, myślisz że mogę liczyć na niespodziankę gdy następnym razem przyjadę na działkę? (mam poważne wątpliwości) Pozdrowienia z Kaszub AMBA
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Ambo mam takie niskie goździki i one kwitną już bardzo długo,a tawuła wierzbolistna też po przycięciu pierwszych kwiatostanów wytwarza cały czas nowe.Ostróżki i złocienie też mi powtarzają ,może dlatego,że lato bywa u mnie bardzo suche i gdy rośliny złapią trochę deszczu to odżywają :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”