Ogród Agnieszkir1978

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Ogród Agnieszkir1978

Post »

Witajcie. Na forum jestem od niedawna tak jak od niedawna bo od 4 lat jestem posiadaczką małego domuku z niewielką działeczką. Od jakiś 2 lat zaczełam gromadzić a właściwie tworzyć swój ogródek . Niestety ze względu na małą powierzchnie do zagospodarowania skupiłam się głównie na
roślinach w donicach. Dotychczas nierobiłam zdjęć którymi mogłabym się dziś pochwalić ale w najbliższym czasie postaram się zrobić zdjęcia moich roślinek i pokazać.
Jest ich niewiele . W tej chwili to około 90 doniczek z begoniami, kaany, kalla, fuksje, datury, ismeny. W póżniejszym czasie dołączą donich pelargonie.
Witam i zapraszam wszystkich do oglądania w późniejszym czasie mojego małego zielonego zakątka.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

agnieszkar1978 pisze: Jest ich niewiele . W tej chwili to około 90 doniczek z begoniami, kaany, kalla, fuksje, datury, ismeny. W póżniejszym czasie dołączą donich pelargonie.
Jasne... Co to jest 90 doniczek... :)
Zwłaszcza fuksji jestem ciekaw.
:wit
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Pokaże fuksje jak wszystkie dotrą. na razie mam w domu tylko dwie doniczki z fuksjami bo resz nieprzezimowała albo jeszcze śpi. Niemoge się już doczekać. Daturki dotrą jutro lub w piątek.
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

To moje doniczki Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do tego dochodzą zamówione fuksje, sundavilla, pelargonie i niecierpki.
To wszystko co teraz moge pokazać. Wiecej jak wszystko zakwitnie i znajdzie miejsce na dworzu w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Bachas
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 14 mar 2010, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: i Śląsk i wioska koło Wielunia

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Witaj :wit no mnie powaliło stwierdzenie, że jesteś posiadaczką małego domku...90 doniczek i mały domek??? Również jestem ciekawa fuksji, mam tylko jedną, ale jest śliczna. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia tak niesamowicie ukwieconego ogrodu :uszy Pozdrawiam serdecznie.
WACŁAWA
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 wrz 2009, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Niestety jeszcze niemoge wysylac PW, w tej chwili jestem na wakacjach, sadzonke wysle jak tylko wroce, pozdrawiam :D
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Fuksje dotrą jak pogoda się unormuje a daturki powinny dotrzeć dziś lub jutro.
Wacławo poczekam cierpliwie .Miłych wakacji.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Witaj Agnieszko :wit
Napisz więcej o swoim ogródku. Może i jest mały, ale te donice i tak gdzieś wystawisz do ogrodu. Czy masz specjalnie dla nich wydzielone miejsce ? Datury urosną w ciągu sezonu na duże rośliny i bieda potrzebowały zacienienia, fuksje także preferują stanowiska raczej cieniste. begonie - słoneczne. Uprawa w donicach ma swoje dobre strony (można w dowolnym momencie tworzyć nowe aranżacje), ale też wymagają więcej troski (nawadnianie chociażby).
Czekam na więcej informacji o Twoim ogródku ;:65
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Tak więć fuksje trzymam z przodu domu ustawione na drewnianych pniach gdzie od słońca chronią je tuje zasadzone kilka lat temu.
Daturki w zasadzie trzymam w pełnym słońcu ale lekko osłonięte od wiatru też ścianą z tuj. W upalne dnia gdy niemam mnie w domu jestem w pracy to wlewam wode w butelki 2 l po napojach i wbijam w donice żeby miały stale wilgotno.Kanny sadze z tylu domu wzdłuż balkonu tworząc zasłonke. Pelargonie wiszą w donicach na balkonach. Begonie natomiast część ustawiam na schodach wyjściowych , część na schodach z tyłu domu. Pnące begonie wiszą w donicach podczepione pod balkonem. Część begoni rozstawiam z przodu domu w zależności od potrzeb i pomysłu. W tym roku dokupiłam ismene i calle ale miejsce znajde im dopiero jak przyjdzie pora
wystawienia znajde im miejsce.Dotego dochodzą jeszcze pelargonie rabtowe które planuje kupić, turki ale te mają już stałe miejsce w moim ogrodzie sadze je naokoło zbiornika na ścieki żeby troche go przykryć. Na pokrywach tego zbiornika stawiam doniczki z celozją pierzastą i czasami petunie w doniczkach. Sama działka ma 800 m ale jest naniej bardzo zła ziemia tylko glina.Dlatego rośnie tam tylko trawa a naokoło rosną tuje . Zęby mogły tam rosnąć musieliśmy kupić ogrom ziemi ogrodniczej z nawozami.poza tym jeszcze część przodu jest do wykończenia. Teraz robimy płot i chodnik od schodów domu do furtki. Koło płotu planuje posadzić rododendrony bo dość dobrze tolerują tą ziemie mam dwa krzaki które świetnie rosną. Miałam też hortensje ale nietoleruje zbytnio tej ziemi mimi kupionej ziemi i nawozów. W tym roku posadze młode odsadki hortensji do donic.
Tak na razie wyglądał mój ogródek. W tym roku będzie troche zmian czy dobrych pokaże czas.
Dotego dojdą niecierpki walerina i balsamina oraz niecierpek fiesta i sundavilla. Natym poprzestaje w tym roku chociaż chciałabym jeszcze clematisa bo niemam żadnego.
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Agnieszko, skoro domek mały a działka ma 800m , to nie ma siły abyś po kilku tygodniach pobytu z nami na forum, nie zaczęła pomalutku wydzierać rabatek z trawnika :;230
Doniczkowo jest już zagospodarowany, ale nim się obejrzysz zaraz coś Ci się spodoba i zechcesz to mieć, a nie wszystko da się do doniczki :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Pewnie tak kiedyś się stanie ale na razie czas mi nato niepozwala. Mam trójke maluchów w domu, kota,psa i prace. Wstaje rano o 5.30 ogarniam wszytko , pakuje maluch zawoże je do babci 20 km wracam do pracy. Po pracy po maluchy i do domu. Efekt taki że jestem w domu koło 16.30
Dotego obowiązki domowe i spanko koło 23.Więc na razie skupiam się na donicach i trawniku którym mąz się zajmuje.
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Witaj Agnieszko więc założyłaś swój wątek . Będę częstym gościem.Rozumiem Cię doskonale przy trójce urwisów jest co robić i niewiele czasu zostaje na prace w ogrodzie i swoje pasje trzymam kciuki .Pozdrawiam
agnieszkar1978
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1599
Od: 11 gru 2009, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.pomorskie - kaszuby

Re: Ogród Agnieszkir1978

Post »

Dziękuje i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”