Storczykowe szaleństwo Joane

Zablokowany
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Storczyki bardzo ładne :).
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Super zakupy, bardzo spodobało mi się dendrobium w tej łupinie orzecha, szkoda że w Polsce takich nie ma.

Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Joane pisze:Wprawdzie jak widzę na forum wasze piękne okazy Phalaenopsis to się wstydzę pokazywać swoje. Bo ich nie mam wiele a i też nic specjalnego. :|
A ktoś Ci kiedyś ? ;:158 :lol: :lol: :lol:
Pokazuje całe palety i mówi nie ma ich wiele :;230

Ale tak już na poważnie to pomysł z łupiną jest rewelacyjny ! Super to wygląda !
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

11 miniaturek? "Zazdraszaczam", ale tak pozytywnie, oczywiście :) Ta biała jest przepiękna!

A Dendrobium wygląda niesamowicie, mam ochotę trochę poeksperymentować z moimi storczykami, a ten pomysł bardzo mi się spodobał.

Joane- masz problem z za dużymi fotkami zajrzyj tu
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. :P Moje Kwiatki oczyściłam z suchych liści i pąków i już wyglądają inaczej . ;:7

Mala-Mi ja pisząc że nie mam specjalnych Phalaenopsis miałam na myśli te dwa białe, które posadziłam razem (potrzebuję miejsca na inne) i trzy fioletowe.

Te miniaturki kupiłam bo chciałam sobie zrobić pewną kompozycję jaką widziałam w sklepie. Dzisiaj pojechałam do tej kwiaciarni po Bambusową belkę i co widzę :?: :?: :?: Moja kompozycja o połowę taósza więc zamiast belki kupiłam ją. A miniaturki wykorzystam do innych eksperymentów.

Baryczka Dziękuję. Spróbuj. Może z łupin kokosa.

A teraz koniec gadania. Oto kilka zdjęć.

Komopzycja. Te kwiety są bardziej żółte.
Obrazek Obrazek Obrazek
A tak wygląda łupina
Obrazek
A to jedna z kompozycji z miniaturek. Trzy doniczki w jednej szali i 11 pędow kwiatowych.
Obrazek
Do kolekcji dolączyly trzy nowe ale przekwitnięte Paphiopedilum. :tan :tan
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Ale piękne Phal. pink panther... Też mam takiego, ale mój przy drugim kwitnieniu miał już inne, brzydsze wg mnie ubarwienie.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Bardzo ciekawie eksponujesz storczyki. Łączysz falki z paphiopedilum...i jeszcze te ozdobne "doniczki"...to łupina orzecha, to belka....Super:) Skąd ty Bierzesz te pomysły?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
PHOENIX
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 lis 2009, o 23:18

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Obrazek

Po prostu nieziemska kompozycja !!!! Gratuluję !! To jest dokładnie to co mi się śni po nocach - napawdę cudownie to uchwyciłaś . Ogólnie masz cudowną kolekcję i na pewno wiedzę ,sądząc po okazach jakie prezentujesz . Największe uznanie . Pozdrawiam ;:138 ;:138 ;:138 :wit
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Witaj i Ty piszeż , ze nie masz takich pięknych phal. :shock: :shock: , a tu skromniutkie 11 phalaenopsis z 2,3,4 pędami tylko :;230 . I ten okaz kompozycyjny . Przepraszam ja chyba teraz oglądam zdjecia z jakiejś wystawy . Cuda !!! Az szczękę z ziemi zbieram.. Gdzie kupowąłaś te miniaturki ? , z jakiejś przeceny ? 3 roślinki w jednej donicy i 11 pędów ? Ja nie zasnę , naprawdę..
Pozdrawiam serdecznie :D
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Joane pisze: A to jedna z kompozycji z miniaturek. Trzy doniczki w jednej szali i 11 pędow kwiatowych.
Obrazek
Joane, uwielbiam takie widoki :D
Oczywiście Denrobium i cała reszta również urocza, ale te trzy Phal. szczególnie mnie urzekły :)
Czy posadzone są w jedną, wspólną doniczkę :?:
Pytam, ponieważ jakiś czas temu robiłam podobne eksperymenty i różnie bywało :(


Pozdrawiam,
Ewelina
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Dzięki nie przywykłam do takich pochwał. A moje kwiatki się :oops: :oops: :oops: .

Justus27 Tulipan998 ewelina Ja nie łączę Phalaenopsis z Paphiopedilum. W mojej kolekcji przewarzają Dendrobia różnego rodzaju i Paphiopedilum. Te są Też na górnej części listy moich następnych. Ja mam więcej pomysłów niż możliwości ich spełnienia. Mam po prostu zbyt bujną wyobraznię. ;:7 ;:7 I jak coś nowego zobaczę w sklepie czy na forum to moja wyobraźnia zaczyna działać na wysokich obrotach i tworzyć nowe pomysły. :;230 :;230 A też lubię eksperymentować.
Jeśli chodzi o te miniaturki i tą kompozycję to zwykły przypadek. Ja nie chciałam już mieć żadnych Phalaenopsis, ale jak na początku października pojechałam do dużego centrum ogrodniczego za doniczkami to zobaczyłam te kompozycje na belce. W różnych kolorach, aż dech zapierało. Natychmiast zmieniłam zdanie i zapragnęłam mieć taką. A że można było kupić samą belkę to pomyślałam, teraz postaraj się o jakieś mimi po przecenie a potem belka i gotowe. Postanowiłam i zaczęłam szukać. W zeszłym tygodniu pojechałam do supermarketu a przy nim jest mała kwiaciarnia. I co widzę całe palety miniaturek Z 10, 13 Euro na 5. więc ja się pytam ile jeszcze spuści jak wezmę całą a ona na to że na 2,50 -3,50. Oni potrzebowali miejsce a ja mini. ;:7 ;:7
Jadę po belkę a tam przecenione kompozycje. Kupiłam gotową i tym sposobem mam całą masę mimi.
To te trzy razem z doniczkami wsadziłam do doniczki z dziurami i podstawką i przestrzeń wytełniłam keramzytem na górę trochę mchu aby zatuszować doniczki i keramzyt. A teraz cierpliwie czekam na kwitnienie.
Koniec zanudzania. Oto zdjęcia nowych sabotków.
Niespodzianka
Obrazek
Paph. Vinicolor
Obrazek Obrazek
Paph Malipoense Obrazek
A teraz moje pierwsze kwitnienie Paph. Maudiae. Na dwóch rozetach.
Obrazek Obrazek
Dobranoc. Idę ;:19
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Super to wszystko wygląda, aż Ci zazdroszczę takich wspaniałych zakupów, będę trzymać kciuki żeby szybko zakwitły.

Pozdrawiam :P
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczykowe szaleństwo Joane

Post »

Dziękuję Renatko za odwiedziny i miłe słowa.
Ludisa w pąkach
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”