Kogel-mogel

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu to mały garnek taki na kilowy chlebek,wiesz jak sobie pajdę ukroję nożem, to aż chrupie pod nim ,moja mama też zwiększyła zapotrzebowanie!Nie ma w nim żadnych złych dodatków więc w boczki nie wlezie! ;:333
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kogel-mogel

Post »

;:306 ja to krzyczęna swojego M, że za często piecze chlebek, ale jak upiecze to jeszcze ciepły sama wciągam, a piętki to tylko moje ;:306
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Iwonko ja właśnie dopiekam ,bo moje siostrzyczki zakonne bardzo chcą zasmakować!Bo nie ma roboty przy nim!Super mąż! ;:138
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Iwonko , ale jak eM upiecze okrągły chlebek to masz kilka ładnych piętek ;:306 Byłam dzisiaj z Mamą na kontroli . na szczęście wszystko się zrasta , ale od piątej rano do drugiej w południe nam zeszło a pogoda dzisiaj była paskudna , wiało i padało .Jestem padnięta , idę ;:19
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu ja dziś z M byłam na ortopedii w szpitalu i od 8 do 14 nam się zeszło, a czekaliśmy tak długo żeby lekarz powiedział, że w jego znaczy M wieku już raczej nie robi się takich operacji jak szycie mięśnia, czy ścięgna, tylko ćwiczyć i czekać jak się samo zrośnie ;:219
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Iwonko , czyli na lekarzy nie ma co liczyć , do śmierci się zagoi , więc tylko małżeński fitness może mu pomóc ;:306 , ponoć to najlepsze lekarstwo ,musisz go porządnie ponaciągać , bo z chorym chłopem zwariujesz .A tak na poważnie to co eM sobie zrobił ?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu trzy dni w sezonie padał śnieg, który i tak szybko topniał, ale i tak M zdążył wywalić się na śliskim, no i tak niefortunnie niestety, że chyba ścięgno albo mięsień naderwał.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Iwonko , ja bym poszukała dojścia do lekarza sportowego , chirurga lub ortopedy bo oni są w tym najlepsi , wiem ,że w Warszawie jest prywatny szpital i przychodnia , wprawdzie wizyta kosztuje 200-300 zł , ale w ramach tej kwoty oni robią bardzo dużo różnych potrzebnych badań i świetnie diagnozują i leczą . Poszukaj u siebie na wybrzeżu kliniki sportowej .
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Bożenko, nowy przepis na bułeczki i ciasto drożdżowe;

Bułeczki

0,5 kg mąki pszennej
1 żółtko
3 dkg drożdży świeżych
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka cukru
1 szklanka ciepłego mleka
2 łyżki rozpuszczonego masła

Mąkę +sól - zmieszać , zrobić dołek , pokruszyć do niego drożdże + cukier i trochę ciepłego mleka , jak się zrobi pianka to dolać resztę mleka + żółtko, wymieszać mikserem i na końcu masło , wyrobić krótko i odstawić do wyrośnięcia .Następnie można np. rozwałkować na grubość około 0,5 cm i wykrawać szerszą szklanką , lub formować bułeczki ręcznie . Kłaść na papier , smarować rozmąconym białkiem , odczekać troszkę jak podrosną i do pieca. Piec 180 st. do zrumienienia .Wychodzi 14-16 bułeczek , są delikatne i bardzo smaczne .


Ciasto drożdżowe - porcja na dwie długie blaszki lub jedną dużą blachę

0,5 kg mąki pszennej
5 żółtek
3/4 szklanki do całej cukru
3 dkg drożdży świeżych
1 łyżeczka cukru
szczypta soli
8-10 dkg margaryny lub masła [rozpuścić ]
szklanka mleka ciepłego około 250 ml.+trochę do rozczynu drożdżowego
3/4 opakowania rodzynek -namoczyć w mleku , odsączyć a mleko użyć do ciasta .

1 -namoczyć w ciepłym mleku rodzynki
2-zrobić rozczyn drożdżowy , drożdże + 1 łyżeczka cukru + łyżka mąki + ciepłe mleko
3-ubić do białości żółtka z cukrem- 3/4 szklanki
4 -przesiać do miski mąkę ze szczyptą soli, dodać ubite z cukrem żółtka, + rozczyn drożdży + ciepłe mleko i wyrobić wszystko mikserem, na końcu wlewać po trochu masło i jak się połączy wsypać rodzynki. Będzie gęste, odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Podzielić na połowę i przełożyć do wysmarowanych foremek lub formy, nakryć i odstawić do wyrośnięcia, około 30- do 60 minut, może wyrosnąć ponad foremkę. Piec w termoobiegu 180st do suchego patyczka [ około 20-30 minut, zależy od pieca. Ciasto jest mało słodkie, delikatne. Jak bez rodzynek to można dać całą szklankę cukru .Podaję długość foremek bo keksówki będą na pewno za małe , muszą być dłuższe blaszki. Ja mam 32x12cm.
Smacznego
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Już zapisuję ,dzięki Elu! ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Zapomniałam wpisać do ciasta drożdżowego zapachu waniliowego I przepraszam za byk - powinno być keksówki , ale to nie ja pisałam tylko komputer ;:oj
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Kogel-mogel

Post »

Elu,możesz edytować? to popraw a jak już nie, to już dopisuję do przepisu. ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kogel-mogel

Post »

Jak już ktoś następny [ właśnie Ty się wpisałaś ] się wpisze pod moim postem to nie mogę już edytować i nic poprawić ;:202

Ciasto i i bułeczki robi się ino migiem , jak jeszcze postawisz przy ciepłym piecu do wyrośnięcia , to masz super ekspres .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”