Nadciśnienie tętnicze

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Czy macie może poradę na poprawienie krążenia w stopach aby nie były jak balony przy zakrzepicy?
Ciśnienie przy tradycyjnych pomiarach ,,wzorcowe". Cukrzycy nie wykryto.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Niezbędna jest wizyta u angiologa, a przed nią USG żył kończyn dolnych. Na stronie wojewódzkiego NFZ powinien być wykaz angiologów. Wizyta powinna być ponawiana co kilka miesięcy.

Przewlekła niewydolność żylna powinna być wcześnie rozpoznawana. Żyły z uszkodzonymi zastawkami usuwane.
Ale najważniejsze jest rozpoznanie tej choroby w bardzo młodym wieku przez wywiad rodzinny. Wtedy można próbować nakłaniać młodą osobę do noszenia podkolanówek czy też pończoch uciskowych w ciągu dnia i dostosowania rodzaju pracy zawodowej do tej przypadłości - praca stojąca bez ruchu odpada. Najlepsza jest praca z dużą ilością chodzenia. No i możliwość siedzenia przez 10 minut co godzina z nogami powyżej pachwiny.

Zakrzepicę rozpuszcza się na przykład Acenocumarolem przy cotygodniowej kontroli krzepliwości krwi, a krążenie poprawia Diochespanem. Ale to wszystko pod opieką lekarza.

Gdy jest zastany już stan balonowy trzeba używać podkolanówek, pończoch czy rajstop uciskowych.
No i dać pod nogi łóżka 2-4 cm deski. Krzesła powinne mieć na wprost wysoki taboret pod nogi.
Balony co miesiąc powinien badać chirurg z przychodni.

Za komuny mojemu Ojcu przez miesiąc płukali żyły w szpitalu heparyną. Na kilkanaście może nawet kilkadziesiąt lat miał spokój z żyłami nóg. Teraz tego nie robią
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Jola,
może to nie złe krążenie krwi, tylko problem z naczyniami limfatycznymi.
Przyszło mi to do głowy, bo moja Mama ma taki problem po przebyciu róży.
Tak, czy siak, trudno powiedzieć, co z tym zrobić, żeby pomóc, a nie zaszkodzić.
Na pewno dużo leżeć z nogami do góry, nie przegrzewać, nie przechładzać, nie przemęczać...
Może warto pomyśleć o odpowiedniej kompresji.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Tak. Przy tak skąpym opisie objawów równie dobrze może być to słoniowatość.
Tak czy siak kluczowe jest udanie się do angiologa.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Dziękuję za informację i nakierowanie na specjalistę.
Główna przyczyna to stwierdzone zatory płucne u męża.Pierwsze objawy wystąpiły na początku maja gdy ból objawił się podobny w objawach do zawału. Na pogotowiu po wynikach w/w kierunku stwierdzono, że to z powodu przemęczenia, stresu. Ma zażywać jakieś leki przeciwbólowe. Po jakimś czasie zaczęły występować bóle stopy i łydki w nodze oraz charczący głos. W przeciągu tyg kostka spuchła i skóra zrobiła się różowo/żółta. Szpital ,badania. Po leczeniu szpitalnym zalecono lekarza rodzinnego i kapsułki do łykania. Stan się pogorszył w ciągu tyg i znów szpital i teraz problem z dwoma stopami. Obecnie oczekiwanie na wyniki z węzłów chłonnych ponieważ badania wykonane w szpitalu i tomografia nie wskazują na tak ,,upragnionego" raka ale ,,teoretycznie jest". I znów odesłanie do lekarza rodzinnego który nie podejmuje się leczenia tylko odsyła do szpitala.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Jola,
problemy z zatorami płucnymi, zapaleniem żył, puchnącymi nogami itp. miewa mój wujek.
Stąd wiem, że warto skonsultować to z hematologiem, być może przyczyna tkwi w chorobie powodującej nadkrzepliwość krwi.
Jeżeli nie załatwisz z wizyty z NFZ, to idźcie prywatnie.
Dobrze na wizytę prywatną już mieć odpowiednie badania krwi. Dokładnie nie wiem, jakie, musisz się dowiedzieć i postarać się, żeby zlecili w ramach NFZ.
Jeżeli nie - to hematolog zleci prywatnie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Z moich doświadczeń.
Przed laty spieszyłem się na działkę. Nagle stanąłem i nie mogłem zrobić kroku. Ból w stopie. Do domu wróciłem taksówką. Lekarz pierwszego kontaktu. Chirurg w starszym wieku z przychodni. Stwierdził spuchnięcie stopy. Nie wiedział od czego. Moczyć w wodzie borowej. Nie chciał dać skierowania ani na USG ani RTG. Lekarz pierwszego kontaktu. Chirurg świeżo po studiach z przychodni. USG żył kończyn dolnych. Zakrzepica ale żyły drożne. Zastrzyki przeciwzakrzepowe w skórę na brzuchu. Potem dobieranie dawki acenocumarolu i codzienne badanie krzepliwości krwi. Potem raz na tydzień. Kontrolne USG. W sumie brałem acenocumarol przez dwa miesiące.
Jedzenie kapusty białej głowiastej z działki fałszowały codzienne badanie krzepliwości krwi. Dlatego młody wiekiem chirurg nie mógł dobrać.dawki leku. O właściwościach kapusty i jej wpływie na leczenie acenocumarolem przeczytałem w artykule w Dzialkowcu. Dla chirurga to była nowość. Podobno nie ma dietetyki na studiach medycznych.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

dziadek22 pisze: Musisz całkowicie wyrzucić sól z kuchni. Stopniowo. Zastosuj ten sam schemat co dla cukru i kawy.
Aby nie solić ziemniaków gotuj je na parze. One są naturalnie słone.
Mięsa, drób i ryby gotuj tylko na parze. O smażeniu, pieczeniu mięsa, drobiu i ryb zapomnij.
Sól jest potrzebna. Zbyt małe dawki soli są bardziej szkodliwe niż jej nadmiar. (Chodzi o ogół populacji, być może poszczególne przypadki są inne).

Tu np. można zobaczyć na wykresie, jaka ilość soli jest powiązana z najmniejszym ryzykiem śmierci z dowolnego powodu.
Jest to dawka średnia.
https://discourse-cdn-sjc1.com/ketogeni ... d0926d.jpg
onectica pisze:No i co - mięsa zawsze jadłam tyle, co nic. (...)
Bo wprawdzie nie słodzę, ale w jogurtach na przykład cukier jest, w sokach czy napojach też, a i słodkie rzeczy jadam.
.

Wiesz co, w mięsie (a szczególnie w podrobach) i rybach jest całe bogactwo rozmaitych witamin, minerałów i innych substancji potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania, (np. w rybach łatwo przyswajalne kwasy tłuszczowe omega 3), a w cukrze co masz oprócz energii?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Od kilkunastu lat nie kupiłem ani grama soli w worku, torebce z napisem sól. I to właśnie zalecam.
Za to jem przymusowo mnóstwo soli w kupowanych w sklepie produktach. Nawet warzywa i owoce z ogrodu zawierają sól.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

To nie kisisz sobie ogóreczków z własnej działki?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Nie. Ogórki zabierają z działki dzieci. Potem dostaję swój przydział - średnio jeden ogórek dziennie.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Całkiem przyzwoita średnia ;:333
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Nadciśnienie tętnicze

Post »

Przez ponad dziesięć lat stosowałam dietę ziemniaczaną .Początki były trudne ,ale z czasem człowiek przyzwyczai się do braku soli w pokarmach .Nie był to mój wymysł ,lecz lekarza który zalecił tą dietę dla męża,przy okazji korzystała cała rodzina,mąż miał nadcisnienie tętnicze + kłebuszkowe zap .nerek ,w końcu ich niewydolność .Przez ten czas moje pomiary ciśnienia były dobre .Po przeszczepie nerki ,dieta się zakończyła .Wtedy to u mnie pojawiło się nadcisnienie ,wyrazne kołatanie serca i bardzo wysokie skoki .Zaczełam poszukiwania ,Kardiolog przebadał mnie bardzo dokładnie ,serce i przesionki zdrowe.Dostałam pierwsze w moim życiu leki na nadcisnienie ,niestety bez poprawy ,kolejne również nie przynosiły efektu .Miałam takie nagłe skoki cisnienia ,że nosiłam już ze soba tabletki pod język .Puls ponad 100 każdego dnia .I tak przez trzy lata .Nagle obwodowe porażenie nerwu twarzy ,niesamowite kołatanie serca i szpital.Okazało się ,że wszystkiemu była winna tarczyca .Po szpitalu wykonałam badanie Trab i przy okazji znalazłam chorobę autoimmunologiczną G.Basedowa .Dziś biorę Bisocard,to jedyny lek który tak szybko zadziałał jestem na diecie bez laktozy , pszenicy i nadal nie solę ziemniaków ,coś jeszcze zostało po poprzedniej diecie :) i jest dobrze .
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”