Myjka do okien i luster.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Myjka do okien i luster.

Post »

Mam pytanie ,od jakiegoś czasu myślę o kupnie myjki do okien,ciekawa jestem Waszego zdania o tym produkcie.Jak się sprawdza u Was w domu :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Iwonko, mam od niedawna taką małą karcher WV2plus. Z jej użyciem-szybko i dobrze.
Problematyczne (przy większym zabrudzeniu szyb) rogi i linie złączeń (w pionie tam, gdzie następuje kolejny pas mycia).
Wówczas przecieram zaraz ściereczką do szyb lub papierem i jest ok.
No i trzeba pamiętać o ładowaniu.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Justynko a czy szybę najpierw myjesz zwykłą wodą a potem spryskujesz płynem ,czy pomijasz mycie wodą?I drugie pytanie czy używasz do spryskiwacza płynu zalecanego przez firmę czy zwykłego do szyb?
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Mam myjkę (firmy Karcher) od ponad roku i jestem z niej baardzo zadowolona. ;:333 Mam bardzo dużo okien i oszczędzam dzięki niej naprawdę sporo czasu.
Ja stosuję taką technikę: najpierw wodą z płynem do mycia naczyń myję z grubsza szyby, a potem ramy okienne (nie korzystam z tej oryginalnej przystawki ze szmatką, bo jakoś łatwiej i szybciej jest mi to robić zwykłą szmatką do okien). Potem spryskuję szyby płynem (zalecanym przez firmę, bo efekty są nieporównywalnie lepsze od zwykłych płynów, a cenowo wychodzi korzystnie, bo koncentrat wystarcza na bardzo długo) i ściągam myjką. Smugi między kolejnymi pasami mi się nie robią, bo po każdym ściągnięciu do samego dołu przecieram tą gumkę ze ściągawki (mam nadzieję, że wiecie, o którym elemencie urządzenia piszę :wink: ) suchą szmatką. Na koniec po zakończeniu mycia danej szyby, przecieram szmatką dookoła krawędzie szyby, bo niekiedy zostaje w rogach troszkę płynu.
Może z mojego opisu wydaje się to trochę zawiłe, ale w praktyce urządzenie moim zdaniem sprawuje się rewelacyjnie, a okna myje się szybciutko. :)
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Ja kupiłem taką myjkę żonie niedawno a okazało się, że za bardzo nie dałem jej uzyć bo sam umyłem okna w domu :)

Fakt - to co piszą czasem w internecie może być prawdą - myjka może pozostawiać smugi - zwłaszcza przy krawędziach i na łączeniach - ale to wynik raczej nieumiejętnego uzywania.

Jak dla mnie - ważne by:
- myjąc przy krawędzi uważać by gumka myjki nie wjeżdżałą na uszczelkę okna bo się robi luka pod którą zostaje płyn (nawet wyżej ktoś pisał o tym) i trzeba go poprawiać (a wydaje mi się, ze nie po to kupuje się myjkę by poprawiać). Owszem - przy krawędziach trzeba więc nieco wolniej i dokładniej zciągać płyn
- jeśli ściągamy w środku szyby - można to robić szybciej ale ważne by równym tempem i nie przerwać - jeśli się przerwie i oderwie rękę to powstanie pozioma smuga
- trzeba często przecierać gumę urzadzenia (ktoś pisał, że za każdym razem - tak też zaczęła robić moja żona jak jej dałem umyć jedno okno - ale ja uważam, że spokojnie wystarczy przetrzeć co kilka pociągnięć)
- na dole trzeba dobrze ściągnąć również z ramy


Najważniejsze - to za nas okna nie umyje - na pewno ramy trzeba zrobić.
Mimo to - wcześniej nigdy nie potrafiłem umyć okna nie zostawiając smug - potrafiła to tylko moja zona ale i tak jej zajmowało to sporo czasu. Gdy nadchodził czas mycia okien w całym domu to to było spore wyzwanie.

Teraz to nawet ja potrafię do zrobić w możliwie krótkim czasie i z równie dobrym rezultatem. Podejrzewam, że jeszcze lepiej się to sprawdzi w przypadku luster i kabin prysznicowych.

Zdecydowaną wadą jest czas pracy na baterii - przy większej ilości okien trzeba sobie rozłozyć sprzątanie na dwa etapy - ale z kolei - mając taką myjkę można sobie pozwolić na mycie okien dużo częściej przy zwykłych porządkach i wtedy można za jednym razem umyć kilka okien a za kolejnym następne.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Mymysteryy iMarr bardzo Wam dziękuję za wyczerpujące podpowiedzi ;:196
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
pepe123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2016, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Ja mam Karchera, ale sądziłam, że będzie coś bardziej szałowego w nim. Zbiera wodę i płyn nie pozostawiając smug, aczkolwiek framugi i w kącikach okien zawsze muszę przejechać ściereczką kuchenną, albo papierem ;)
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Framugi owszem - trzeba - ale tego nie oczekiwałem (byłoby zbyt dobrze).

Natomiast co do kącików okien - tez to zauwazyłem - ale jak pisałem - wystarczy wyrobić sobie metodę i trochę cierpliwosci by gumka z myjki nie najeżdżała na gumkę (uszczelkę) z szyby. Jak na nią najeżdża to się podwija lekko (bo nie jedzie po płaskiej powierzchni) i przez to powstaje taka mała szczelinka, w której pozostaje płyn - i właśnie to musisz zetrzeć.

Więc - ten element da się wyeliminować - kosztem trochę wydłuzonego czasu mycia (wolniejsze i precyzyjniejsze ruchy). Jeśli przetarcie chusteczką trwa szybciej - to może rzeczywiście nie warto.

Przydaje się jednak (i to bardziej niż myślałem) do większych powierzcni czyli lustra lub szyby kabiny prysznicowej (zwłaszcza jak ktoś ma spore i przejrzyste - na tym zawsze widać smugi lub krople po kamieniu z wody - jeśli jest twarda).
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Ja mam myjkę Viledy. Jestem z niej bardzo zadowolona. To prawda, że kanciki trzeba poprzecierać ale generalnie dla mnie jest fantastyczna. Używam jej codziennie ( mam szklany parawan na wannie pod prysznicem). Ładuję ją max 2 razy w miesiącu. Bardzo ją sobie chwalę. Kupiłam na all. W sklepie jest dużo droższa.
Harnasiek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 sie 2019, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Kwestia ile tych okien posiadamy, jeżeli jest to mieszkanie to na parę okien nie trzeba modelu super wydajnego. Takie sprawdzają się zazwyczaj w domach mieszkalnych. Wydajność 20 minut na jednym ładowaniu to na dom stanowczo za mało, ale już właśnie na mieszkanie może okazać się właściwe. Tutaj właśnie o tym piszą Link usunięto. bab... Czasem warto dołożyć parę złotych i być w pełni usatysfakcjonowany z zakupu :)
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Mam Karchera i to jest naprawdę dobra rzecz szczególnie jeśli się mieszka w domu. Owszem trzeba wytrzeć dookoła szyby pozostałą wodę, ale to dokładnie tak jak przy użyciu zwykłej ściągaczki. Zaletą jest to, że woda nie spada na podłogę przy ściąganiu. Dodatkowo super się myje lustra, kabiny prysznicowe, szybki w drzwiach czy w kredensach. Dzięki temu nie myję okien tylko od wielkiego dzwonu tylko na bieżąco przy okazji ścierania kurzy można też okna ogarnąć. Trzeba tylko pilnować czystości tej gumy ściągającej i nie myć w pełnym słońcu kiedy szyba jest nagrzana bo rzeczywiście zostają smugi.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Chcę kupić do swojej nowej myjki płyn do mycia szyb Karcher. Czym się różni ŻÓŁTY płyn od BIAŁEGO oprócz zapachu? Cena żółtego jest dwukrotnie wyższa przy tej samej pojemności. Dlaczego? Bo chyba nie płaci się tylko za cytrynowy zapach?
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Myjka do okien i luster.

Post »

Ten żółty ma opóźniać powstawania nowych zabrudzeń na szybach - szybciej woda spływa. Wcześniej używałam tego przezroczystego - chyba odkąd kupiłam myjkę albo raz dokupiłam - są wydajne. Teraz mam ten żółty. Może być, że działa. Rzeczywiście rzadziej myję szyby, ale nie wiem czy to nie kwestia innego miejsca zamieszkania albo większego lenistwa ;) Ale brudne szyby jednak mnie męczą, więc pewnie bym je umyła gdyby była tragedia. Także może warto? Jeśli dalej jesteś w Kobyłce to mogę się podzielić żółtym na spróbowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”