Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
sekator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 sty 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Kilka lat temu lekarz "pierwszego kontaktu" zdiagnozował i mnie cukrzycę typu drugiego. Od tej pory do mojego menu na stałe zagościło parę leków, a rano mierzyłem poziom cukru. Po zmianie przychodni jakiś lekarz prosto po studiach wpadł na pomysł bym zapisał się do specjalisty - diabetologa. Czekałem kilka miesięcy, a ten po prostu huknął na mnie "SCHUDNIJ PAN!!". Nie było łatwo. Wyjściowa waga 148 i ciężka praca fizyczna w której potrzebna jest siła nie bardzo nadawała się do stosowania diety. Na początek z pomocą przyszły artykuły w necie : To nie tylko artykuł,to strona komercyjna,usuwam .KaRo. Ziemniaki, ryż, kluski zastąpiły warzywa typu brokuły, fasolka i kalafior. Do tego wyłącznie ryby i drób. Okazało się że nawet gotowana marchew nie pomaga. Surową można oczywiście przegryzać. Pieczywo zastąpiły płytki, wędlinę pasty ciecierzycy z drobiową szynką lub pałeczkami krabowymi. Po trzech miesiącach osiągnąłem 130 i stanąłem w miejscu. Wtedy na pomoc przyszedł mi kuzyn z Niemiec. Polecił mi puszki z błonnikiem i różnymi zapychaczami z grochu itp. Coś co przypomina dawny slimfast. Osiągalne tylko w niemieckim Rossmannie. Efekt - 120 kg i ciągle spada. Średnio 2 kg na tydzień. Ostatnia wizyta u diabetologa zakończyło się suchym proszę przyjść za pół roku. Gratuluję jest pan bliski pozbycia się cukrzycy. I co wy na to :-)
Zatorzanin
100p
100p
Posty: 187
Od: 7 wrz 2012, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zator, Małopolska

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Gratuluje i tak trzymaj ;:63
Sed fugit interea fugit irreparabile tempus ...
taksa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 24 kwie 2013, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Właściwa dieta rzeczywiście potrafi bardzo pomóc w walce z cukrzycą. Gratuluję wytrwałości :)
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

sekator pisze:...Wtedy na pomoc przyszedł mi kuzyn z Niemiec. Polecił mi puszki z błonnikiem i różnymi zapychaczami z grochu itp. Coś co przypomina dawny slimfast. Osiągalne tylko w niemieckim Rossmannie. Efekt - 120 kg i ciągle spada. ...
Właśnie wróciłem od lekarza z tą samą wiadomością...

Rozumiem, że te puszki można tylko w Niemczech kupić....?
Co jeszcze jesz?
A czego nie można jeść?
sekator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 sty 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Nie jem w ogóle białego pieczywa, ziemniaków, gotowanej marchewki (wszystko co ma wysoki indeks glikemiczny), potraw typu fast food. Jem sporo owoców i warzyw, sałat różnego typu.

Tak, te puszki tylko w niemieckim Rosmannie.
Awatar użytkownika
Pawrzes
200p
200p
Posty: 232
Od: 21 kwie 2013, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Miałem objawy cukrzycy. Wszystkie zniknęły od momentu gdy zacząłem się odchudzać, w ciągu pół roku zrzuciłem wagę z 85 na 65 kg bez specjalnych diet (po prostu mniej cukru i tłuszczu, więcej ruchu i błonnika w pożywieniu a posiłki 5 razy dziennie i 2 litry wody - najczęściej niesłodzonej zielonej herbaty).
Podobno cukrzycę zatrzymuje błonnik zawarty w owsu tak więc płatki owsiane z chudym mlekiem na śniadanie i jogurt naturalny z otrębami owsianymi na obiad serdecznie polecam :) Przyda się też herbatka z pokrzywy :)
Pozdrawiam
Paweł
Izaimarcin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 cze 2020, o 00:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

w przypadku diety przy cukrzycy najważniejsze są regularne posiłki, to znaczy 3 do 5 (czasem do 7 dziennie, jeśli wymaga tego leczenie) o stałych porach. Istotne jest aby ograniczyć cukry proste, szczególnie słodycze i napoje słodkie. Dodatkowo polecam też przeczytać artykuł Olejek CBD ? Korzyści medyczne /zmoderowalam/Karo i kilka ciekawych i interesujących informacji w tematyce
lenowska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 lis 2020, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, dlatego się nie dziwie, że lekarze zalecają odpowiedni jadłospis. W dzisiejszych czasach strach cokolwiek kupować w sklepach bez wcześniejszego sprawdzenia składu... takie czasy noo cóż. Dbacie o to co jecie? Ja od kilku miesięcy bardziej zwracam uwagę podczas zakupów spożywczych, więcej warzyw i owoców jem i lepiej się czuję serio. Do tego doszedł sport, regularnie ćwiczę, trudno się zmotywować, się zmotywować, ale później wchodzi w nawyk.
Regulamin
andzelikka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 kwie 2019, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Od kiedy jestem na diecie cukrzycowej (a jestem cukrzykiem typu 2) to moje nastawienie do świata się zmieniło! Lepiej się czuje, chce mi się żyć!
Regulamin
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

A macie jakieś przepisy?
Beata
milkapaula
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 7 kwie 2021, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

dieta cukrzycowa to przede wszystkim zwracanie uwagi na indeks glikemiczny, odpadają wszelkie gotowce, ale gotowanie samemu daje radę. Przede wszystkim jeść trzeba produkty pełnoziarniste, białko , warzywa. Oczywiście zakazany jest cukier, biała mąka, bardzo słodkie owoce (zwłaszcza jedzone samodzielnie). Posiłki trzeba bilansować, jak jemy owoce to z białkiem (jogurt, twaróg) i tłuszczem (kakao, orzechy)
majster1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 wrz 2020, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Kontakt:

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Warto zacząć pic na co dzien sok z kiszonych buraków albo jesc kiszone ogorki, buraki, kiszone rzodkiewki czy inne warzywa. Zakwas z buraka nadaje sie tez do barszczu.
rtk10
100p
100p
Posty: 185
Od: 12 sie 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Właściwa dieta pomaga w profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Post »

Suszone owoce morwy białej można dodawać do płatków owsianych a także jeść jako przegryzkę.
Herbatka z liści morwy białej też pomaga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”