Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Mogłabyś podać źródło. :D
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Zrobiłam sobie surówkę z tej dyni, utarłam na drobnej tarce, skropiłam octem jabłkowym, trochę posoliłam,
dałam trochę oleju dla lepszej przyswajalności witamin. Nawet dobre.
Zobaczymy bo i ja zmagam się z zatokami od lat.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

dziadek22 pisze:Mogłabyś podać źródło. :D
Ta oraz mnóstwo innych ciekawych praktycznych informacji ;:173
na rosyjskojęzycznej stronie budetezdorovy.ru
Pozdrawiam, Zosia
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Jeszcze mała podpowiedź :uszy .
Gdyby ktoś miał problem z odnalezieniem tych informacji, to wystarczy w Google wkleić ten tytuł :
?? ???????? ??????????, ??????? ? ?????, ?????? ? ????????????! i wybrać opcję z podaną przeze mnie stroną ;:173 .
Pozdrawiam, Zosia
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Zapisałam sobie zanim admini wywalą (pisane cyrylicą) co i Wam polecam.
Pomysł ciekawy tylko jak go zastosować? Moje dynie, te które jeszcze mi zostały ważą circa 5-6 kg. Można mrozić porcje, to by było dobre rozwiązanie.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Bardziej skuteczna będzie jednak świeża, resztę można przetrzymać w lodówce lub w innym chłodnym miejscu.
Najprościej przeprowadzić taką kurację w sezonie, kiedy dynie są łatwo dostępne. Często można wtedy kupić dynie w warzywniakach i na targowiskach na wagę. Ja kupowałam dynię PIENA LUNGA DI NAPOLI na plastry, jest pyszna na surowo. Szkoda, że taka wielka rośnie, trudno ją zjeść nawet na kilka razy - średnia waży chyba z 15 kg :roll: .
Pozdrawiam, Zosia
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Dla mnie sezon nadal trwa, będę mieć własne dynie aż do lata :D Niestety przy ich wadze musiałabym 1 sztukę jeść przez całą kurację a niemożliwe jest zachowanie świeżości przez tyle dni.
Pamiętasz może ile płaciłaś za taką krojoną dynię? Pytam bo kiedyś musiałam słono zapłacić za kawałeczek dyni, sprzedawca twierdził, że reszta mu się nie sprzeda i będzie musiał wyrzucić.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Whitedame -Beatko zazdroszczę Ci tych zapasów dyniowych ;:173 . Ja niestety mam zbyt małą działkę, żeby sobie tak poszaleć, z czegoś muszę zrezygnować, a dynie potrzebują bardzo dużo miejsca. Dynia, którą kupowałam na wagę w lokalnym warzywniaku była zaskakująco tania, bo po 5 zł za kilogram. Ten rok był wyjątkowo urodzajny, na targu było mnóstwo różnych dyń, których wcześniej nie widziałam w sprzedaży. PIENA LUNGA DI NAPOLI też pierwszy raz była w sprzedaży, wcześniej mieli tylko hokkaido i zwykłe dynie.
Pozdrawiam, Zosia
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Polecam Tromboncino d`Albenga. Pieknie rozpina się na podporach, nie potrzebuje dużo miejsca. Nasiona wysyłam na AWN dyniową, zacznie się w lutym ( chyba), może się załapiesz. Jak nie to napisz.
Teraz zobaczyłam, że jesteś początkującym, więc do linków http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 94&start=0 się nie dostaniesz. Spróbuj doczytać w tym wątku, on jest dla wszystkich. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 04&start=0
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
sofijapz
100p
100p
Posty: 187
Od: 11 sty 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Dziękuję Beatko za propozycję ;:173 . Jeszcze muszę trochę odczekać, żeby mieć dostęp do wysyłania prywatnych informacji.
Pozdrawiam, Zosia
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

JarekX pisze:.
Kapusta to królowa jarzyn, to warzywo powinniśmy spoży-wać najczęściej, oczywiście w postaci surówek. Doskonały środek profilaktyczny i leczniczy, leczy choroby płuc, wątroby, stawów, wrzody, obstrukcje bezsenność.

Okłady ze świeżych liści kapusty włoskiej - zapalenie stawów, wrzody, zapalenie żył, reumatyzm (liście należy rozwałko-wać, miejsce chore nakremować, kompres nakładać 2 -3 razy, a w wypadkach poważnych częściej, po kompresie umyć chore miejsce i osuszyć herbatą z ziół odkażających, potem zawinąć wełnianym szalem).

Sok ze świeżej kapusty - wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby dróg oddechowych, wątroby, cukrzyca, niedoczynność tarczycy.
1 tydzień - 1-2 szklanki soku rozcieńczonego ciepłą wodą, pół godziny przed jedzeniem
2 tydzień - 2 - 3 szklanki
3 tydzień - 3 - 4 szklanki
4 tydzień - 4 - 6 szklanek.
Potem wracamy do 1 szklanki.
Miazga z liści kapusty - ropiejące rany, wrzody oparzenia.
Kapusta wzmacnia pracę serca.

Jarzyny nie są ciężko strawne, jeśli się je spożywa na surowo. W okresie zimy doskonałym środkiem jest kapusta kiszona z cebu-lą. Leczy arteriosklerozę, astmę, gościec, przedłuża życie.
Kapusta i ogólnie warzywa kapustne często i gęsto figurują na liście bardzo zdrowych i wskazanych w codziennej diecie, ale nie można zapomnieć, że mogą też szkodzić. A szkodzą i to bardzo przy problemach z tarczycą, bo ograniczają przyswajanie jodu i sprzyjają rozrostowi wola tarczycy. Szczególnie niebezpieczne i niewskazane są przy niedoczynności. Zwłaszcza surowe i kiszone, ale i gotowane też, choć wtedy tracą odrobinę te szkodliwe właściwości. Ja z tego powodu niestety zrezygnowałem z moich ulubionych brokułów i brukselki. :(
koscielnyy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sie 2020, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Hej wszystkim, przepraszam za odkopywanie tematu ale widziałem tutaj sporo postów o bezsenności i mam takie pytanie. Czy ktoś z was może testował coś takiego:Nervina Antistres Forte 60 tabletek, zioła na stres pytam bo mam wrażenie, że to może być całkiem fajne rozwiązanie na bezsenność itd. Ale jednak nigdy czegoś takiego nie używałem i się zastanawiam czy możecie mi może powiedzieć czy to jest w ogóle dobre rozwiązanie

Reklamę strony zastąpiłam nazwą leku/Karo
annaa
50p
50p
Posty: 88
Od: 27 lis 2012, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

witaj może zacznij od melatoniny to hormon działający na szyszynkę, odmładzający 5 mg największa dawka i nie uzależnia, natura
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”