Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Oprócz natki pietruszki, dużo żelaza zawiera pokrzywa (można ją jeść a la szpinak lub pić napary), również sałata, żółtko jaja. Jednak rzeczywiście przyswajalność żelaza pochodzenia roślinnego jest mniejsza niż pochodzenia zwierzęcego. Najwięcej żelaza znajduje się w wątróbce (polecam wątróbkę cielęcą, a odradzam wieprzową, gdyż jak wiadomo wątroba ma za zadanie usuwanie m.in.toksyn z organizmu i przy obecnym chowie świń znajduje się tam pewnie więcej toksyn niż żelaza), również w czerwonym mięsie jest sporo żelaza.
pozdrawiam Ewa
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Dezodorant -
Składniki:
2 łyżki sody oczyszczonej,
4 łyżki oleju kokosowego- surowego nie rafinowanego,
2 łyżki mączki kukurydzianej,
20 kropli wybranego olejku eterycznego, pojedynczy zapach lub mieszanka ,
Wykonanie:
Wymieszać sodę i mączkę, a następnie dodać olej kokosowy i dokładnie wymieszać składniki, aby nie było grudek. Na koniec dodać olejek eteryczny.
Powstały kosmetyk przełożyć do czystego pudełeczka lub słoiczka.
Aplikacja
Dezodorant ma konsystencję kremową. Aplikować go rozcierając w palcach a następnie smarując skórę pod pachami, na stopach i dłoniach. Dezodorant przechowywać w chłodnym miejscu do 3-4 miesięcy.
Awatar użytkownika
Wanda 1
50p
50p
Posty: 98
Od: 8 cze 2014, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

A możecie polecić coś przeciwbólowego na neuralgię nerwu trójdzielnego? Napady ogromnego bólu połowy twarzy.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Świetnym środkiem przeciwbólowym jest olejek goździkowy, stosowałam go skutecznie w cieśni nadgarstka i zapaleniu nadkłykcia, tylko nie wiem czy można stosować go na twarz. Raz że skóra tam delikatniejsza a 2 oczy są niezmiernie wrażliwe na olejki eteryczne. Trzeba by zrobić niewielką próbę. Można go kupić w aptece, można samemu zrobić.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Makaron5 pisze:Słyszałam, że nać pietruszki na sporo żelaza. Ale czy to żelazo jest łatwo przyswajalne? Czym pomóc sobie i jak dostarczyć żelazo do organizmu, gdy je się mało mięsa?
Wiadomo, że brak żelaza, to zaraz anemia. Duszności, kręcenie w głowie. Jednym słowem nie fajnie. Ile trzeba zjeść pietruszki wątróbki, żeby dobrze się czuć?

Raczej zrób sobie badanie na poziom żelaza ( niedrogie, jak lekarz nie da skierowania)
i dopiero potem stosuj ewentualne uzupełnienia.

Nadmiar żelaza jest bardzo niekorzystny, wręcz szkodliwy dla organizmu,
i co gorsza bardzo trudno go zlikwidować.

Ja piszę to ze swego doświadczenia. Mam ciągłe braki żelaza, wg jakiegoś lekarza w miarę sensownego,
najprawdopodobniej mam problem ze złym jego przyswajaniem, ale dlaczego to nie wiadomo.

Wiadomo również, że witamina C ułatwia przyswajanie żelaza.

Bardzo dobra witamina C dla człowieka, bardzo dobrze przyswajalna jest w popularnym chwaście,
dawniej jadalnym jako warzywko - gwiazdnicy.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

whitedame pisze: olejek goździkowy, stosowałam go skutecznie w cieśni nadgarstka .
Jak to robiłaś, prawa ręka dokucza mi bardzo.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Jolu
Ja kupowałam w aptece olejek goździkowy i mieszałam 10% olejku z olejem lnianym a następnie lekko podgrzewałam i nakładałam na bolące miejsca. Można też kupić w aptece żel z ekstraktem goździka korzennego z firmy Alpa ( ta od popularnej Alpki), też działa, używam jak mi się nie chce lub nie mam składników aby olej zrobić.
Podobno olejek goździkowy można zrobić w domu z goździków ale tego sama nie próbowałam.
Uwaga bo czysty olejek dość mocno grzeje, te proporcje 10% wypróbowałam na swojej skórze, jak olejku dałam za dużo to strasznie piekło.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Dzięki, to wypróbuję. Do tej pory to głównie wiedziałam, że ma właściwości odkażające.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Wanda 1
50p
50p
Posty: 98
Od: 8 cze 2014, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubin

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Whitedame.Dziękuję.Kupię w aptece i spróbuję.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W gotowaniu, w przeziębieniu, w skaleczeniu - jakie znacie rośliny, które przydają się w domu?

Post »

malowanalala pisze:Liść Geranium wkładany do ucha przy zapaleniu ucha.
Do nosa przy nieżycie górnych dróg oddechowych.
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Czy ktoś z forumkowiczów zna i pije herbatę z gojnika? natknęłam się na to ziele i jestem ciekawa opinii, tego jak smakuje i tak dalej.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Moje USG z sierpnia 2008 roku wykazało znaczne powiększenie gruczołu krokowego. Dostałem skierowanie do urologa. Chodziłem na kontrole co pół roku, brałem różne leki. Od 2013 nie zmieniałem leku.
Ponad rok temu przeczytałem, że przy powiększeniu gruczołu krokowego powinienem całkowicie przestać spożywać alkohol etylowy oraz ocet spirytusowy. Tak też zrobiłem. Od tego czasu w mojej diecie nie ma alkoholu etylowego ani octu spirytusowego.
W dniu 21 listopada 2016 urolog po analizie badań i USG powiedział, że nie muszę już brać leku, a w informacji do lekarza rodzinnego napisał "bez leków".
Zapytany czy mój polepszający się stan wynika z tego, że przestałem spożywać alkohol etylowy oraz ocet spirytusowy powiedział, że właśnie taką dietę zaleca swoim pacjentom.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Kiziorek gojnik dodaje do mieszanki herbat, smakuje świetnie.
Ma piękny kolor, złocisty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”