Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

JarekX pisze:.
Kapusta to królowa jarzyn, to warzywo powinniśmy spoży-wać najczęściej, oczywiście w postaci surówek. Doskonały środek profilaktyczny i leczniczy, leczy choroby płuc, wątroby, stawów, wrzody, obstrukcje bezsenność.

Okłady ze świeżych liści kapusty włoskiej - zapalenie stawów, wrzody, zapalenie żył, reumatyzm (liście należy rozwałko-wać, miejsce chore nakremować, kompres nakładać 2 -3 razy, a w wypadkach poważnych częściej, po kompresie umyć chore miejsce i osuszyć herbatą z ziół odkażających, potem zawinąć wełnianym szalem).

Sok ze świeżej kapusty - wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby dróg oddechowych, wątroby, cukrzyca, niedoczynność tarczycy.
1 tydzień - 1-2 szklanki soku rozcieńczonego ciepłą wodą, pół godziny przed jedzeniem
2 tydzień - 2 - 3 szklanki
3 tydzień - 3 - 4 szklanki
4 tydzień - 4 - 6 szklanek.
Potem wracamy do 1 szklanki.
Miazga z liści kapusty - ropiejące rany, wrzody oparzenia.
Kapusta wzmacnia pracę serca.

Jarzyny nie są ciężko strawne, jeśli się je spożywa na surowo. W okresie zimy doskonałym środkiem jest kapusta kiszona z cebu-lą. Leczy arteriosklerozę, astmę, gościec, przedłuża życie.
Kapusta i ogólnie warzywa kapustne często i gęsto figurują na liście bardzo zdrowych i wskazanych w codziennej diecie, ale nie można zapomnieć, że mogą też szkodzić. A szkodzą i to bardzo przy problemach z tarczycą, bo ograniczają przyswajanie jodu i sprzyjają rozrostowi wola tarczycy. Szczególnie niebezpieczne i niewskazane są przy niedoczynności. Zwłaszcza surowe i kiszone, ale i gotowane też, choć wtedy tracą odrobinę te szkodliwe właściwości. Ja z tego powodu niestety zrezygnowałem z moich ulubionych brokułów i brukselki. :(
koscielnyy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sie 2020, o 15:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Hej wszystkim, przepraszam za odkopywanie tematu ale widziałem tutaj sporo postów o bezsenności i mam takie pytanie. Czy ktoś z was może testował coś takiego:Nervina Antistres Forte 60 tabletek, zioła na stres pytam bo mam wrażenie, że to może być całkiem fajne rozwiązanie na bezsenność itd. Ale jednak nigdy czegoś takiego nie używałem i się zastanawiam czy możecie mi może powiedzieć czy to jest w ogóle dobre rozwiązanie

Reklamę strony zastąpiłam nazwą leku/Karo
annaa
50p
50p
Posty: 88
Od: 27 lis 2012, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

witaj może zacznij od melatoniny to hormon działający na szyszynkę, odmładzający 5 mg największa dawka i nie uzależnia, natura
myszka
200p
200p
Posty: 420
Od: 9 lip 2011, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Medycyna naturalna,rośliny,kuracje

Post »

Bardzo ciekawa ta kuracja dynią.Nie zaszkodzi spróbować,zwłaszcza,że skutków ubocznych chyba nie będzie.
Pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”