Potrawy Wigilijne

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Do śledzi warto dodac trochę przetartego jabłka (najlepiej takiego ze słodkich odmian). Idealnie komponuje sie to ze smakiem słonym i ze smakiem cebuli , jednocześnie nieco je neutralizując. Faktycznie śledzie powinny nieco sie "przegryźć" wtedy smaki beda bardziej kompleksowe
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Jest jeszcze trochę czasu i można wypróbować postną i prostą w wykonaniu zapiekankę ze śledziem, która zastąpi "rybę po grecku". Może być też i inna ryba np. pstrąg ale nie będzie już tego smaku jak ze śledziem solonym. Tym daniem można urozmaicić tradycyjny zestaw obowiązkowy. Napisałem, że "można wypróbować" bo nie każdy dopuszcza myśl, że śledzia można podać w innej formie niż marynowany czy w oleju.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Jakieś nowe pomysły wigilijne?
Beata
roma333
100p
100p
Posty: 150
Od: 27 kwie 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północna Wielkopolska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ja zaplanowałam na dzisiaj robić uszka do barszczu, ale jak widać siedzę przy komputerze.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Sałatka ze śledzia amerykańska
1/2 kg śledzi solonych, wymoczonych
opakowanie śliwek suszonych, bez pestek
pół opakowania rodzynek lub żurawiny
papryka czerwona konserwowa
20 dag pieczarek - świeżych
oliwa
Śledzie kroimy na kawałki o szerokości 2 - 3 cm, paprykę w prążki, śliwkę w paseczki, pieczarki w cienkie talarki.
Mieszamy wszystkie składniki i zalewamy oliwą z oliwek. Zostawiamy na godzinę w lodówce.
Przepis z jakiejś starej gazety.

-- Wt, 8 grudnia 2020, 21:01 --

Racuszki grzybowe
Często potrzebujemy wywar grzybowy, np. do barszczu wigilijnego, a nie robimy uszek z farszem grzybowym.
Co wtedy z grzybami? Nie zawsze są to same piękne kapelusze prawdziwków.
grzyby gotowane, posiekane
mąka
jajka
mleko
sól
olej
Z mąki, mleka i jajek zrobić ciasto gęstości śmietany, wrzucić do niego posiekane grzyby, wymieszać, posolić. Smażyć na oleju niewielkie racuszki na złoty kolor. Podawać z barszczem wigilijnym.
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

podłoże z buraków kiszonych
Coś co zostaje po przygotowaniach świątecznych.. za Jadwigą Łukasiak "Przepisy kulinarne dla oszczędnej gospodyni" - 1990
1 kg buraków ćwikłowych, ukiszonych
30 dkg okrawków surowych różnych mięs i
10 dkg wędliny lub
30 dkg okrawków mięs duszonych, gotowanych i wędlin
10 dkg cebuli
10 dkg oleju
sól, pieprz, kminek, majeranek, liść laurowy, czosnek, ziele angielskie
Buraki kiszone zostają nam po kiszeniu barszczu i przeważnie są wyrzucane. tymczasem można zrobić z nich podłoże, wykorzystując do niego okrawki mięs i wędlin. Kwas zlać z buraków nie odciskając ich, przecedzić go i zużyć do barszczu lub na napoje. Jeśli buraki były starte przed kiszeniem na tarce jarzynowej o grubych oczkach - to są już rozdrobnione, jeśli zaś były krojone na duże kawałki lub w plastry, trzeba je rozdrobnić - zetrzeć na tarce lub poszatkować jak makaron. Mięso surowe pokroić w kostkę, obsmażyć na połowie oleju i udusić z częścią cebuli i z przyprawami. Jeśli używamy resztek mięsa gotowanego lub duszonego wystarczy go wraz z cebulą podsmażyć. Pozostałą cebulę udusić na reszcie oleju, dodać do niej buraki i dusić ok. 40 minut, podlewając niedużą ilością wody. Do miękkich buraków dodać uduszone mięso wraz z sosem i pokrojoną wędlinę, przyprawy i przetrzymać na małym ogniu ok. 30 minut. W ten sposób przyrządzony podłoże ma kolor lekko brązowy i smak zbliżony do podłoże z kapusty.
Beata
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Zamierzam spędzić Wigilię u mojego syna, który mieszka 200 km ode mnie. Szukam pomysłów na dania wigilijne które można przygotować wcześniej i przewieźć w Wigilię do niego gdzie mogę podgrzać. Wszędzie radzą przygotować np pierogi i zamrozić - nie o taki sposób mi chodzi.

Pierwszy pomysł: barszcz biały ugotuję i zapasteryzuję w słoikach - mogę przechowywać w temperaturze pokojowej.
Podobnie ugotowaną kapustę z grzybami zapasteryzuję.
(Na dni świąteczne uduszę karkówkę i mogę ją codziennie podgrzewając w plastrach trzymać w temperaturze pokojowej bez problemu)

Jakie macie propozycje?
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ryba po grecku, dobra na ciepło i zimno. Moja teściowa robi zamiast pierogów drożdżowe pampuchy nadziewane kapustą, pyszne do barszczu.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Wiadomo, śledzika, sałatki można załadować do słoików, myślę, że w samochodzie nie powinno się popsuć przez kilka godzin.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Ostatnia szansa, może paszteciki drożdżowe lub krucho- drożdżowe. Z kapustą, grzybami czy czym kto chce.
Ja od kilku lat mam je zamiast pierogów i bardzo sobie chwalę. Piekę, po wystudzeniu każdy pasztecik zawijam osobno w folię aluminiową, trzymam w lodówce, a na Wigilię wrzucam na 20 minut do nagrzanego piekarnika. Po podgrzaniu wyciągam, odwijam i są ;:215
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Marta+ pisze:Ostatnia szansa, może paszteciki drożdżowe lub krucho- drożdżowe. Z kapustą, grzybami czy czym kto chce.
Ja od kilku lat mam je zamiast pierogów i bardzo sobie chwalę. Piekę, po wystudzeniu każdy pasztecik zawijam osobno w folię aluminiową, trzymam w lodówce, a na Wigilię wrzucam na 20 minut do nagrzanego piekarnika. Po podgrzaniu wyciągam, odwijam i są ;:215
Podaj, proszę, dokładny przepis.
Beata
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Potrawy Wigilijne

Post »

Beatko, to oryginalny przepis z forum CinCin, ja farsz robię z 70 dkg kapusty, bo te pół kilo to mi tak trochę ubogo w nich :roll: Połowę śmietany zastępuję jogurtem i niczym nie sypię z wierzchu, bo mi oblatuje. Robiłam też z mięsem, co zostało z obiadu, trzeba dosmaczyć sporo i jest pycha. Jak dodać troszkę więcej cukru pudru, to jest super ciasto do rolady makowej. Z jednej porcji wychodzi mi +-26 pasztecików.

Paszteciki krucho - drożdżowe z kapustą i grzybami
Proporcje na 20 - 28 sztuk.
Ciasto:
250 g mąki (np. luksusowej lub tortowej)
100 g masła
2 łyżeczki cukru - pudru
1/2 łyżeczki soli
25 g świeżych drożdży
1/4 szklanki kwaśnej gęstej śmietany (18 - 22 %)
2 żółtka
1/2 jajka (pozostałe pół zostawić do posmarowania pasztecików)
sezam do posypania (u mnie czarny) lub odrobina czarnuszki

Farsz:
około 50 dag niekwaśnej kiszonej kapusty
spora garść suszonych grzybów
2 średnie cebule
1 jajko
2 łyżki tartej bułki
sól i pieprz do smaku
olej do smażenia

Najpierw przygotować farsz:
Ugotować do miękkości posiekaną drobno kapustę w niewielkiej ilości wody. Namoczyć i ugotować grzyby.
Posiekać drobno cebulę i zeszklić ją na oleju do miękkości.
Posiekać ugotowane i odciśnięte grzyby, połączyć z ugotowaną kapustą i pozostałymi składnikami. Doprawić do smaku.
Schłodzić.

Przygotować ciasto:
Rozpuścić drożdże w śmietanie.
Posiekać mąkę z masłem i pozostałymi składnikami. Dodać drożdże, zagnieść gładkie ciasto.
Przed dalszą obróbką można je wstawić do lodówki (przykryte ściereczką).
Podzielić ciasto na cztery części. Każdą z nich rozwałkować na prostokąt o szerokości około 10 cm.
Podzielić nadzienie na cztery cześci. Kłaść je na środku każego prostokąta z ciasta. Zlepić dłuższe brzegi ciasta nad nadzieniem. Przełożyć uzyskany płaski wałek szwem do dołu, wyrównać. Przekroić każdy na 5, 6 lub nawet 7 części, w zależności, jaka wielkość nam odpowiada.
Układać paszteciki na wyłożonych papierem blachach, posmarować rozmąconym jajkiem, posypać sezamem i odstawić do wyrośniecia naokoło 20 minut.
Piec w piekarniku nagrzanym do 180 -185 stopni około 20 - 25 minut.
Studzić na ażurowej podstawce.
Po ostygnięciu można zamrozić.
Podawać ciepłe lub zimne do czystego barszczu.
Przepis inspirowany krucho - drożdżowym ciastem Zofii Nasierowskiej.

Moje dzisiaj pieczone, zaraz idą w folię i do mrożenia. Na Wigilię odgrzewam jw, są jak świeżo upieczone.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”