Przepisy na tanie obiadki .

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Spodobały mi się te klopsiki, zrobię na obiadek dzisiejszy. Do tego chłodnik na maślance.
Beata
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Makaron z pesto. W wersji oryginalnej miksujemy pół szklanki liści bazyli, 1/4 szklanki oliwy, 2 łyżki orzechów pini, 2 łyżki parmezanu, ząbek czosnku. W taniej wersji pinie zastępujemy orzechami włoskimi, pestami słonecznika lub dyni, parmezan tańszym długodojrzewającym serem lub nie dajemy wcale. Oliwę w ostateczności zastępujemy olejem. Jedna łyżka starczy do porcji makaronu. Jeśli zostanie nam pesto, to wkłdamy do słoika, na wierzch polewamy cienką warstwą oliwy. Zakręcony słoik może postać min. tydzień w lodówce. Podobne pesto można też zrobić z rukoli.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

kasia100780 pisze:1. Makaron ze śmietaną i truskawkami lub jagodami.
2. Śledzie w śmietanie i ziemniaki.
3. Kotleciki mielone z pieczarami w ketchupie ( robimy maleńkie kotleciki tak jak na zwykłe mielone, smażymy, cebule podsmażamy, dodajemy pokrojone pieczarki, wszystko wkładamy do garnka, zalewamy wodą, dodajemy całą butelkę ketchupu pikantnego, sól, pieprz, gotujemy do zgęstnienia, najlepsze na drugi dzień. Ja jem z ryżem lub chlebem. Obiad na 2 dni. Pycha
Poproszę o przepis na te śledzie.
Beata
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Śledzie moczymy jeśli są za słone. Kroimy na kawałki.
Śmietanę kwaśną mieszamy z cukrem ( na małe opakowanie 200 gr - 2 łyżeczki cukru), pokrojoną cebulą, pieprzem.
Łączymy ze śledziami. Polewamy tym ugotowane ziemniaki. Mniam

-- 10 lip 2016, o 13:56 --
acia1065 pisze:Spodobały mi się te klopsiki, zrobię na obiadek dzisiejszy. Do tego chłodnik na maślance.
Smakowały Ci klopsiki?
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Klopsiki przepyszne, weszły do menu, śledzie podajesz z z ziemniakami na ciepło?
Beata
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Ja do śledzi w śmietanie dodaję jeszcze drobno pokrojone jabłko :) na drugi dzień są najlepsze :)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

acia1065 pisze:Klopsiki przepyszne, weszły do menu, śledzie podajesz z z ziemniakami na ciepło?
Tak. Ziemniaki na ciepło, chociaż ja wolę zimne
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Ja pierwszy raz w życiu (ja z małopolski) jadłam takie śledzie w sanatorium w Kołobrzegu. Szok, ale pyszne.
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

[quote="Marysia II"]Makaron z brokułem
Do jednego garnka dajemy makaron(paczkę) - najlepiej grubszy typu świderki, kokardki, w drugim garnku gotujemy brokuł. Na trzeci palnik patelnia, olej - nie żałować(a jeszcze lep[iej oliwa z oliwek) na którym przesmażamy przeciśniętą główkę czosnku ( nie ząbek ale średnią główkę). Chwilę przesmażyć, nie za długo bo zrobi się gorzki. Do patelni dodajemy ugotowany makaron, brokuł, posypujemy starkowanym serem żółtym, doprawiamy solą, pieprzem i sporą ilością słodkiej papryki, po zmieszaniu zajadamy.Polecam;tanie, proste, szybkie i b smaczne[/quote
Pyszne, ale 3 gary do mycia.
Beata
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Jesienny obiad działkowicza emeryta
Zupa z burak liściowych (zadołowanych przed mrozami w wiadrze w altanie), marchewki, pietruszki, selerka korzeniowego, pora (z gruntu), łyżeczka zamrożonych wytłoków z gorczycy. Bez soli.
Fasolka po bretońsku z przecierem pomidorowym tegorocznym i mieszanka ususzonych ziół z działki. Bez soli.
Deser - zupka krem z dojrzałej dyni piżmowej z małą łyżeczką miodu od sąsiada co ma dwa ule.
W ogóle nie jem chleba.
Dzięki podobnym innym posiłkom tego lata schudłem 10 kg.
Koszt tego posiłku to spalony gaz, woda, parę kropli Ludwika no i godzina w kuchni.
Anielanna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 17 cze 2019, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Sezon na cukinię się rozpoczyna, a to tanie i szybkie do obróbki warzywo, więc w temacie się mieści :heja
Z cukinii robię leczo - dużo cebuli, papryki i cukinii - wszytsko krojone w kostkę, podsmażane i duszone, można jeszcze dodać kiełbasę i palce lizać :)
Albo cukinia w cienkie ćwiartki z cebulą w kostkę podsmażona, posolona, popieprzona, można sypnąć papryki i bazylii, zalać rozbełtanym jajami, na wierzch pomidory i pietruszka (nać) - pyszny omlet.
I jeszcze placki cukiniowe - cukinia starta na tarce, posolona, po chwili odciśnięta, doprawiona pietruchą (nacią) i pieprzem, dodać jajo i mąkę i smażyć na patelni - delikatniejsze niż nasze wielkopolskie plyndze.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

podłoże z buraków kiszonych
Coś co zostaje po przygotowaniach świątecznych.. za Jadwigą Łukasiak "Przepisy kulinarne dla oszczędnej gospodyni" - 1990
1 kg buraków ćwikłowych, ukiszonych
30 dkg okrawków surowych różnych mięs i
10 dkg wędliny lub
30 dkg okrawków mięs duszonych, gotowanych i wędlin
10 dkg cebuli
10 dkg oleju
sól, pieprz, kminek, majeranek, liść laurowy, czosnek, ziele angielskie

Buraki kiszone zostają nam po kiszeniu barszczu i przeważnie są wyrzucane. tymczasem można zrobić z nich podłoże, wykorzystując do niego okrawki mięs i wędlin. Kwas zlać z buraków nie odciskając ich, przecedzić go i zużyć do barszczu lub na napoje. Jeśli buraki były starte przed kiszeniem na tarce jarzynowej o grubych oczkach - to są już rozdrobnione, jeśli zaś były krojone na duże kawałki lub w plastry, trzeba je rozdrobnić - zetrzeć na tarce lub poszatkować jak makaron. Mięso surowe pokroić w kostkę, obsmażyć na połowie oleju i udusić z częścią cebuli i z przyprawami. Jeśli używamy resztek mięsa gotowanego lub duszonego wystarczy go wraz z cebulą podsmażyć. Pozostałą cebulę udusić na reszcie oleju, dodać do niej buraki i dusić ok. 40 minut, podlewając niedużą ilością wody. Do miękkich buraków dodać uduszone mięso wraz z sosem i pokrojoną wędlinę, przyprawy i przetrzymać na małym ogniu ok. 30 minut. W ten sposób przyrządzony podłoże ma kolor lekko brązowy i smak zbliżony do podłoże z kapusty.

-- Cz, 26 marca 2020, 21:38 --

Makaron z bułką tartą
Brzmi strasznie, ale jest dobre. Potrawa rodem z Sycylii. Szybka i stosunkowo tania. Dobra gdy lodówka straszy pustką.
makaron (najlepiej spaghetti, ale jak nie ma...)
1 - 2 ząbki czosnku
2 - 3 łyżki oliwy
2 łyżki bułki tartej
2 - 3 sardele (anschua, alici, acciughe) czyli np. nasze koreczki helskie - jeśli mamy
pietruszka
szklanka rosołku z jarzyn (lub woda z kostką rosołową)
Pietruszkę i czosnek posiekać i wymieszać. Rozgrzać połowę oliwy na patelni i dodać bułkę, zrumienić mieszając, ale nie spalić, bo będzie gorzka. Odłożyć na talerz. Na reszcie oliwy podsmażyć sardele (dobre są te z kaparami, jak używamy solone to dokładnie opłukać), dodając czosnek z pietruszką. Podlać rosołem. Makaron ugotować trochę krócej niż wymaga przepis, odcedzić i dać na patelnie. Wymieszać dokładnie trzymając na ogniu 1 - 2 minuty. Na zakończenie posypać bułką i tak podać, bułka ma być chrupiąca.
Beata
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Sałatka z buraków i śledzia
Sałatka z cyklu ekonomia gastronomii.
Robiłam barszcz czerwony na obiad (buraki pokrojone w grube plastry, gotowane tylko z warzywami), w którym tradycyjnie ugotowałam 3 całe buraki (przeważnie z przeznaczeniem na dodatek do drugiego dania na następny obiad). Było mi jednak żal wyrzucać te wygotowane plastry i tak powstała ta sałatka:
1 ugotowany burak pokrojony w kostkę
ok. 1 1/2 szklanki buraków z barszczu pokrojone w kostkę
2 plastry solonego śledzia (nie moczyłam, bo nie był bardzo słony) pokrojone w paski - można użyć śledzia w oleju
1 cebula pokrojona w kostkę
1 jabłko pokrojone w kostkę
2 - 3 ogórki konserwowe (u mnie zostały użyte ogórki watykańskie, bo akurat takie były w lodówce), można dać kiszone
Ew. pieczarki konserwowe, ale nie miałam
Majonez
Śmietana
Zielony koperek
Sól, pieprz
Wszystko wymieszać i zostawić na noc, aby przeszło smakami. Z soleniem ostrożnie, zawsze lepiej dosolić niż przesolić.
Ten burak gotowany w całości można pominąć, bałam się, że sałatka nie będzie miała odpowiedniego koloru.
Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”