Stres - jak z nim walczyć

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Jadowitka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 30 mar 2011, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Comcia pisze: Każdy musi sobie znaleźć swój własny sposób.....
To prawda. Ja np. czytam i to mnie odrywa od codzienności. Sprawdź sama co sprawia Ci największa przyjemność i Cię relaksuje. Jak już to znajdziesz, wprowadź w czyn. Efekt murowany.
Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej.? (Jean-Paul Sartre)
Moje zielone stworki
Awatar użytkownika
jaska2503
50p
50p
Posty: 57
Od: 3 lut 2010, o 16:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na skraju Puszczy Mielnickiej

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Moim niezastąpionym lekarstwem na stres jest spacer po lesie(może być grzybobranie ;:138 ).Nieodzowny do tego jest pies.
Droga do ogrodu to droga do zdrowia!
Awatar użytkownika
Justynek
200p
200p
Posty: 396
Od: 26 lip 2010, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Comcia pisze:Swego czasu miałam bardzo wiele stresujących sytuacji i przyznam się że czytałam..... romanse :oops:
Głupkowate, wiem, ale na dwie godzinki przestawałam myśleć i przelatywałam szybko kartki.
Nie wymaga skupienia, myślenia a jednocześnie odrywałam się od ponurych myśli.
Potem gdzieś przeczytałam że właśnie czytanie lekkich, niewymagających myślenia książek to jest właśnie jeden ze sposobów na stres.
Na 100% potwierdzam. Ja też czasem odstresowuję się taką lekturą. Jak taki romansik wciągnie to nie ma siły żeby o czymkolwiek innym myśleć. No i zawsze dobrze się kończy :D

Nie wiem czy sposobem na stres może być słuchanie muzyki, ale jak mam zły dzień to włączam sobie jakiś pozytywny kawałek i od razu humor mi się poprawia, a biodra zaczynają bujać w rytm muzyki.

Zapomniałabym :oops: , świetnym relaksem dla mnie jest praca w ogródku :lol:
Pozdrawiam, Justyna
Moje kaktusy
rmarduk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 cze 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Nie ma jednego sposobu na stres. Każdy lubi co innego. Ja np. polecam słuchanie spokojnej muzyki i picie herbaty do tego.
Uprawiać jakiś sport, dzięki któremu nie będziesz w danym momencie myśleć o tych sprawach które mogą
cię stresować.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

13 lipca zabieg operacyjny
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
akselb3
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 maja 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Relaks przede wszystkim:
Sauna, basen lub siłownia, spacer wieczorem - mi to zawsze pomaga!
sertio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 4 lip 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom/Rudniki Wieluńskie

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Polecam śmiech/uśmiech :lol: :) , który wspaniale rozluźnia i odstresowuje. Nawet jeśli jest sztuczny to i tak lepszy taki niż żaden, a po pewnym czasie nawet i ten sztuczny staje się prawdziwy :wink: .
;)
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

zabieg nie doszedł do skutku (brak krwi w szpitalu ) ale jest decyzja nie kroimy a kruszymy. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. .Już pop kruszeniu , teraz 2 tygodnie czekania i zobaczymy czy nie powtórzyć.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Maskuna
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 paź 2020, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Ja największy stres jaki miałam, był związany ze zmianą pracy. Nie polecam nikomu być w takiej sytuacji. Według skali stresu, ta ze zmianą pracy, jest na 5 miejscu z 20, tak więc dość sporo.
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Praca to w ogóle stres. Zmiana pracy - potwierdzam. Kiedyś pracowałam w Biedrze, fajnie płacą ale kręgosłup po kilkunastu latach to złom a ja już po roku czułam zmiany, w psychice tak samo. Samo przyniesienie wypowiedzenia kietowniczce stresowało mnie cholernie.
Teraz pracuję przy produkcji więc praca fizyczna pozostała ale jest lżej. Po pewnym czasie dali mi awans.
Dalej jestem z niego niezadowolona bo awans to stres, więcej obowiązków i dużo większa odpowiedzialność.

Bywają dni gdy w nocy spać nie mogę bo myślę o pracy a gdy już usnę to po przebudzeniu od razu już znowu o tym myślę.

Ale można się oderwać od tego : dzięki Bogu jest już wiosna i w ogródku jest co robić więc myśli same kierują się ku ogrodowi. Jest książka i filiżanka kawy, jest las dookoła i rower, jest mąż który jest obok.
Oskar74
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 sie 2021, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Stres - jak z nim walczyć

Post »

Stres nie jest dobry dla naszego organizmu. Dlatego na początku trzeba zminimalizować stres do minimum a potem zadbać o zdrowe jelita i zacznij brać Narum Fast Caps. Najmocniejszy i najszybciej działający produkt do stosowania we wszystkich nagłych i silnych dysfunkcjach jelitowych, zakażeniach wirusowych czy bakteryjnych. Suplement diety Narum Fast w kapsułkach służy do utrzymania składu i aktywności biologicznej normalnej mikroflory jelitowej u dzieci i dorosłych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”